StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold 2 - [Problem] Ludność nie przybywa do zamku

Junishi - 10 Kwiecień 11, 11:19
Temat postu: [Problem] Ludność nie przybywa do zamku
Witam serdecznie. Szukałem odpowiedzi na mój problem, ale nie mogłem znaleźć. Nie wiąże sie on z jakimś limitem ludności, który osiągnąłem, tylko z dziwnym przypadkiem którego nie moge naprawić i dlatego prosze speców o pomoc.

Otóż gram w wolną budowe, zbudowałem ładne miasteczko z zamkiem i potężną warownią, wszystko szło ładnie i zacząłem tworzyć armie, by potem użyć F1. Niestety nagle zauważyłem, że ludzie nie przybywają mi do zamku, liczba ludności dziwnie skacze, jakby przybył człowiek a potem od razu go nie było. Domki oczywiście są, ludzie mnie kochają a i tak nie przybywają do zamku ;/ co więcej, zauważyłem dziwną ikonke nad książką, która pokazuje jakby "Zamknięty zamek" i chyba własnie oznacza to, że ludzie nie mogą dołączać do mojego zamku.

Wygląda to tak:

http://img838.imageshack....86/twierdza.png

Strzałka nr 1. liczba ludności, która ciągle stoi na 230 (a wcześniej powoli mi spadała, bo miałem ich nawet 246).

Strzałka nr 2. to puste ognisko, ludzi nie ma.

Strzałka nr 3. to własnie dziwna ikonka, na pewno znaczy to, że ludzie nie mogą mi przybywać do zamku, ale nie wiem jak to wyłączyć.

Tak jeszcze dla sprawdzenia włączyłem sobie jakiś stary save i poustawiałem tyle domków, że miałem ponad 300 mieszkańców, więc limitu ludności tu nie przekroczyłem.

Mam nadzieje że wszystko opisałem i prosze o pomoc ! :-P

Erek - 10 Kwiecień 11, 12:33

Nie wiem co się stało, ale ta twoja dziwna ikonka chyba oznacza że twój zamek jest otoczony.
Junishi - 10 Kwiecień 11, 13:25

A racja :P ale problemu nadal nie moge rozwiązać ;/ może coś wcisnąłem? Nie wiem, ale ciągle mam 230 ludzi i nie przybywają kolejni...
Artut97 - 10 Kwiecień 11, 14:55

Weź zrób, aby wszyscy ludzie odeszli. Następnie zrób, aby przyszli. Nie wiem czy to pomoże, ale trzeba próbować. ;-)
Artxt123 - 10 Kwiecień 11, 15:22

Najpewniejsze jest to, że SH 2 to najbardziej zbugowana część z całej serii, dlatego myślę, że po przejściu kampanii głównej i ewentualnie przejścia szlaku w którym trzeba pobijać i bronić zamki (zapomniałem jak to się dokładnie nazywa) należy tą grę sobie odpuścić i nie tracić już czasu.
thompson - 10 Kwiecień 11, 16:06

ja zachęcam na multiplayer. A czy wszystkie osoby w twoim zamku pracują? Bo możesz mieć nie wiem, ile domków, a jeżeli nie będzie tyle samo miejsc pracy, to i tak nie przybędzie tyle osób, ile chcesz, bo nie będą mieli się gdzie pomieścić.
Artxt123 - 10 Kwiecień 11, 19:01

thompson masz rację, ale ognisko w tej sytuacji powinno być pełne.
thompson - 10 Kwiecień 11, 19:05

no to nie wiem, w czym tkwi problem, mi np. raz sąd nie pracował mimo, iż wszystko było ok. Spróbuj reinstalować.
Junishi - 10 Kwiecień 11, 19:37

Dzieki za próbe pomocy. Zacząłem już inną budowe na własnej mapce (którą robiłem 3 lata temu i odziwo nadal ją miałem ;d) :P . Mam nadzieje, że teraz nie złapie tego buga :P .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group