StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Internet i komputery - Formatowanie pendriva z FAT32 na NTFS

Drivers - 17 Lipiec 09, 13:49
Temat postu: Formatowanie pendriva z FAT32 na NTFS
Kupiłem pendrive 8GB i ma on typ plików FAT32. Czy można bezpiecznie sformatować go do NTFS? Czy może się on zepsuć?
Pozdrawiam

Odyn - 17 Lipiec 09, 21:37

Można bezpiecznie zmienić system plików na pendrive, tylko czy warto? Będziesz korzystał z szyfrowania, kompresji, albo przenosił pliki większe niż 4GB? Jeśli na któreś pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to możesz spróbować:

1. Podłącz pendrive
2. Mój komputer -> PPM na pendrive albo na dowolnej partycji/napędzie ->Właściwości -> Sprzęt
3. Wybierz pendrive'a z listy i klikamy Właściwości
4. W zakładce Zasady zaznacz "Optymalizacja wydajności"
5. Sformatuj swoje urządzenie w systemie NTFS

Wada jest taka, że od tej pory będziesz musiał zawsze bezpiecznie usuwać pendrive'a, bo w przeciwnym wypadku możesz utracić dane albo/i uszkodzić sprzęt.

Drivers - 18 Lipiec 09, 08:44

Dzięki za opowiedź Odyn
Odyn napisał/a:

Wada jest taka, że od tej pory będziesz musiał zawsze bezpiecznie usuwać pendrive'a, bo w przeciwnym wypadku możesz utracić dane albo/i uszkodzić sprzęt.

No właśnie dlatego nie jestem do końca przekonany co do tego formatowania. Nie chcę ryzykować uszkodzenia pendriva. Wyciągnę go przypadkowo bez bezpiecznego usuwania sprzętu i... wiadomo co może się stać :D

Przemekc1 - 12 Październik 09, 13:47

Cytat:
Wada jest taka, że od tej pory będziesz musiał zawsze bezpiecznie usuwać pendrive'a, bo w przeciwnym wypadku możesz utracić dane albo/i uszkodzić sprzęt.

Jaka jest różnica w przypadku wyciągania pendriva bez używania tej opcji między NTFS, a FAT32?

Odyn - 12 Październik 09, 17:53

Jeśli dobrze zrozumiałem informacje z Internetu, to w przypadku NTFS każde wyciągnięcie pendrive bez bezpiecznego usunięcia może zakończyć się awarią sprzętu, lub utratą danych. Z FAT 32 można uszkodzić dane/sprzęt tylko wtedy, kiedy wyciągasz pd podczas wykonywania operacji na nim (kopiowanie/usuwanie).
Mimo wszystko, polecam bezpieczne usuwanie. Zabiera niewiele czasu, a mamy pewność, że nic złego się nie stanie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group