StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Gry i rozrywka - 1944 Bitwa o Ardeny

Piter559 - 20 Marzec 11, 08:33
Temat postu: 1944 Bitwa o Ardeny
Witam! Odnośnie gry podanej w temacie jest to jedna (jak dla mnie) z najciekawszych RTS-ów II-go wojennych. I najtrudniejszych :P . Należy do trylogii firmy Monte Cristo (D-Day, Deserts Rats vs Afrika Korps i właśnie 1944(...)) Jeżeli ktoś grał i pamięta to prosiłbym o pomoc.
Otóż w drugiej misji, pierwszej kampanii mam problem. Misja polega na obronie miasteczka Mortain. Poprzejmowałem niemieckie czołgi (wychodzi na to, że czołgów mam 2x więcej niż na początku), zablokowałem wszystkie drogi na skrajach mapy, Niemcy praktycznie nie wchodzą na mapę :mrgreen: . I tak sobie czekam na te posiłki, i czekam, i końca nie widać...
Kiedyś dawno temu zrobiłem podobnie i posiłki się pojawiły. Ktoś może pamięta warunki zwycięstwa tej misji?
Dzięki za pomoc.

Aragorn - 21 Marzec 11, 20:34

Z ASG (Airsoft Gun - repliki broni palnej na plastikowe kulki 6mm) niedawno był zlot pod Łodzią, Bitwa o Ardeny 2010. Ja nie mogłem, limit wieku 16 (cud, że nie 18!), ale mój brat był. Rekonstrukcja marna, (mundury z tamtych okresów dość drogie) ale strzelanka podobno była niezła. Tutaj daję sprawozdanie z WMASG.pl, a tutaj filmik z YT. (Ci z czerwonymi szmatami na głowach dostali)Swoją drogą, to bardzo fajny sport, ale za najtańszą dobra elektryczną replikę (inne tylko gazowe, reszta z tanich - SYF) min.350zł (z CYMY), jak ktoś by chciał kupić, to tutaj (karabiny szturmowe>chińskie karabiny AEG, sortujemy według ceny, polecam AK-47 firmy CYMA ze stałą kolbą, 350zł), kulki firmy MadBull, 0.20 - 0.25g.

Threeth - 21 Marzec 11, 21:10

Eee, chyba Ci się coś pomyliło.
Aragorn - 22 Marzec 11, 06:26

No, gra komputerowa to może nie jest, ale gra terenowa bardzo ciekawa, jak dla mnie lepsza od paintballa (większy zasięg i leszy wygląd replik)
Threeth - 22 Marzec 11, 14:26

Ale kolega pytał się o misję drugą w grze Bitwa o Ardeny, nie o asg.
Piter559 - 22 Marzec 11, 16:50

Też czasami biegam z asg :P Całkiem ciekawa zabawa. Jedyne co mnie zwykle denerwuje to tor lotu kulek :P Powinny być cięższe ;)
Aragorn - 8 Kwiecień 11, 16:44

Zależy od repliki. Ja mam mp5 z CYMY ze sprężyną m90 i gumką hop-up Guardera (łącznie za 600), do tego dwa low-capy na 50 kulek, mundur BDU woodland (kontraktowy), kamizelka CIRAS, oporządzenie ALICE, okularki UVEX i cudnego, gazowego Glocka 19 od KSC. A jeśli chodzi o wagę kulek, to można przecież kupić nawet 0.40g (ale trzeba mieć mocną sprężynę, a co za tym idzie silnik). Do tego nie wiem czy od brata nie odkupię kevlarowego MICH-a 2000.
A co do gry (Ardeny 1944), to nie grałem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group