StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Offtopic - Prawo jazdy B1

thompson - 8 Maj 09, 12:50
Temat postu: Prawo jazdy B1
Widze ze na stronie jest wielu 16 latkow, a na pewno jeden z nich zadal sobie juz nieraz pytanie "kiedy kupie wlasne auto?" to forum jest wlasnie dla was. Dla tych co nie wiedza - B1 to kategoria ktora mozna robic od 15 lat i 9 miechow, upowazniajaca do jazdy samochodami do 550kg lub quadami. Zainteresowanych zapraszam do pisania.
Bordinio - 8 Maj 09, 15:06

Sam się niedawno zastanawiałem nad takim prawem jazdy ;p Szukałem, szukałem i okazało się, że istnieją 3 samochody na krzyż, którymi można jeździć. [Tico po odchudzeniu itd.]
Natrafiłem przez przypadek na http://www.bomir.pl/. Jeżeli już jeździć to takim Fun Extrem'em lub Fun Runner'em :D Wg mnie ten samochodzik nieźle wygląda, choć wiele osób może uznać go za przypałowy i kiczowaty. Niestety firma chyba zawiesiła działalność w Polsce. [ Wysłałem e-mail'a i nadal odpowiedzi nie dostałem ;p]

thompson - 8 Maj 09, 17:49

ja polecam daihatsu cuore sam przymierzam sie do kupna. Jest ich bardzo wiele już odciążonych i gotowych do jazdy na B1
Przemas lr - 8 Maj 09, 21:04

Ja nie potrzebuje prawo jazdy. Będę się scigać nielegalnie, wezme kredyt na super brykę i normalnie drudzy szybcy i wściekli xD
Tak na serio to fajnie, że są już takie prawo jazdy, później spróbuję jak będę odrobinę starszy :idea:

All Filippo - 2 Lipiec 09, 21:21

Odkopuję ale chyba warto. xd
Cóż. Gdyby taki samochód kosztował w granicach 5-6 tysięcy to oczywiście. Ale za Daihatsu Cuore 10k pln to jak dla mnie za dużo i to o wiele. :) Wolę poczekac do tej 18 i jeździc naszykowanym Peugeotem 306 :D

thompson - 3 Lipiec 09, 07:59

daihatsu kosztuje 7k, a sprowadzane z niemiec jeszcze taniej ale są przy zagranicznych problemy z rejestrowaniem :P
Marori - 4 Lipiec 09, 23:43

Malucha kupisz za 200zł O_o:D
Kokoju - 4 Lipiec 09, 23:47

Pierwszy raz się z tobą zgodzę :E. Trzy maluchy na allegro kiedyś widziałem. Ładne, nie zniszczone, a za 2 stówy
All Filippo - 5 Lipiec 09, 08:59

Marori tak czy siak maluchowi też 50kg musisz odjąc. ;P
thompson - 5 Lipiec 09, 17:53

po pierwsze:
- porównaj se malucha a daihatsu
- po drugie chodzi o bezpieczeństwo, - jakie se możesz zapewnić jeżdżąc autem nowym i ze wspomaganiami, a nie w maluchu w którym można sie zabić podczas uderzenia 40 km/h.
- po trzecie: maluch wyciąga nie wiecej jak 80 km/h, a moje daihatsu koło 140.

Bordinio - 5 Lipiec 09, 19:31

Przepraszam bardzo. Maluch w minutę dojeżdża do setki [jak dobrze pójdzie xD]

Wg mnie nie opłaca się robić tego prawa jazdy. Lepiej poczekać na to prawdziwe. W Polsce nie ma wsparcia dla nas i bardzo trudno znaleźć jakieś dobre modele, a szkółek też wcale nie jest tak dużo. [Państwo stawia na transport publiczny]

thompson - 5 Lipiec 09, 21:38

masz sporo racji. Jeszcze nie prowadziłem malucha który się wiecej rozpędza niż 80 km/h, bo ma tylko 4 biegi. Poza tym jak masz B1 to na B nie musisz robić teorii i masz tylko 20 godzin praktyki.
Bordinio - 6 Lipiec 09, 09:54

Hmm to może być jednak interesujące. Biorąc pod uwagę dzisiejszą, trudną zdawalność prawa jazdy to może być pomocne ;) W końcu wystarczy zdać, a nie trzeba jeździć.
Marori - 8 Lipiec 09, 11:52

Maluch na sam początek jest według mnie bardzo dobry, nie trza się rozpędzać zaraz. Mi do 80km/h dojechał w... 40 sec.(?) po drodze polnej. a na normalnej ledwo 70km/h O_o?!

PS:He dzisiaj mam o 16:00 pierwszą godzinę jazdy, lekki stresik jeeest :roll: :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group