StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Problem dotyczący edytora

Percival - 5 Maj 09, 13:39
Temat postu: Problem dotyczący edytora
Otóż mam pewien problem - kiedy w edytorze zrobię np. 30 żołnierzy, gdy włączam grę jest ich np. 20. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje ??
jankes1124 - 5 Maj 09, 16:12

Dołączam się do pytania. Ale ja zawsze daję o 5 więcej np. chce mieć 20 pałkarzy to w edytorze daję ich od 23- 26. Jednak proszę o wyjaśnienie pytania mojego przedmówcy.
Lord Smerf - 5 Maj 09, 16:19

U mnie oprócz tego usunięte zostają drzewa, czasem nawet połowa.

Też dołączam się do pytania.

speeder11 - 5 Maj 09, 18:02

Co do drzew, to dajesz je za gęsto i dlatego ;) Tak mi się wydaje... bo jak dałem troche dalej od siebie to było lux.
jankes1124 - 5 Maj 09, 18:14

Jeszcze jedno pytane: Czy ktoś próbował wyczyscić mapę z kampanii historycznych, gdzie jest "zniszcz katedrę"? Jeśli tak to proszę bardzo aby ją udostępnił.
speeder11 - 5 Maj 09, 19:44

To chyba nie zadziała ;p Ale spróbuje ją wyczyścić ;) Ale nie wiem, możliwe, ze trzeba wyczyścić wszystko oprócz katedry.
jankes1124 - 6 Maj 09, 15:13

Odnośnie pytania o "znikające jednostki" to tak:

W Stronghold 1 grając w inwazję czy obleganie, w zależności od poziomu trudności jest więcej żołnierzy lub mniej (chyba logiczne). Na łatwym jest trochę mniej jednostek niż daliśmy w edytorze. A natomiast na normalnym jest tyle ile w edytorze daliśmy. Czyli (ja ) wnioskując to samo może być w Crusader, tyle że tam nie mamy poziomu trudności do wyboru.

speeder11 - 6 Maj 09, 18:22

Nie, nie, nie ;) Bez sensu, to musi być coś innego...
jankes1124 - 6 Maj 09, 18:44

No nie jest bez sensu, tak jest w SH1 a czemu w Crusader to nie mam pojęcia... Tylko przypuszczam
Lord Smerf - 7 Maj 09, 20:06

W Krzyżowcu nie ma poziomów gry, więc byłoby to bez sensu. Po co mieliby to robić, jak tam liczba jednostek zmienia się w zależności od poziomu trudności, tutaj gracz nie może go zmieniać...
jankes1124 - 7 Maj 09, 20:36

Lordzie Smerf

Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja napisałem że w Krzyżowcu nie ma poziomów gry i napisałem też, że nie wiem dlaczego jednostki znikają w Krzyżowcu (post wyżej). ;)

Lord Smerf - 7 Maj 09, 20:51

Zauważyłem ;-)

Przedstawiłem po prostu pełne uzasadnienie tego, dlaczego tak myślę.

Moim zdaniem mógł to byc sposób, aby nie było zbyt dużo wojsk na mapie - kończą mi się pomysły na wytłumaczenie tego tajemniczego zjawiska :-D .

jankes1124 - 7 Maj 09, 21:00

No ja nie wiem co o owym zjawisku myśleć, najlepiej to chyba się z tym pogodzić.
ponceriusz - 13 Maj 09, 07:49

ja mam nowe pytanie: czy w stronghold 2 jest jakiś sposób,żeby w edytorze świat się ruszał (żeby nic nie było takie nieruchome np. jednostki z rozłożonymi rękami)
jankes1124 - 13 Maj 09, 10:45

Może pokombinować z .map i .sav? Nie mam pojęcia...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group