StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - Kto zrobi lepiej?

Kupiec Hrupkuw - 14 Marzec 12, 10:40
Temat postu: Kto zrobi lepiej?
Witam. Udało mi się oto osiągnąć taki rezultat w około 1.5 godziny na mapie "Mała jałowa pustynia". Przypominam, że na start na tej mapie dostajemy na prawdę mało tak więc trudno się rozbudować, mając na uwadze to, że na mapie występuje tylko kamień. Spróbujcie swoich sił i pokażcie co udało się Wam osiągnąć w podobnym czasie.
http://imageshack.us/photo/my-images/580/sh1n.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/23/sh2ds.png/

DonKamillo - 14 Marzec 12, 11:29

Taka "konkurencja" nie ma sensu bo jak już ma być low res to niech to będzie Empty map a nie jakieś dodatki z kamienia...

Co do rozbudowania się to fatalne i całkowicie nie ekonomiczne rozmieszczenie składów zapasów oraz arsenału.

Z taką ilością kamienia to co wybudowałeś to max. 30 min gry a nie 1.5h....

Erek - 14 Marzec 12, 13:51

Zbudowanie jak największej ilości kamieniołomów, a potem sprzedanie go... Banalne.
Kupiec Hrupkuw - 14 Marzec 12, 14:06

@DonKamilo
Z podstawowych map nie ma mapy na której jest mniej surowców (a innych chyba większość użytkowników forum nie ma). 30 minut gry to Ci nawet nie wystarczy do zarobienia 170 000 złota, wiem, że rozmieszczenie nie jest najlepsze, a to dlatego że na początku mamy na prawdę mało surowców - chyba 5 jedzenia, 25 drewna, 3 pszenicy i jakoś 50 złota i do tego trzeba dostosować położenie budynków. Zanim się wybijesz z tego dołku troszeczkę czasu minie, spróbuj sam to się przekonasz. Po za tym te warsztaty rozstawiłem już później dla zabawy, a te które pierwotnie produkowały broń były w "ekonomicznej" odległości od składu i zbrojowni. 30 minut to samo wybicie się z tego dołka, kolejne 30 minut to powolna rozbudowa kamienia, warsztatów i stopniowa produkcja drabin, a ostatnie 30 min to dorobienie drabin, taxowanie i zrobienie tych nieekonomicznie umieszczonych warsztatów na pokaz. Tyle w tym temacie - spróbuj sam na tej mapie to się przekonasz.

@Erek
No to zrób jeszcze 170 000 złota. Podejrzewam, że nie umiałbyś nawet wybić się z tego "dołka" z tymi surowcami początkowymi...

Erek - 14 Marzec 12, 15:07

Kupiec Hrupkuw napisał/a:
@Erek
No to zrób jeszcze 170 000 złota. Podejrzewam, że nie umiałbyś nawet wybić się z tego "dołka" z tymi surowcami początkowymi...


Nawet gdyby mi to zajęło długo czas, to jest to możliwe... A co z do tego "dołka". Wybić się można po 10 minutach gry. ;)

DonKamillo - 14 Marzec 12, 16:52

No faktycznie zrobić Empty Map we własnym zakresie to może być problemem....

Zagraj na Empy Map i zrób rekord złota ale w rozsądnym czasie czyli 20 min bo nikt nie będzie siedział 1.5h i patrzył jak cieśla łuk struga...wtedy zobaczymy jaki będziesz miał wynik (w złocie) i będzie porównanie. Zaczynaj od 3k i ze stoperem w ręku graj 20 min, tempo gry standardowe dla multiplayer czyli 50.

Erek - 14 Marzec 12, 20:11

DonKamillo napisał/a:
Zagraj na Empy Map i zrób rekord złota ale w rozsądnym czasie czyli 20 min bo nikt nie będzie siedział 1.5h i patrzył jak cieśla łuk struga...wtedy zobaczymy jaki będziesz miał wynik (w złocie) i będzie porównanie. Zaczynaj od 3k i ze stoperem w ręku graj 20 min, tempo gry standardowe dla multiplayer czyli 50.


Jeśli chodzi o mnie, to nie mam czasu na takie zabawy, z resztą, kto mi każe? :-/

Siwy - 14 Marzec 12, 20:40

Erek - jak gadasz, że coś jest banalne, to poprzyj to racjonalnymi argumentami, jak choćby DonKamillo, który cos tam grał w SH:C przez internet ;]. Pomijając, że wypowiedz DK nie tyczyła się chyba Ciebie. I nikt Ci nie każe, ale Kupiec troche nad tym siedział, chciał zainicjować coś na forum, a Ty wyjeżdżasz - "to banalne". No sorry.
Erek - 15 Marzec 12, 12:16

Siwy napisał/a:
Erek - jak gadasz, że coś jest banalne, to poprzyj to racjonalnymi argumentami, jak choćby DonKamillo, który cos tam grał w SH:C przez internet ;]. Pomijając, że wypowiedz DK nie tyczyła się chyba Ciebie. I nikt Ci nie każe, ale Kupiec troche nad tym siedział, chciał zainicjować coś na forum, a Ty wyjeżdżasz - "to banalne". No sorry.


Wiem, wiem. Ale ja już kiedyś takie rzeczy robiłem, np. jest w swobodnym budowaniu chyba prawie pusta mapa, na której kiedyś się budowałem. Całkiem nieźle mi szło... ;)

P.S. Jeżeli to nie była mapa w Swobodnym Budowaniu to musiałem skądś pobrać mapę. :)

DonKamillo - 15 Marzec 12, 17:28

pf... a co za problem postawić dwie siedziby na mapie i podpisać "Empty map" ?

Można zrobić jakiś konkurs "kto zrobi więcej złota w 20 min pt na Empty map, 3k". Ciekawe jakie były by wyniki bo szczerze mówiąc (aż wstyd się przyznać) nigdy nie grałem na Empty map "na rekord" w złocie....

Czasu wiele nie trzeba... pół godzinki na gierkę każdy znajdzie w dłuższej perspektywie czasu.

nRg|Vani - 30 Maj 12, 08:38

na samej pustej mapie byłbym lepszy niż Ty tu xd
Kupiec Hrupkuw - 30 Maj 12, 11:53

Nie wydaje mi się ;p . Po za tym wstawiłem to bez namysły żeby rozkręcić jakiś topic na forum.
Kamil - 30 Maj 12, 19:05

To typowe każdy twierdzi "co to nie ja" Wiesz chociaż na czym polega gra na pustej mapie? Każdy kto nigdy nie grał na multi z nikim poważnym nie ma pojęcia o czym mówi. Jak grałem z jakimiś noobkami to jak proponowałem zeby ustawił 1v4( ja sam) to sie śmiali że jestem noob i że jaja sobie robie ze mnie każdy z nich "rozjedzie" na solo a wiadomo jak się skończyło :D .

A co do empty map to wielkiej filozofii nie ma , trzeba w odpowiednim momencie ustawić podatki na -24 i tyle.

nRg|Vani - 1 Czerwiec 12, 19:16

używałeś popa i podatkow?
Kupiec Hrupkuw - 1 Czerwiec 12, 19:20

Używałem technik, o których nawet nie śniłeś xD .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group