StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Internet i komputery - Jak zrobić formata :(

Tages - 7 Lipiec 09, 10:15
Temat postu: Jak zrobić formata :(
Jak w temacie,jak zrobić format dysku ? Wiem, że trzeba poszperac cos w biose i potem restartować kompa, ale nie wiem co mam zrobić. Wytłumamczćie co i jak
PS: tak zebym zrozumiałl ;P

All Filippo - 7 Lipiec 09, 10:52

Jakiego masz Windowsa od tego zacznijmy.
Jeżeli masz Viste to najprościej jest usunąc wszystkie partycje podczas instalacji bo Vista formatuje się tylko bodajże z płytką XP'ka.
Jeżeli masz XP'ka to włączając kompa musisz wejśc w ustawienia Biosu. (najczęściej klawisz delete wciskac musisz, zależy od Biosu)
(Zaraz dopiszę co i jak)

Przemas lr - 7 Lipiec 09, 10:56

A najprostszym sposobem jest włożenie płytki i naciśnięcie Instaluj. Hehe
Tages - 7 Lipiec 09, 10:57

MAM XP Pro SP 3 pL
All Filippo - 7 Lipiec 09, 11:03

Nie prawda Przemas. :P W Xp robisz to tak.
Wyłączasz kompa. Włączasz go od nowa. Jak pojawi Ci sie tylko pierwsze okienko to startowe klikasz delete (spróbuj). Później wejdzie Ci na takie niebieskie menu. Musisz znaleźc opcję "Advenced Bios features". Jak ją znajdziesz wejdź. Powinieneś odszukac Takie cos : Second Boot Deviance. Klikasz na to enterem i zmieniasz wybór na CD-ROOM. Zapisujesz zmiany w biosie, wychodzisz komp się uruchomi od nowa. W między czasie wrzucasz płytkę od windowsa do napedy. Pojawi Ci się cos w stylu : Aby kontynuowac botowanie/instalacje z płytki wcisnij dowolny klawisz/enter. Wciskasz to co Ci każą. Później postępujesz jak w przypadku normalnego instalowania systemu z tym wyjątkiem że jak poprosi Cię o wybranie partycji systemowej wybierasz partycję którą ma Ci sformatowac i klikasz przycisk odpowiedzialny za funkcję formatuj.
Mam nadzieję że załapałeś. Wytłumaczyłem jak krowie na granicy prościej się już chyba nie da. xd

jankes1124 - 7 Lipiec 09, 16:58

All Filippo czy po zrobieniu wyżej wymienionych instrukcji komp będzie całkowicie czysty?
All Filippo - 7 Lipiec 09, 17:33

Nie. Czysta będzie tylko partycja którą formatowałeś, tzn zaznaczyłeś instalację systemu na niej wraz z formatowaniem. Zostanie na niej tylko system. Jeśli chcesz miec całego kompa wyczyszczonego najlepiej usunąc wszystkie partycje i zrobic je na nowo.
Przemas lr - 7 Lipiec 09, 19:23

Nom, skopiuj ważne dane do innego dysku i potem formata daj. Format danego dysku trwa od ilości GB
Prescot - 29 Wrzesień 09, 14:05

A google gryzie?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group