StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Twierdza 2 Ustalenie właściciela kasztelu

donald040 - 10 Grudzień 13, 13:58
Temat postu: Twierdza 2 Ustalenie właściciela kasztelu
Powie mi ktoś jak to zrobić? W Twierdzy 2 buduje kasztel i należy on do posiadłości a ja nie mam kasztelu. :-(
ponceriusz - 10 Grudzień 13, 14:26

W edytorze tam gdzie dodajesz elementy przyrody, na samym dole na prawo od minimapy jest taka flaga. Klikasz na nią i włącza ci sie menu przyznawania włości. Kolorami ustalasz tereny różnych posiadłości, a potem umieszczasz flagę włości (przycisk czerwonej flagi o ile dobrze pamiętam), lub flagę zamkową (przycisk kasztelu). Z tą drugą jest tak, że możesz umieścić wcześniej na posiadłości którą oznaczyłeś jako zamkową kasztel z budynków miejskich, wtedy może on byc dowolny (np. drewniany), albo nie umieszczać kasztelu w edytorze i wtedy w grze pojawi się ten standardowy kasztel czterowieżowy mniej więcej tam gdzie umieściłeś flagę oznaczającą posiadłość zamkową.
Następnie, wracasz do ekranu gdzie możesz m.in. wczytać i zapisać mapę, zmienić rodzaj mapy (królotwórca, wojena, itp.) i tam klikasz tarczę symbolizującą danego gracza i klikasz posiadłość, która ma być jego. O ile chodzi oczywiście o misję wojenną/pokojową a nie królotwórcę czy wolną budowę.

Trochę zawiłe ale mam nadzieje że ogarniesz. Edytor w SH2 jest skomplikowany, ale daje bardzo wiele możliwości i cały system posiadłości i tych czterech różnokolorowych flag wbrew pozorom jest bardzo przydatny przy ustalaniu skomplikowanych wydarzeń/inwazji.

donald040 - 10 Grudzień 13, 16:45

Dzięki, już wiem o co w tym chodzi. To forum jest bardzo pomocne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group