StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Multiplayer - Connection lost

igla_sanok - 29 Czerwiec 12, 09:38
Temat postu: Connection lost
Wchodzac na jakikolwiek serwer nekaja mnie i moich wspoltowarzyszy dramatyczne komunikaty: connection lost ktore w miare postepu gry trwaja coraz dluzej w zwiazku z tym gra po kilkudziiesieciu minutach staje sie na tyle irytujaca co niemozliwa. Net mam nienajgorszy -10mb. Czy zna ktos rozwiazanie problemu ? Z gory dziekuje za zainteresowanie i odpowiedzi :-)
Kupiec Hrupkuw - 29 Czerwiec 12, 10:44

To normalne lagi podczas gry, trzeba czekać, jeśli są bardzo często i długo to oznacza, że któryś z Was laguje. Ogólnie to nie powinno się niczego ściągać podczas gry i powyłączać wszystkie programy, które zużywają transfer. Naciśnij podczas gry "alt + t" - powinna wyskoczyć Ci tabelka z pingami, do 100 ewentualnie 150 są w normie, ale ogólnie ta osoba, która będzie miała największy ping laguje.
DonKamillo - 29 Czerwiec 12, 16:39

Weź pod uwagę, że pod SHC nawet szybki internet może wymięknąć. Gdy na mapie jest 2000 jednostek i 4 graczy to normalne, że są lagi bo płynność gry zależy od danych krążących po 4 różnych komputerach a w dodatku w ogromnej ilości więc nawet 10 mb/s może paść. Nie mówiąc o tym, że nie każdy ma taki sprzęt (hardware), żeby pociągnąć te kilka tysięcy jednostek na raz.
igla_sanok - 30 Czerwiec 12, 22:04

Rozumiem, ale dziwi mnie to ze zawsze mam wrazene ze to akurat na tym serwerze na ktorym jestem ja sa takie lagi a nie nigdzie indziej dedukujac po wypowiedziach :| ale widze ze to sila wyzsza :) taki moj nedzny zywot :) niemniej dzieki
DonKamillo - 30 Czerwiec 12, 22:06

Nie koniecznie. Generalnie lagów być nie powinno dopóki na mapie nie ma zbyt wielu jednostek. Jak grasz i laguje to sprawdź ping (alt + T). Dobry ping to poniżej 50, znośny to poniżej 100.

Gdy ping jest wyższy to gdzieś jest problem. Jeśli na mapie jest kilku graczy a tylko jeden z nich ma wysoki ping to wina jest po jego stronie.

Techno911 - 30 Czerwiec 12, 22:10

Sprawdź ping najlepiej tutaj http://www.speedtest.pl/ (środkowy zegar) jak pokaże ponad 100 to znaczy że masz coś z łączem nie tak.Przyczyną może byc np uszkodzony filtr telefoniczny.
DonKamillo - 30 Czerwiec 12, 22:12

Tak może być ale ja raczej bym najpierw poszukał przyczyny w software. Może jakiś nadgorliwy antywirus albo firewall?
igla_sanok - 30 Czerwiec 12, 23:04

ping mam przyzwoity - 27, więc teoretycznie mam rozumiec problem nie moze lezec po mojej stronie, zakladajac ze ping pozostaje taki sam. Czy moze byc jakas inna przyczyna ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group