StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold - Zamki na codzień

Kacper - 29 Sierpień 12, 11:46

A ja się z Siwym nie zgodzę :) Bardzo mi się podoba ten motyw z murem "w schody". Myślę, że tak mógłby wyglądać prawdziwy średniowieczny zamek. Albo też z palisadą, tak jak mówi Bordinio. Przydałaby się też druga brama w przeciwnym rogu podzamcza, chyba, że w tej zawalonej wieży jest jakaś dziura ;)
Siwy - 29 Sierpień 12, 11:56

Ogólnie mur "w schody" jak mówisz jest fajny. Ale chodzi mi o to, że bez drugiego pierścienia warownia główna wygląda na prawdziwy średniowieczny zamek z miastem wokół. Gdyby mury głównej twierdzy były wyższe to byłoby super, ale w tej sytuacji zewnętrzny mur okalający miasto jest tak samo wytrzymały i solidny jak mury zamku, bo wiadomo, że miasta też miały jakieś obwarowania, ale myślę, że nie takie, jak zamek nad nimi górujący ;) .
Maciek - 29 Sierpień 12, 12:06

Też tak myślę. Gdyby był robiony w edytorze, mury zamku zrobiłbym wyższe za pomocą tricku. Palisada by moim zdaniem za dobrze się nie komponowała ( chyba że jako podgrodzie przylegające do zamku, a nie jako druga linia murów. ) Co do bramy w przeciwnym rogu: początkowo bramy miały wychodzić na każdą stronę świata ( :D ) Ale później jakoś z tego zrezygnowałem podczas tworzenia "schodów".
Siwy - 25 Luty 23, 00:11

No jak tam, ktoś jeszcze gra? Ja niedawno wróciłem do kampanii głównej. To jest jednak nieśmiertelna gra :) .

Chciałem założyć taki temat, ale widzę, że już to zrobiłem... ponad 10 lat temu :D .

Zatem oto zamek z Misji 13 Oczy Węża:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group