StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - [porównanie] Złe czy dobre morale??

Fryzjer - 26 Styczeń 10, 17:25

Kiedyś używałem tylko rzeczy przygnębiających do maximum. I jeszcze do niedawna żyłem w świadomości, ze dobrze robię. Dopiero jeden kolega w szkole mi uświadomił, że rzeczy przygnębiające obniżają morale wojsk, a w efekcie ich skuteczność (jeszcze się wiele muszę o tej grze nauczyć :p ).
Od tego czasu skończyłem z gilotynami, madejowymi łożami i stosami. Używam już tylko rzeczy rozweselających (czy jak one się tam nazywają :p ), jednak w bardzo małych ilościach, aby nie sparaliżować gospodarki (+1 lub +2). Dzięki temu mogę zebrać nieco więcej podatków, a moje wojska spisują się trochę lepiej w boju :) .

marczewek - 4 Luty 10, 15:31

Ja zostawiam morale na poziomie 0
Jakoś nie chce mi się bawić w te rozweselania albo karanie

qba124 - 7 Luty 10, 16:14

Ja zawsze przyjemnych...po to żeby kasa była, a jak jest kasa to i armia co nie? I atak jest niezły.
Fryzjer - 7 Luty 10, 21:58

qba124 napisał/a:
Ja zawsze przyjemnych...po to żeby kasa była, a jak jest kasa to i armia co nie? I atak jest niezły.


Przy czym nie można z tym przesadzić, bo przy max. dodatnim poziomie rzeczy przyjemnych można sparaliżować gospodarkę :) . No i z tą kasą też różnie bywa: czasem bardziej opłaca się wyższa produkcja i sprzedawanie w markecie niż podatki kosztem mniejszej liczby produkowanych surowców ;].

...AAA... - 29 Marzec 10, 10:22

Jeżeli tylko są fundusze i miejsce zawsze elementy przygnębiające. Gospodarka to podstawa kolosa, a 150% wydajności nie w kij dmuchał. To o 50% więcej jedzenia, 50% więcej surowców i 50% więcej broni. Aż miło się patrzy jak wystraszeni poddani biegiem wszystko robią.
Kiroyaku - 1 Kwiecień 10, 17:46

A tam ja na full przyjemne daję bo daję podatki na przeciętne a pozatym fajnie wygląda

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group