StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Turnieje i konkursy - [turniej] Turniej

Verson - 12 Luty 14, 16:44
Temat postu: [turniej] Turniej
Chciałbym poinformować wszystkich o tym ,że zakładam konkurs w Twierdze Krzyżowiec grę stworzoną przez studio Firefly :) dobra przejdźmy do rzeczy program przez który mielibyśmy grać to Game Ranger obowiązek to posiadanie wersji 1.3HD nagrodą będzie szacunek na forum :)


ZASADY : pierwszej rundy
wzmocnione mury wyłączone
rzucanie krowami wyłączone
psy włączone
bez pośpiechu 10min
tryb gry normalny po 2000 sztuk złota
mapa podmokłe ziemie
tempo 60

Zapraszam do zgłaszania się termin zostanie podany po losowaniu które odbędzie się 20 lutego o godzinie 18:00

Krusader - 12 Luty 14, 16:51

Szkoda że 20 lutego, mam wtedy angielski i nie będę mógł wziąć udziału :/
DarnokOk - 12 Luty 14, 18:38

Hmmm, no tak, wiele osób się nie zgłosi bo:
-forum już ma swoje lata i ilość członków.
-sporo turniejów wielodniowych nie wypaliło. (nawet nie wiem, czy więcej niż jeden tu się udał, ale nie jestem od początku tej społeczności)
-przykro mi to mówić, ale twój wiek odstrasza większość. Do takiego turnieju potrzeba kompetentnych osób, z doświadczeniem w prowadzeniu takich turniejów. Nie wiem czy brałeś już udział w takim, który dotarł do końca, bo ja nie. (Szczerze, nie brałem w żadnym, ale nikt nic nie wie ;0)

Podstawowa sprawa, nie napisałeś jakie to będą mecze. Przypuszczam że 1vs1, bo jest to najpopularniejsze rozwiązanie, ale gra się również 2vs2, 3vs3, 4vs4. Tu nas jest za mało, ale w całej historii strongholda na pewno zdarzyło się kilka takich konkursów.

U nas lepiej nie podawać jakiegoś terminu, w którym zostaną rozegrane wszystkie mecze pierwszej rundy. Ty tylko podajesz termin do którego mają zostać rozegrane wszystkie mecze. Przeciwnicy sobie wtedy wybiorą odpowiadający im [termin]. Nie oczekuj, że zbierzesz te choćby 8 osób o tej samej godzinie. Nie każdy ma wtedy ferie, nie każdy ma wtedy ochotę. Istnieje także życie realne i obowiązki w nim.

Ustal termin do którego ludzie mogą się zgłaszać, np. 19 luty, żeby potem ktoś Ci się nie zapisał w połowie.

Oczywiście, wyniki meczów nie mogą być brane z kosmosu i muszą być poparte screenem. O tym nie wspomniałeś, ale mam nadzieję że wiesz.

Na mapach turniejowych się nie znam, ale konkursy nie są chyba nigdy rozgrywane na mapach stworzonych przez Firefly. Bierze się takie brzydkie mapki krajobrazowo, ale z prostokątami surowców i oaz, by każdy miał równe szanse. To esencja multi.

Psy rzadko są używane w turniejach, ale ty ustalasz zasady, rules are rules.
Tak samo nie wiem czy murów nie robi się wzmocnionych, bo nie bardzo podoba mi się kwestia niszczenia ich przez armię włóczników. Ale mogę się dostosować.

Już nie czepiam się interpunkcji i tego, że pierwsze zdanie mogłoby być podzielone na kilka mniejszych.

No ale dobrze, zapisuję się. Może dla zachęty dla innych, może się coś nauczę, może dla pośmiania się, tzw. beki. Jeszcze nie wiem.

Tyle ode mnie, mam nadzieję, że napisałem do Ciebie łagodnie, lecz "tak jak jest". Pewnie o wielu rzeczach zapomniałem przy tłumaczeniu Ci, ale ja również nie mam doświadczenia w prowadzeniu turniejów. Jeśli ktoś mnie chce poprawić, to już zależy od jego woli, w końcu nie musi.

@Krusader jak dobrze zrozumiałem, to losowanie (ale widzę że post edytowany, może było inaczej) odbędzie się 20 lutego, a do tego nie są potrzebni uczestnicy. Jeśli zrobi w sposób jaki ja podałem, tj. "umawiania się", to czas i dzień do gry w końcu znajdziesz. Mnie też byłoby ciężko rozegrać mecze w tygodniu, niestety, zawarłem układ z rodzicami, że nie dostanę żadnej trói z czegokolwiek, więc przykładam się do nauki.

@Verson niżej
Nom, już nie będę pisał nowego posta, by nie śmiecić tego wątku, ale napisałeś to nieściśle i nigdzie nie wyjaśniłeś, że będzie to termin, do którego trzeba mecze rozegrać. Napisałeś tylko, że podasz termin. Można dlatego źle to zrozumieć.
Ale ok, już jest wiadome.

Verson - 12 Luty 14, 19:41

darnok nie zrozumiałeś mnie napisałem że po losowaniu napiszę termin do którego można rozegrać te mecze i dzięki za uwagę jeżeli zbierze się nas sporo to pomyślę o robieniu drużyn jeżeli mało to oczywiście 1v1 :) dzięki za pouczenie :)

[ Dodano: 21 Luty 14, 17:50 ]
Więc na turniej zapisały się 3 osoby
-Verson
-Darnok
-Krusader
Więc nastąpiła zmiana planów turniej zostanie rozegrany w formacie tabeli 1mecz rozegramy 1v1v1 następnie np ja i krusader rozegramy 2 mecze 1 na moich zasadach i drugi na jego zasadach a na koniec turnieju rozegramy następne 2 mecze 1v1v1 w każdym z tych pojedynków hostem będzie kto inny i to na jego zasadach będziemy grać
PUNKTACJA meczy :
mecze 1v1
zwycięstwo 2 punkty
porażka 0 punktów

mecze 1v1v1
zwycięstwo (zabicie 2 lordów) 3 punkty
zwycięstwo(zabicie 1lorda) 2 punkty

porażka (nie zabicie żadnego lorda) 0 punktów
porażka (zabicie 1 lorda) 1punkt

DarnokOk - 21 Luty 14, 17:57

Hmmm, to w ogóle jest sens robić turniej? Nie lepiej sobie tak dla zabawki pograć w 3 osoby?
Chyba, że naprawdę chcesz jakąś chwałę na forum tu zbudować. :P
Do kiedy mamy czas na rozegranie 1v1? Z 1v1v1 to bym poczekał do kolejnego weekendu.

Verson - 21 Luty 14, 20:35

Darnok słuchaj najpierw zagramy 1v1v1 a w czasie gry ustalimy do kiedy i kto pierwszy :) ale musimy się też na kiedyś umówić

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group