StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Internet i komputery - Twój ulubiony i najlepszy wg Ciebie system operacyjny.

Przemas lr - 16 Styczeń 11, 21:49
Temat postu: Twój ulubiony i najlepszy wg Ciebie system operacyjny.
Nazwa tematu mówi sama za siebie. Moim ulubionym systemem operacyjnym jest i będzie XP. Osobiście używam siódemkę Professional i jestem mile zaskoczony wydajnością systemu.
janek necrus - 16 Styczeń 11, 21:51

ja tez wole xpka. uzywam go od paru ladnych lat
Fryzjer - 31 Styczeń 11, 19:50

Najlepszy Windows, jaki powstał, to XP - korzystam z niego od pięciu lat i nie zamierzam zrezygnować :) .
Lowcakur - 31 Styczeń 11, 19:55

Zdecydowanie XP, choc win 7 tez jest swietny, ale nie rozgryzlem go jeszcze do konca.
Hunter - 1 Luty 11, 11:39

Ja osobiście używam Win XP Professional i jestem z niego w pełni zadowolony. Wg mnie to najlepsze dzieło firmy Microsoft. Niestety, nie miałem jeszcze styczności z siódemką, więc nie mogę wypowiedzieć się na jego temat.
Artut97 - 1 Luty 11, 18:15

W 7 możesz więcej ramu chyba... nowe funkcje np. przezroczystość okna, przypinanie do paska (tego chyba nie w XP), jest też wydajniejszy lub na odwrót. Ma od razu directX 11.
Tay - 1 Luty 11, 19:58

Artut97 napisał/a:
W 7 możesz więcej ramu chyba...


Ilość pamięci RAM nie zależy od OS, tylko ile masz kości z takową pamięcią przypiętych do płyty głównej (albo się mylę :D ).

Głos na XP.

Bordinio - 1 Luty 11, 20:11

Offtopując, Artutowi chodziło chyba o to, że W7 wykorzystuje większość ilość RAM'u. Zwykły XP bodajże może wykorzystać max 2-2,5 GB i nawet jak wrzucisz więcej to nic nie zmieni bo ich po prostu nie będzie używał. Vista i 7 już potrafią wykorzystać więcej pamięci.
Siwy - 1 Luty 11, 20:14

Bordinio ma rację, tyle, że XP może maksymalnie wykorzystać 3GB chyba, a nie 2-2,5 ;P
Tay - 1 Luty 11, 20:25

Nie wiedziałem do końca o co Artutowi97 chodzi ;) A szczerze się przyznam, że nie wiedziałem o tym ograniczeniu "RAMowym".
Adax - 1 Luty 11, 20:55

Nie jestem znawcą ale zagłosowałem na Vistę. To mimo wszystko bardzo wygodny system, szczęgólnie officy 2007. Niestety ma trochę błędów. Osobiście lubię też Xp'eka.
przemusio - 1 Luty 11, 21:17

Na pierwszym miejscu oczywiście XP, bardzo wygodny. Na drugim W7 za stabilność.
Odyn - 1 Luty 11, 21:39

Ilość obsługiwanej pamięci zależy głównie od architektury systemu i komputera. Jeśli posiadamy system 32-bitowy (XP, Vista, 7, lub cokolwiek innego), to można wykorzystać "tylko" 2^32 unikalnych, 32-bitowych adresów komórek pamięci, czyli 4 294 967 296 (4GB). Z tym, że część z tego jest przeznaczona na różne pierdoły, dlatego dla użytkownika zostaje ok 3,5GB.
Dopiero 64-bitowa wersja systemu jest w stanie zaadresować i w pełni wykorzystać większą ilość pamięci RAM. Windows XP x64 nie był dystrybuowany w wersji polskiej, dlatego praktycznie wcale nie był używany. Z resztą wyszedł tak późno, że jego instalacja nie miała większego sensu. Vista x64 była niewiele lepszym wyborem, ze względu na całą masę błędów, problemów i niską jakość tego systemu. Dopiero siódemka w tej kwestii jest całkowicie godna polecenia.

Jeśli chodzi o W7 - według mnie jest godny następca XP. Przyzwyczajenie się do niego zajęło mi dużo mniej czasu niż w przypadku 98->XP. Praktycznie od pierwszej instalacji nie mogłem się od niego oderwać. Nie ma się w sumie czemu dziwić, bo siódemka jest:
- szybka - zarówno uruchamianie, jak i praca na niej,
- stabilna i niezawodna - błędy i problemy są marginalne, a jeśli już wystąpią, to mamy duże szanse i sporo możliwości uniknięcia problemów,
- wydajna - nawet na przeciętnych laptopach (szczególnie wersje x64),
- ładna :) ,
- funkcjonalna - aero peek, aero shake i aero snap mocno ułatwiają pracę; oprócz tego mamy przypinanie elementów do paska, narzędzie do wycinania, żółte karteczki i masę innych udogodnień...
- prosta w obsłudze - sterowniki instalują się automatycznie; unikamy dużej ilości klikania i konfigurowania, jak w przypadku XP,
- dobrze zarządza energią - w końcu hibernowanie i stan wstrzymania działają dokładnie tak, jak powinny,
- i wiele, wiele więcej...

Rahnen - 26 Wrzesień 11, 05:54

Ja głosuję na XP, chociaż wg. Mnie 7 dorównuje XP - owi (obecnie używam 7)
Ale to co wy mówicie że największym dziełem Microsoftu jest XP to ja mam odmienne zdanie, wg. Mnie największym dziełem Microsoftu jest 98.

Erek - 26 Wrzesień 11, 20:16

Zagłosowałem na Windows 7, ponieważ jest wygodny i przejrzysty, wszystko można znaleźć. Polecam! :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group