StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold - Celność na wieżach

Soanvig - 28 Kwiecień 11, 15:35
Temat postu: Celność na wieżach
Przed chwilą mi kolega napisał, że czytał i ludzie to potwierdzali, że to prawda, że każda wieża ma limit strzelców, przy którym ci strzelcy mają zwiększoną celność. Czyli: powiedzmy każdy z 15 łuczników na baszcie (bo załóżmy, że piętnastu to ten limit) będzie celniejszy niż każdy z 30 łuczników na tym samym typie baszty.

Czy to prawda?

Elmo - 28 Kwiecień 11, 15:52

Tak, to prawda że każda wieża ma limit strzelców, ale można oddalić troszeczkę łuczników, i w szybkim czasie wskazać na wieże 20 łucznikami, i po chwili bardzo szybko np. 15 , ale gdy już te 20 kilka będzie na wieży jeśli taki jest limit, to nie da się zmieścić tych 15 .
Limit wynosi chyba 25 ale sprawdź jeszcze w grze :) .A co do celności to nic na ten temat nie wiem, u mnie jest tak że nie ważne ile jest łuczników na wieży , a i tak strzelają identycznie jak gdyby było ich 15.

Pozdrawiam .

Soanvig - 28 Kwiecień 11, 16:01

Więc widzisz, ja wiem, że można upchać nieskończoność strzelców i o tym, że każda wieża ma limit (to widać, jest to logiczne i to wiem). Gram w Twierdzę nie bagatela już 8 lat, więc nie obrażaj mnie ^^ Temat jest wyraźnie o celności. Co do niej, to może to być złudzenie, że strzelają celniej. W praktyce można sprawdzić tylko skuteczność, natomiast samej tej teorii nie można sprawdzić, a ja chcę mieć pewniaka
Elmo - 28 Kwiecień 11, 17:16

Jeśli cię w jakiś sposób obraziłem to przepraszam.
A co do tematu to najlepiej abyś sam się przekonał robiąc próbę na edytorze ;) .

Bernkow - 22 Czerwiec 11, 16:50

No jak są na wieży tyo napewno nieco celniej strzelają, ^^ strzały lecą górą i łatwiej jest im celować.
A co do wiezy to jest to chyba jakas liczba, bo jak ja napycham wieze łucznikami to to potem oni schodzą i ustawiają sie na murach i chyba nie jest to prawda ze mozna nieskonczonosc ludzi napchac.

Artxt123 - 23 Czerwiec 11, 13:18

Na wieży można upchać tyle wojska ile się chce. Co do celności to bajki, jeżeli limit wynosi np. 25 jednostek to ci żołnierze będą mieli taką samą celność jak np. 50 jednostek na tej samej wieży.
Crux - 24 Czerwiec 11, 22:05

Obawiam się, że ta gra mimo wszystko nie jest aż tak inteligentna by przewidzieć odległości między łucznikami na wieżach.
Ja jednak staram się nie wpychać za dużo strzelców z innego powodu - ot, tracimy realizm. ;)

mroczny38 - 17 Lipiec 11, 18:10

Można wepchać np. 100 strzelców do jednej wieży. Ale co do. Odległości strzelania to nie wiem.
DonKamillo - 17 Lipiec 11, 18:17

Odległość jest zawsze taka sama.
mroczny38 - 17 Lipiec 11, 18:20

Ah to bardzo przydatne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group