StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Seria Stronghold - Ogólnie - Najlepsza część strongholda wg Ciebie to...

Siwy - 14 Październik 11, 10:52

Crux - IMO Legendy są bardziej grywalne od dwójki :) . Przez tydzień/dwa po kupnie ciągle w nie grałem, powiem Ci, że mam miłe wspomnienia i nawet teraz bym w nie zagrał :) . Ale nie powiem, aby to byłą gra wszechczasów. Jakby ktoś znajomy miał, "albo coś" to polecam zagrać, aby chociaż zobaczyć jak to wygląda ;) . Smoki etc. może nie czynią jej najlepszą Twierdzą, ale grywalność ma znacznie lepszą niż Dwójka, jak dla mnie. Są ludzkie ceny za budynki, np. chyba 50 desek za piekarnię, a same "tartaki" zajmują spory obszar i pracuje tam kilku, a nie jeden, drwal. Jak dla mnie to na duży +. Ciekawa sprawa jest też z bramą, któa jest cały czas zamknięta, lecz jak jakieś sojusznicze jednostki, czy nasi poddani chcą wejść to się automatycznie otwiera.
KrystianM - 14 Październik 11, 20:07

Według mnie im nowsza Twierdza tym gorsza. Czyli, ze ranking u mnie jest zgodnie z premierą (oczywiście oprócz Extreme, bo nie grałem).
Elmo - 4 Listopad 11, 14:15

Extreme jest dodatkiem do crusadera, po prawej stronie są tzw. moce którymi możemy sobie pomagać , natomiast dotyczy to tez botów. Z tej głupoty firefly wymyśla zamiast lepsze części to coraz gorsze.Czyli popieram wypowiedź Krystiana.
Kamil - 4 Listopad 11, 16:06

Troche sie zmieniło :)

1 Crusader
2 Legendy
3 Stronghold 1
4 Stronghold Extreme
5 Stronghold Kingdoms
6 Stronghold 2
7 Stronghold 3

KrystianM - 13 Listopad 11, 15:24

@Elmo1225
Crusader jest dodatkiem do jedynki, a Extreme to tak jakby mod do Crusadera.

Artxt123 - 14 Listopad 11, 19:58

KrystianM napisał/a:
@Elmo1225
Crusader jest dodatkiem do jedynki, a Extreme to tak jakby mod do Crusadera.


Crusader nigdy dodatkiem do Sh1 nie był :P A Extreme to dodatek do Crusadera:)

KrystianM - 15 Listopad 11, 15:56

Nie, Crusader to jest samodzielny dodatek do jedynki:
"Twierdza: Krzyżowiec (ang. Stronghold: Crusader) – samodzielny dodatek do gry komputerowej Twierdza stworzony przez FireFly Studios i wydany w 2002 roku przez Take-Two Interactive."
Źródło Wikipedia :P

Artut97 - 15 Listopad 11, 18:14

Cytat:
Stronghold: Crusader to sequel świetnej gry strategicznej Stronghold (w Polsce Twierdza), tym razem przenoszący nas do świata Bliskiego Wschodu w epoce wypraw krzyżowych (XI – XII wiek).


Źródło Gry-Online.

Tay - 15 Listopad 11, 19:42

Oczywiście, że jest to samodzielna gra, tak zwany spin-off. Dodatek modyfikuje pliki istniejącej już gry, albo dokłada swoje. W Krzyżowca da się natomiast grać samodzielnie, bez instalacji Twierdzy.
Artxt123 - 15 Listopad 11, 22:22

Z Twierdzą i z Twierdzą krzyżowiec i z jest tak samo, jak np. z Fallout 3 i Fallout New Vegas :)
Druga zbudowana na "silniku" pierwszej, ale to zupełnie inne części ;)

Lord Smerf - 17 Listopad 11, 15:49

Samodzielny dodatek, bo prawie wcale nie zmieniono mechaniki gry. jak już przy temacie, to Krzyżowiec bardziej mi się podoba. Szkoda, że nie ma zwykłej kampanii, ale cóż - skirmish wymiata.

Btw, powoływanie się na wikipedię lub gry-online w sprawie gry, w którą się grało to chyba nie jest najlepszy pomysł.

Artut97 - 17 Listopad 11, 16:45

@Lord Smerf, swoim odnośnikiem chciałem właśnie pokazać, że odwoływanie się na źródła w tej sprawie to malutki bezsens. Mogłem to napisać w tamtym poście.
KrystianM - 21 Listopad 11, 19:06

Ja się nie wzorowałem na wikipedi tylko chciałem ci udowodnić. Zresztą można było to poznać po tym, że dodali tylko nowe jednostki i zmienili textury budynków, a i dali skirmish tak to wszystko to samo.
Duncan - 8 Styczeń 12, 17:21

Podejrzewałem że firefly olśni nas Strongholdem 3 , lecz tak się nie stało .
Dlatego Stronghold 3 ląduje na ostatnim miejscu ( moje zdanie ).

1.Crusader.
2.Legendy
3.Twierdza 1
4.Twierdza 2
5.Kingdoms
6.Twierdza 3

KuBBeN - 6 Marzec 12, 20:50

1-Twierdza 1,Twierdza Kingdoms
2-Twierdza 2,twierdza Crusader,Stroghold Extreme
3.Stronghold 3
4.Stronghold Legendy
Ogólnie grałem we wszystkie części.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group