StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold 2 - Ciekawostki.

Maciek - 25 Czerwiec 09, 14:00
Temat postu: Ciekawostki.
Opisujemy ciekawostki z gry.


Kiedyś wybudowałem dom lady. Lady poszła się kompać a ja przez przypadek wykasowałem jej dom. Kiedy go odbudowałem lady do niego przyszła i była goła do następnej kompieli! Fajnie było jak poszła na uczte albo jak szyła ubrania!

ponceriusz - 25 Czerwiec 09, 14:44

W edytorze można zrobic mangonelę która nie jest na wieży, ael nie jest mobilna. Stawiamy wieżę, na niej mangonelę, usuwamy wierzę i już! Trochę to nieprzydatne, bo się nie rusza, ale można zrobic tak jakiś posterunek, czy coś.
Kokoju - 25 Czerwiec 09, 16:04

Ale nieuki z was :F
maciekolos napisał/a:
kompieli

Kąpieli
ponceriusz napisał/a:
wierzę

Wierzę jako wiara lub wieżę jako budowlę obronną :E

Ja zauważyłem, że nasz lord co jakiś czas uprawia seks z Lady. Zamyka/zasłania się baldachim, i dostajemy za to poważanie :p .
Inna rzecz to taka, że jeśli np. zdobędziemy wioskę gracza niebieskiego, to wszyscy "starzy" mieszkańcy wioski są ubrani na niebiesko.

Maciek - 25 Czerwiec 09, 17:00

Albo w edytorze robimy mapę że zabijamy poszczególnego władcę i w następnej misji tego rozdziału jest ustawione że przejmujemy ten zamek to kmiecie, baby i dzieci mają kolor czerwony:P.
ponceriusz - 25 Czerwiec 09, 19:22

Albo gdy się powołuje konia pod rycerza, to klikając na tego konia, zaznacza się rycerz, do którego ma ten koń iść.
Maciek - 25 Czerwiec 09, 20:33

A ja podmieniłem knechta pod babe lol. Ale śmiesznie było bo była ona błyskająca:P.
Przemas lr - 25 Czerwiec 09, 20:45

Czy wiesz, że gdy Olaf się rozbuduje to jego ataki są co raz mniejsze?
ponceriusz - 25 Czerwiec 09, 21:48

Naprawdę?!! Nie pomyliłeś się czasem? Masz jakieś dowody?
Maciek - 26 Czerwiec 09, 08:25

Na uzbrojonego kmieća potrzeba jednej strzały do zabicia. A do zabicia włócznika potrzebne są aż trzy!
Przemas lr - 26 Czerwiec 09, 09:15

ponceriusz napisał/a:
Naprawdę?!! Nie pomyliłeś się czasem? Masz jakieś dowody?

No to weź sobie na przeciwnikaa Olafa. I zobaczysz, że na początku będzie atakować, a później już nie (bynajmniej tak u mnie jest)

Lord Smerf - 28 Czerwiec 09, 09:57

W kampanii zabijamy Byka, ale pojawia on się w następnych misjach. To samo jest z Olafem.

Oprócz tego konny łucznik w walce bezpośredniej może zadawać rany, mimo, że nie wykonuje żadnych uderzeń nawet gołą reką. Tak samo zachowuje się lord Biskupa.

Czasami jednostki mogą niszczyć budynki i zadawać rany na odległość, np. berserker zniszczył mój obóz oblężniczy, mimo, że znajdował się dobry kawałek od niego, i to za rzeką.

Czasami widać, że mury są puste w środku, ja zobaczyłem to, gdy niszczyłem mury zamku Młota.

Mangonela atauje na wojska z góry, a te i tak wylatują w powietrze po trafieniu.

Gdy spauzujemy grę, ognisko bedzie płonąć mimo to.

Kokoju - 28 Czerwiec 09, 11:44

Lord Smerf napisał/a:
W kampanii zabijamy Byka, ale pojawia on się w następnych misjach. To samo jest z Olafem.

Są dwa wyjścia. Albo go zabijamy, albo czekamy aż Olaf i Byk zaatakują razem, a jeśli wygramy - Byk mówi że opuszcze te ziemie, cośtamcośtam itp.

Lord Smerf - 28 Czerwiec 09, 12:29

Ja zaczekałem, aż zaatakują, a potem go zabiłem. Strasznie zdziwiło mnie to, iż przybywał on potem na pomoc sojusznikom, przecież był już martwy!

Co do Olafa, przecież nie żył już po piątej misji, ale i tak drugi raz musiałem go zabić w szóstej misji.

Ogólnie kampania nie spełniła moich oczekiwań, miałem nadzieję na to, że poziom rozgrywki będzie wysoki, tymczasem przejście kampanii nie stanowiło problemu nawet dla mnie, a nie jestem wcale taki dobry, lekko mówiąc ;-) .Do tego dochodzą jeszcze ci władcy powracający z zaświatów ;-) ... Szkoda gadać...

Bordinio - 28 Czerwiec 09, 13:13

Ja nie wiem może jestem jakiś lewy, ale mi się nie udało nigdy ubić Byka ;/ Zawsze udawało mu się zwiać na swoim rumaku. Może po prostu to błąd gry bo normalnie powinien uciec.

Oczywiście chodzi o tą misję bodajże 5 ;p

Sorka, że zapytam w tym temacie, ale czy komuś udało się przy pomocy złodzieja kraść pieniądze od wroga ? Mnie jakoś zawsze wykrywał ;/


@down dzięki ;p

Lord Smerf - 28 Czerwiec 09, 13:18

Bordinio napisał/a:
Ja nie wiem może jestem jakiś lewy, ale mi się nie udało nigdy ubić Byka ;/ Zawsze udawało mu się zwiać na swoim rumaku. Może po prostu to błąd gry bo normalnie powinien uciec.

Oczywiście chodzi o tą misję bodajże 5 ;p

Sorka, że zapytam w tym temacie, ale czy komuś udało się przy pomocy złodzieja kraść pieniądze od wroga ? Mnie jakoś zawsze wykrywał ;/


Ja tego Byka dogoniłem, tyle, że nie był na rumaku.

Mi się udawało okradać wroga, pod warunkiem, że nie miał otoczonego zamku. W innym wypadku złodziej nie ruszał się z miejsca.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group