StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Turnieje i konkursy - VI Konkurs na Mapę - Zapisy, Pytania i Regulamin.

Hunter - 15 Sierpień 14, 09:46

Kapifili i Wilk przyjęci na uczestników, a Kupiec na Jurora. Jak widać żaden stary wyjadacz nie zgłosił się na uczestnika, więc każdy nowy uczestnik ma duże szanse. Polecam wam też przejrzeć dział "Edytor Map", znajdziecie tam wiele dobrych mapek które pokażą wam jak dobra praca powinna wyglądać ;) .
Szyszek - 16 Sierpień 14, 09:56

Jesli jeszcze można to zgłaszam się.
Threeth - 16 Sierpień 14, 11:42

Brakuje uczestników, więc dopisz mnie na uczestnika. Rada dla nowych mapmakerów: polecam przejrzeć te linki
http://stronghold.net.pl/...ongholdnet.html
http://forum.stronghold.n...opic.php?t=1410
Robienie map, wbrew pozorom nie jest wcale takie trudne, wystarczy trochę pomysłu. Techniki robienia krajobrazu i zamków oraz triki znajdziecie w wyżej wymienionych linkach, materiału jest dość, wystarczy podpatrzeć. W krajobrazie najważniejsze jest to, aby nie był kanciasty, bo to czyni go przyjemnym dla oka.

Kupiec Hrupkuw - 16 Sierpień 14, 12:18

Mamy 4 uczestników i 4 jurorów, co jest trochę lipą. Co Wy na to, żeby każdy brał udział w konkursie i każdy był zarazem jurorem? Ja mógłbym się poświęcić i zrobić tą jeszcze jedną mapę (całkiem możliwe, że ostatnią w mojej karierze). Wyglądałoby to tak, że jak już wszyscy wstawią mapy, przygotują jednocześnie oceny innych map i wysyłają do organizatora konkursu. Ten publikuje w jednym poście wszystkie wypowiedzi i podlicza punkty.
Hunter - 16 Sierpień 14, 12:27

Threeth i Szyszek dopisani na uczestników.

Kupiec Hrupkuw, ten pomysł zdecydowanie odpada. Jakkolwiek nie wątpię w uczciwość naszych uczestników ( ;) ), to każdy mógłby trochę zaniżyć noty przeciwnikowi. Poza tym, przez te dwa tygodnie będzie mogło się kilku ludzi jeszcze dołączyć.

Threeth - 16 Sierpień 14, 12:31

Ja osobiście jestem za przesunięciem konkursu, bo na chwilę obecną jest za mało uczestników. Nie wiadomo również, czy wszyscy którzy się zdeklarowali zrobią mapę. Zawsze przy okazji konkursów ktoś rezygnował z jakichś powodów, więc nawet gdyby ktoś się jeszcze zgłosił, to potem mógłby odpaść i byłyby np. 3 mapy ;/. Może gdyby uruchomić konkurs jakoś po premierze SHC2(która być może zwiększy ruch na forum), to będzie więcej chętnych, zarówno do oceny, jak i tworzenia.
Siwy - 16 Sierpień 14, 12:34

Ja myślę, że nie ma po prostu sensu robić zapisów do konkretnego terminu, a jedynie dać termin zgłoszenia prac, bez względu na to, kiedy ktoś dowie się o konkursie.

Wydaje mi się, że gdy wyjdzie SHC2, to mało kto będzie chciał zajmować się starszymi częściami, bo będzie poznawał nową grę ;) .

Hunter - 16 Sierpień 14, 12:41

Nie zamierzam zamykać konkursu na starcie. Jedyne co mogę ew. zrobić to wydłużyć czas trwania konkursu, ale jest tu pewien problem. Od września będę mieszkał i uczył się w oddalonym 40km od mojego domu rodzinnego mieście i prawdopodobnie na starcie nie będę miał tam ani komputera ani internetu, więc ciężko będzie mi cokolwiek zarządzać. Początek roku zapowiada się z powtórkami i sprawdzianami na rozpoczęcie roku, więc będę musiał coś tam do nich powtórzyć i się zaaklimatyzować. Właśnie dlatego wolałem nie zwlekać z konkursem. A jeśli będą 3 mapy? Trudno, póki jest nawet 2 uczestników, jest konkurencja. A liczę na to, że ktoś jeszcze w międzyczasie się dołączy.

@Siwy - taki jest układ konkursu - każdy może zdać prace do 26 sierpnia. Termin zapisów (które trwają do dziś wieczorem) mają tylko pokazać, czy jest zainteresowanie konkursem. W 4 dni zgłosiło się 4 uczestników, więc konkurs ma duże szanse na przeprowadzenie.

Nidor - 16 Sierpień 14, 12:46

Ja też się zgłaszam do konkursu. Z tego co widzę mało osób jest, a warto żeby ten konkurs jednak się odbył. Tak więc mamy już pięciu uczestników i czterech jurorów. Miejmy nadzieję, że zgłosi się ktoś jeszcze.
Hunter - 17 Sierpień 14, 10:13

Przyjęty ;) .
Banshee - 17 Sierpień 14, 10:23

Proponuje przesunięcie terminu rozpoczęcia turnieju na dalszy i jakieś wymagania do bycia jurorem. Trochę mnie zdziwiło to, że przyjąłeś nowego użytkownika na jurora bez żadnych pytań, nic praktycznie o nim nie wiadomo, nie wiadomo także czy zna się na robieniu map a o ocenianiu nie wspomnę, moim zdaniem jurorami mogliby być już doświadczeni "map-makerzy" np. Threeth bo chociaż nie interesuje mnie zbytnio tworzenie map to czasami z czystej ciekawości zajrzałem sobie do tego działu i jego mapy były oceniane w miare pozytywnie. Hunter to samo, chociaż już nie doczytałem czy będziesz jurorem czy tylko ten turniej organizujesz.
Threeth - 17 Sierpień 14, 10:25

Każdemu trzeba dać szansę.
Sir John - 17 Sierpień 14, 13:25

Ja się zapisuje jak można!
P.S. Nie wiem jak mapy umieszczać ale screeny powinny chyba starczy. :-?
Jak coś to ja chce być uczestnikiem. :-D

Hunter - 17 Sierpień 14, 14:18

Banshee - normalnie bym przeprowadził selekcję, ale jak widzisz, baza uczestników nie jest potężna. Dodam że oceny danego jurora będą się liczyć tylko wtedy, gdy oceni wszystkie konkursowe prace i jeżeli będę widział jakieś niedopatrzenia / zaniżanie / zawyżanie not itp, oceny nie uwzględnię.

Sir John - jak zamierzasz wziąć udział w konkursie na mapę, skoro nie potrafisz jej wrzucić? :lol:
1. Weź mapę z folderu.
2. Spakuj ją w zip albo winrar.
3. Użyj do uploadu jakiegoś serwisu jak speedyshare.com
4. Link wrzuć na forum
Proste.

Btw, zapisuję cię na listę.

Wilk Diuc Volpe - 17 Sierpień 14, 16:06

http://speedy.sh/DPkCu/kampania-wilka-akt-1.zip
poprawiona wersja mapy z 18.08.14


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group