StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Internet i komputery - Szybszy komputer

Artut97 - 19 Styczeń 11, 16:39
Temat postu: Szybszy komputer
Jakie polecacie programy, aby przyspieszyć pracę komputera. Ja osobiście polecam Ccleaner oraz jv16 powertools 2010.

A wy?

Tay - 19 Styczeń 11, 16:42

Też CCleaner, aczkolwiek on bardziej czyści komputer (chociaż pewnie jedno z drugim się wiąże).
Artut97 - 19 Styczeń 11, 16:46

Tak bo jak oczyści to szybciej działa.
Przynajmniej mi się tak wydaję.

Siwy - 19 Styczeń 11, 17:04

Chyba format to najlepszy sposób ;) .
Kacper - 19 Styczeń 11, 21:07

Według mnie, te wszystkie "Magic toolsy" są nic niewarte. Program jest na jedno kopyto, a każdy komputer wypada traktować z osobna.

Nie polecam żadnego programu, no może oprócz Prefect disk 11 - to defragmentator, niestety płatny. Resztę inteligentnie "przyspieszać" samemu. Tylko trzeba umieć ;)

Artut97 - 19 Styczeń 11, 21:10

A możesz zdradzić te sposoby? :)
Odyn - 19 Styczeń 11, 22:15

Defragmentowanie dysku też nie jest idealnym rozwiązaniem... W XP i starszych systemach ma jakiś sens, jeśli użyjemy dobrego narzędzia układającego segmenty według częstości użycia. Vista i 7 mają na tyle rozwinięte algorytmy zapisu danych na dysku, że defragmentacja jest zbędna.

Artut97, chętnie zdradziłbym ci swoje sposoby na utrzymywanie systemu w bardzo dobrym stanie. Problem w tym, że ja po prostu z niego korzystam w normalny sposób. Nie stosuję żadnych sztuczek, ani dodatkowych programów...
Nie wiem w jaki sposób, tak wiele osób zasyfia swoje komputery i doprowadza system do takiego stanu, że często format jest jedynym rozwiązaniem. Gdybym wiedział, to mógłbym wypisać popełniane błędy i podać jakieś wskazówki.

Kacper - 19 Styczeń 11, 23:35

Cóż, na to składa się wyłączanie niektórych funkcji, trochę grzebania w rejestrze... Przeprowadzałem to dawno korzystając z porad pewnego forum, część robiłem samodzielnie. To trudno wypunktować raz po razie.

Dlatego też mam negatywny stosunek do Visty - po prostu się tam nie odnajduję, a z XP już się dobrze zżyłem :)

Przemas lr - 20 Styczeń 11, 15:12

Chcesz mieć szybszy komputer? Dokup lepsze części.
Te wszystkie wymienione przez was programy nic nie dają. Oczyszczają dysk ze zbędnych programów i to wszystko, a przecież dysk można oczyścić za pomocą anty wirusa. Poza tym każdy kto ma Windows 7 wie, że ten system sam robi czystke z kompem i usuwa niepotrzebne programy.

Artut97 - 20 Styczeń 11, 15:25

Mam windowsa 7 i jakoś nie oczyszcza sam. Muszę sam włączyć usuwanie złych wpisów w rejestrze i pozostałości po uninstalacji. Co do kupowania lepszych części to najlepszy sposób, lecz po co wydawać kasę jak możesz coś wyciągnąć ze swojego "starego kompana"?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group