StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Offtopic - Chemia...

Attyla - 20 Styczeń 11, 17:36
Temat postu: Chemia...
Muszę zrobić prezentację dotyczącą zajęć w jakich uczestniczę. Tematy zajęć to m.in. Równowagi chemiczne, Stężenia molowe, Rodzaje reakcji (egzo/endo termiczna, hetero/homo geniczna, syntezy, analizy itd.), coś z jonami żelaza też było...

I nie mam pojęcia o czym mógłbym tą prezentację wykonać...
Przoszę o jakieś podpowiedzi...

thompson - 20 Styczeń 11, 19:06

ja bym najpierw próbował wyjaśnić wszystkie pojęcia, a potem podał do nich przykłady pod postacią wybranych reakcji. Dodaj zdjęcia + muzyczka w tle i będzie dobrze.
Lowcakur - 27 Styczeń 11, 16:21

Nie zapominaj takze o sladowej ilosci humoru, moze jakikolwiek filmik z tychze reakcji, fajne tlo, oraz pobaw sie w stworzenie indeksu zagadnien(taki powerpointowy spis tresci). Polecilbym Ci wpierw jednak obejzenie innych(dobrych) prezentacji w Internecie. Pamietaj takze o tym, aby nie czytac niczego z kartki, opanuj te zagadnienia do perfekcji, aby potem nie zaskoczylo Ciebie zadne pytanie. Mozesz jeszcze stworzyc jakas fajna animacje. To wszystko odemnie.
Attyla - 7 Luty 11, 16:31

Dzięki za podpowiedzi. :)
Nistety zabrakło mi czasu w czasie przezentacji... :/

Śladowe ilości humoru, haha, wystarczy, że ktoś prezentując się uśmiechnął, to tamci zaraz, że "Oni traktują nas poważnie, a my ich lekceważymy", czy coś w tym stylu :)




Odnośnie chemii mam jeszcze jedna pytanie:

Jeżeli mamy napisać np. reakcję utleniania bądź redukcji np. Sodu
( nie pamiętam już treści zadania)
to należy to zrobić tak:

Na (+I) +/- 1 elektron --> Na (?)
chodzi mi tylko, czy o taki rodzaj reakcji chodzi, czy o inny ?

thompson - 8 Luty 11, 18:18

utlenienie to 2Na + 02 -> Na2O.
Redukcja odwrotnie.
To, co napisałeś to jony, zupełnie inna rzecz.

Attyla - 8 Luty 11, 21:26

dzięki :)

Tylko, że konkurs był dziś i było takie zadania i napisałem właśnie tak jak poprzednio... :/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group