StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold 2 - Walki w edytorze map?

Karko85 - 25 Sierpień 16, 01:21
Temat postu: Walki w edytorze map?
Witam jako iż jestem wielkim miłośnikiem owej gry twierdza, grałem we wszystkie wersje kampanie itp po przechodziłem i troszkę mnie nudzi standardowa gra ;/ czy jest jakiś patch albo nwm bug, który pozwoli mi robić bitwy w edytorze map? Tak jak jest to możliwe w twierdza krzyżowiec, Xtreme bądź HD z góry dziękuję za pomoc ;-)
Bordinio - 27 Sierpień 16, 09:09

Jeśli chodzi Ci o walkę typu Skirmish, która pozwala walczyć z botami, to nie ma takiej opcji. Twierdza 1 została zaprojektowana na grę w kampanię i multiplayer. Możesz spróbować tryb swobodnej budowy, w którym możesz również ustawiać sobie wojska, które Cię zaatakują.


PS Są oczywiście jeszcze inwazje lub oblężenia jako pojedyncze misje, ale raczej nie o to Ci chodzi.


PPS Cholera, przepraszam. Nie wiem, skąd mi się wzięła Jedynka ;(

Siwy - 27 Sierpień 16, 20:03

Bor - do spania! xd Kolega pytał o możliwość toczenia bitew w edytorze map Strongholda 2, a nie o inne opcje rozgrywki w Jedynkę xd.

Niestety, według dostępnych mi źródeł informacji, nie ma takiej możliwości w edytorze map SH2.

Grajek - 28 Sierpień 16, 09:23

Co to znaczy robić bitwy w edytorze? Mógłbyś przybliżyć problem. Sam układam scenariusze w edytorze które później generują bitwy liczone na tysiące wojów oblegających zamki lub wyrzynających się wzajemnie. Wszystko zależy od fantazji Twórcy. Edytor służy do zaprogramowania komputera a nie do rozgrywki.
Karko85 - 29 Sierpień 16, 13:17

Rozumiem, kolego wyżej wiem do czego jest przeznaczony edytor ale ja bardzo lubię walczyć w edytorach, no wiecie kierować wojskami po jednej jak i po drugiej stronie ;/ taka możliwość jest twierdzy 1, że wybierasz np:
czerwony kolor jak i pomarańczowy ustawiasz ich na przeciwko siebie i staczasz bitwę.

Grajek - 30 Sierpień 16, 13:22

Załapałem. Tak mnie zaintrygowałeś, że zainstalowałem sobie zakurzone pudelko i faktycznie. W TW1 tak można. Czy tak można w 2 - w normalnym trybie nie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to walka w LAN-ie na dwa kompy ( jeżeli ktoś w domu ma ). Ja tak pogrywam ze swoim 10 letnim synem. Tutaj należy tylko pamiętać, że TW2 w wersji od 1.4 nie obsługuje rozgrywek LAN i NET. Kupiłem ostatnio 2 nowe pudelka w wersji 1.4 i żadne nie obsługuje LANu choć o tym nie piszą. Tylko moja stara poczciwa płyta wersji 1.3.1 działa bez zarzutu. ( po inicjacji gry przerzucam ją do drugiego kompa i uruchamiam 2 stanowisko. Potem można ją wyjąć. Do powtórnego uruchomienia )
Karko85 - 5 Wrzesień 16, 11:50

Tak wiem, grałem nie raz w ten sposób tylko wiesz, chciałem sobie stawiać ile tylko wojsk chciałem potem bitwy robić, a nie, że najpierw produkcja broni itp... Jak się nie da robić walk w edytorze t o trudno, dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia. ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group