StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - Trik z katapultą

davo - 27 Luty 09, 17:48
Temat postu: Trik z katapultą
Siema!!! chciałem się dowiedzieć jak postawić katapulte na mur sam osobiście nie potrafię tego zrobić ale czytałem na pewnej stronie że jest to możliwe.


PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Bordinio - 27 Luty 09, 20:09

To bardzo prosty trik, aczkolwiek nigdy nie sprawdzałem czy katapulta bądź balista jest w stanie strzelać z muru.
Opis triku:
[ Stwórz zamek, który będzie ogrodzony murem. Postaw 2 bramy.]
I. Wyznacz katapulcie miejsce docelowe, które będzie znajdowało się za zamkiem.
II. Dokładnie wtedy, kiedy katapulta będzie przejeżdżała bramą, natychmiast ją zamknij. [Upewnij się, że druga jest nadal otwarta]
III. Gotowe! Katapulta będzie kierowała się murem po to, aby wyjechać drugą bramą i dotrzeć do wyznaczonego miejsca.

Tak samo możesz wprowadzać inne jednostki jak np. konnych łuczników.

davo - 27 Luty 09, 20:48

Dzięki!!! bardzo mi się to przyda
speeder11 - 28 Luty 09, 08:56

A to jest dozwolone? Tu się pytam min. doświadczonych graczy, czy takie coś jest dozwolone...
davo - 28 Luty 09, 14:47

Myślę że tak to tylko trik nie jest cheatem tym bardziej że działa na samej bramie a nie na całym murze
T-Rex - 28 Luty 09, 17:00

Nie używa się tego w multi .
To jest trick tylko dla zabawy.

Można na mur wystawić obojętnie jaką ilość katapult - jeżeli zamek jest zamknięty , a w murze jest mała dziura. Zaraz obok tej dziury są schodki na mur równoległe do muru i wznoszące się w tym kierunku, w który wyślemy katapulty za mur. W momencie gdy katapulty dochodzą do wyjścia łatamy dziurę prostym murem i katapulty szukając wyjścia wchodzą na mur i tam zostają.
Na murze nie da się ich już przesuwać , a zdjąć je można zaznaczając z nimi jakieś inne jednostki na jedno miejsce.

jankes1124 - 1 Kwiecień 09, 22:44

T-Rex napisał/a:
Nie używa się tego w multi .
To jest trick tylko dla zabawy.


Tak... Każdy trick jest do zabawy i każde oszustwo choćby tego typu jest zabronione w multi...

HolyKing - 2 Kwiecień 09, 11:56

jankes1124 napisał/a:
T-Rex napisał/a:
Nie używa się tego w multi .
To jest trick tylko dla zabawy.


Tak... Każdy trick jest do zabawy i każde oszustwo choćby tego typu jest zabronione w multi...

Nie jest zabronione wsadzenie sobie katów na mur.. i nie każdy trick jest zabroniony.

T-Rex - 2 Kwiecień 09, 18:28

Nie tylko mnie jest znane zbyt luźne podejście klanu DHK do tricków - więc mnie Twoja odpowiedź nie dziwi drogi kolego.
Trzeba faktycznie zabraniać rzeczy oczywistych ( katy na murze) ??

Pomijam fakt, że trick jest mozolny ( fosa przeszkadza, trick czas zabiera, katy nie mogą się ruszać ) - NIKT tego w multi nie używa - co znowu nie znaczy , że można.

To może jeszcze balisty na mur albo HA?...

HolyKing - 2 Kwiecień 09, 19:37

T-Rex napisał/a:
Nie tylko mnie jest znane zbyt luźne podejście klanu DHK do tricków - więc mnie Twoja odpowiedź nie dziwi drogi kolego.
Trzeba faktycznie zabraniać rzeczy oczywistych ( katy na murze) ??

Pomijam fakt, że trick jest mozolny ( fosa przeszkadza, trick czas zabiera, katy nie mogą się ruszać ) - NIKT tego w multi nie używa - co znowu nie znaczy , że można.

To może jeszcze balisty na mur albo HA?...


Może luźne ale fakt faktem że i bez używania glitchy 85% eventów w ciagu ostatnich lat wygraliśmy.

Nice Friend - 10 Kwiecień 09, 20:45

Ja dałem koło zamku Ryśka konnych łuczników inagle zbudował mur i moi ludzie na nim stali nie wiem czy tak można z katapultą zrobić ale niech ktos spróbuje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group