StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold 3 - Wymagania

DarnokOk - 10 Wrzesień 11, 14:22

Potrzeba do tego 7? O_o? Coś musi być nie tak, nawet CoD Modern Warfare 3 robią na XP a Settlers 7 na której silniku ta gra się opiera jest na XP. Czekać mi tylko pozostaje na łatkę dodającą XP lub zmianę ich decyzji.
Grzechu - 11 Wrzesień 11, 12:29

A mi nie wiem czy pójdzie (Intel Core i4 2.20GHz,NVIDIA GeForce GT 220,2.00GBRAM i Vista-niedługo XP). Ale i tak zostanę przy Krzyżowcu. :-)
Percival - 9 Październik 11, 11:29

Oficjalne wymagania:

Minimalne:
System operacyjny: Windows® XP (z Service Pack 3) lub Windows Vista® (z Service Pack 2) lub Windows® 7
Procesor: dwurdzeniowy 2.0 GHz
Pamięć: 2 GB
Karta graficzna: 256 MB ATI HD2600 XT lub lepsza, 256 MB nVidia 7900 GS lub lepsza
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Miejsce na dysku: 5 GB
DirectX®: DirectX 9.0c

Rekomendowane:

System operacyjny: Windows Vista® (z Service Pack 2) lub Windows® 7
Procesor: czterordzeniowy 1.8 GHz
Pamięć: 4 GB
Karta graficzna: 512 MB ATI 4800 lub lepsza, 512 MB nVidia 9800 lub lepsza
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Miejsce na dysku: 5 GB
DirectX®: DirectX 9.0c

... Wg mnie są bardzo wysokie (i pewnie zawyżone). Po takiej grafice jaką mamy w nowej części strongholda spodziewałem się znacznie niższych wymagań.

Tay - 9 Październik 11, 13:31

Percival napisał/a:
... Wg mnie są bardzo wysokie (i pewnie zawyżone). Po takiej grafice jaką mamy w nowej części strongholda spodziewałem się znacznie niższych wymagań.


Mamy rok 2011, jak dla mnie te wymagania są średnie :)

KrystianM - 9 Październik 11, 15:23

Percival napisał/a:
Oficjalne wymagania:

Minimalne:
System operacyjny: Windows® XP (z Service Pack 3) lub Windows Vista® (z Service Pack 2) lub Windows® 7
Procesor: dwurdzeniowy 2.0 GHz
Pamięć: 2 GB
Karta graficzna: 256 MB ATI HD2600 XT lub lepsza, 256 MB nVidia 7900 GS lub lepsza
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Miejsce na dysku: 5 GB
DirectX®: DirectX 9.0c

Rekomendowane:

System operacyjny: Windows Vista® (z Service Pack 2) lub Windows® 7
Procesor: czterordzeniowy 1.8 GHz
Pamięć: 4 GB
Karta graficzna: 512 MB ATI 4800 lub lepsza, 512 MB nVidia 9800 lub lepsza
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
Miejsce na dysku: 5 GB
DirectX®: DirectX 9.0c

... Wg mnie są bardzo wysokie (i pewnie zawyżone). Po takiej grafice jaką mamy w nowej części strongholda spodziewałem się znacznie niższych wymagań.


Nie przesadzaj bardzo wysokie to one były... w 2008 roku.

Lord Smerf - 9 Październik 11, 15:31

Są bardzo wysokie jak na to, co pokazują w trailerach. Tak samo zresztą jak cena...
Artxt123 - 9 Październik 11, 15:42

Lord Smerf, bardzo trafnie to sformułowałeś :P
KrystianM - 9 Październik 11, 16:18

Lord Smerf, mi chodziło ogólnie, ale jeśli chodzi to na tą grafikę są faktycznie za duże. Ja ich nie rozumiem, wszystkie części Twierdzy kupisz za 60 zł, a oni tą chcą dać zaraz za nie wiadomo ile.
Erek - 9 Październik 11, 19:09

Wiecie, podobno super produkcja ma być, przedtem po 100 zł kosztowało na premierze, a teraz oczekują tłumów przed sklepami... :/
DeltiX - 9 Październik 11, 23:19

Zastanawia mnie co w Strongholdzie wykorzystuje cały ten sprzęt. Gra się jakoś specjalnie nie prezentuję. Nadal mam wrażenie że mapy są bardzo puste i surowe. Brakuję mi tego bogactwa detalu z jedynki i krzyżowca. Silnik fizyczny i jakieś trochę bardziej zaawansowane efekty cząsteczkowe w strategi na pewno nie potrzebują aż takich wymagań. Jedyne logiczne wyjaśnienie to słaba optymalizacja kodu.

Nie wiem czy im już zabrakło jakiejś iskry? W tym momencie mogli by zrobić wszystko to, czego się nie dało kiedyś, przy pierwszych częściach dokonać ze względu na ograniczenia techniczne i to by wystarczyło by zrobić świetną kontynuację.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group