StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Crusader, Warchest i Extreme Multiplayer - Twierdza Krzyżowiec Multiplayer - POMOC - Początkujący

Bernkow - 26 Lipiec 11, 10:04

A więc wszystko poprawnie zainstalowalem, w gamer ranger wyswietlają mi się te pokoje ,ale nie wiem jak do nich dolaczyc .; / /, czy mam wybrac jakiegos i wlaczyc grę ?
Prosze o pomoc

Lutel - 26 Lipiec 11, 13:51

Włączasz GameRanger, potem powinna wyświetlić Ci się lista gier, jakie posiadasz i jakie obsługuje GameRanger razem z "pokojami" zarówno czekającymi na graczy, jak i już zamkniętymi, które są w grze.
Tu masz ładnego screena :) :



Od lewej:
nazwa gry - nick gospodarza - opis pokoju (zazwyczaj jaka będzie rozgrywka) - ping (im mniejszy tym mniej lag'ów, czyli najlepiej zielony) - liczba osób w pokoju - zielona kropka oznacza, że rozgrywka jest rozpoczęta i nie można dołączyć - kłódka oznacza, że potrzebne jest hasło, aby wejść.

Aby wejść do jakiegoś klikasz na nim dwukrotnie, aby samemu założyć pokój klikasz File -> Host Game i tam sobie ustalasz na ile osób ma być pokój, w jaką grę chcesz grać, jaki ma być opis pokoju, ew. zakładasz hasło.
Jako host musisz kliknąć w pokoju "Start", aby zacząć grę (oczywiście, gdy będziesz miał odp. ilość graczy :) )

Bernkow - 26 Lipiec 11, 19:33

Dzięki, zagralem juz dzis 2 razy tzn. zalozylem pokój , bo nie wiem za bardzo jak dolaczyc do gry ,tzn. klikam 2 razy i jakis komunikat wyskakuje, czy musze miec odpaloną gre ?
Bordinio - 26 Lipiec 11, 20:08

Nie, jak wejdziesz do tzw. pokoju [ klikając po prostu na nazwie ] to czekasz aż gospodarz zacznie grę. Kiedy tylko on to zrobi, pozostałym automatycznie uruchomi się gra i dołączy ich do serwera.

P.S. Gameranger wszystko robi za Ciebie sam. Musisz mieć tylko odpalony program, a on załatwi resztę.

Bernkow - 27 Lipiec 11, 08:39

Dobra problem rozwiazany. Dzieki za pomoc. Wszystko dziala ;D a wiec zapraszam do wspolnej gry ze mna. ;]


edit. Ej, mam jeszcze takie male pytanie, gdzie mogę sprawdzić jakieś statystki, tzn. ile potyczek wygralem a ile przegralem o ile jest coś takiego.

DonKamillo - 27 Lipiec 11, 10:29

Komunikat się pojawiał bo pewnie do pełnych pokojów wchodziłeś. Albo pokojów które były w grze.
Lutel - 27 Lipiec 11, 14:40

Nie ma statystyk żadnych niestety :) .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group