StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Offtopic - Ankieta na WOS

przemusio - 22 Grudzień 10, 21:53
Temat postu: Ankieta na WOS
Muszę przeprowadzić ankietę na WOS. Możecie napisać coś o problemach młodzieży ? (wszystko anonimowo) :)



~~ Przemusio

Fryzjer - 22 Grudzień 10, 22:02

Inne - demencja starcza w wieku 15 lat xD
Lowcakur - 22 Grudzień 10, 22:05

Och, co za filozoficzny temat. :P

Na serio: Wedlog mnie, najwiekszym problemem jest tzw. "bezstresowe wychowanie" oraz "nadzwyczajna opieka panstwa nad dziecmi".

"Bezstresowe wychowanie"

Primo: Rodzice zbyt folguja dzieciakom, co zazwyczaj konczy sie brakiem kontrolii nad rozwojem dzieciaka, co skutkuje przemiane w np. Dresa, Blachare czy Technomula/Technomulke.

Secundo: Dziecko upada takze w nauce, "przecierz nasz Przemek(przyklad :P ) jest ynteligentny, tylko nauczyciele sie na niego uwzieli", co skutkuje kiepskim zawodem w przyszlosci.

Reszte dodam editem, na dzisaj mi sie juz nie chce :P

przemusio - 22 Grudzień 10, 22:07

Lowcakur napisał/a:
"bezstresowe wychowanie" oraz "nadzwyczajna opieka panstwa nad dziecmi".

Problemy MŁODZIEŻY proszę ;)

Lowcakur - 22 Grudzień 10, 22:19

przemusio napisał/a:
Lowcakur napisał/a:
"bezstresowe wychowanie" oraz "nadzwyczajna opieka panstwa nad dziecmi".

Problemy MŁODZIEŻY proszę ;)


No to JEST wlasnie jeden z problemow mlodziezy. :P

Kamil - 23 Grudzień 10, 03:53

A moim zdaniem alkohol %-)
Jutro uzasadnie swoją wypowiedź :P

Bordinio - 23 Grudzień 10, 10:30

Według mnie, bardzo wielkim problemem młodzieży są narkotyki, w tym najpopularniejszym jest marihuana. W dzisiejszym świecie panuje moda na postawę buntowniczą. Oczywiście większość młodzieży nie pali tego narkotyku ze względu na to, że jest zabroniona, a dlatego, że nie widzą niebezpieczeństwa związanego z jego używaniem. Nie przemawia do nich to co mówią lekarze, gdyż za swoich idoli bardzo często postrzegają swoich rówieśników. To sprawia, że o wielu rzeczach mają nieprawdziwą wiedzę. Młodzież sięga po zioło też z ciekawości bo wszyscy mówią, że to pozwala poczuć wolność, że głowa się "otwiera" i to jest naprawdę niesamowite uczucie. *

Ja jednak uważam za "arcy wielki" problem to, że młodzież nie jest silna psychicznie. Wiele osób daje się łatwo manipulować bo nie mają swojego zdania. Nie zostali wychowani przez rodziców w taki sposób, aby mogli z odwagą robić to co uważają za słuszne. Silniejsze jednostki są w stanie nadawać trendy, za którymi inni będą podążać z racji braku pewności siebie. To jest wg mnie całe źródło innych problemów.


* Dlaczego akurat narkotyki, a nie papierosy lub alkohol ? Bo w tym momencie marihuana jest uważana za zdrowszą od papierosów i jest bardzo popularna. Można się z nią zetknąć na każdym kroku i obecnie jest mi przykro, że na palcach jednej ręki można wymienić osoby, które nie paliły tego środka. [ Oczywiście osoby z otoczenia ]

przemusio - 29 Grudzień 10, 22:44

Oczywiście: pozwalacie na opublikowanie waszych zdań anonimowo czy z nickiem?
Bordinio - 30 Grudzień 10, 18:54

Rób jak uważasz. Nie zależy mi, abym był podpisany, ale nie obrażę się też jak podpiszesz wypowiedź moim nickiem :)
Kokoju - 1 Styczeń 11, 02:28

Ja uważam, jak pisał Bordinio, że główny problem to słaba psychika. Chociaż sam nie jestem jakiś "dojrzały" (przynajmniej, mam nadzieję, prawnie), to jednak widzę, że często młodsi biorą za swój autorytet zepsutych rówieśników.
Gimnazjum jest takim "ciemnym okresem", gdzie takie zdemoralizowane autorytety nie są niczym rzadkim. Główną przyczyną takiego zjawiska jest fakt, iż rodzice sądzą, że to szkoła zajmie się za nich wychowaniem, i jeszcze w podstawówce trochę się do tego przykładają, ale w gimnazjum nie przejmują się już niczym.
Zgodzę się po raz kolejny z Bordinio, że marihuana jest sporym problemem, ale to raczej dla osób w wieku 15<. Wielu u mnie w szkole gada o niej, ale wielu nie ma takich środków aby się zaopatrzyć w używki. Jeszcze za czasów legalnych dopalaczy było gorzej, to po tej głośnej sprawie z Dawidem Bratko i zdelegalizowaniem tego typu używek wielu już nie bierze tego świństwa.
Gorszym problemem są według mnie papierosy. Chociaż znam kilka osób, które mimo, że palą, oprócz tego nie są - jak to określiłem - osobami zepsutymi, to jednak zwykle każdy taki zdemoralizowany gimnazjalista pali. Papierosy są ogólnodostępne, w prawie każdym kiosku można się w nie zaopatrzyć. Czasem wiele prawdy jest w tym, że "Gimnazjum to średnia wyglądu z liceum i umysłu z podstawówki". Wielu sprzedawców po prostu nie wie, ile lat ma dana osoba, a wielu chce po prostu na tym zarobić i sprzedaje je niepełnoletnim. I owszem, pozostałe używki np. marihuana też się przyczyniają do zepsucia, ale to się raczej tyczy osób starszych.
Przeciętna paczka papierosów kosztuje ponad 10zł, i chociaż koszty fajek idą w górę, będą dalej kupowane - może w mniejszych ilościach, ale i tak będą. Nawet ktoś pozornie "dobry", paląc zwraca na siebie uwagę gorszego towarzystwa, które wciąga go do siebie. Za tym idą: wagary, pogorszenie się ocen w szkole, konieczność zdobycia środków na papierosy itp.
Jak temu zaradzić? Cóż, według mnie po prostu rodzice powinni przykładać większą uwagę do swoich pociech, a jednocześnie znać umiar. Jeśli rodzic zabrania wszystkiego swojemu dziecko (tu akurat nastolatkowi), ten buntuje się, co może przyczynić się nawet do ucieczki z domu. Niewielu jednak współcześnie rodziców przejmuje się edukacją swojego potomstwa, i tak naprawdę zepsuciu nie ulegają jedynie ci z silniejszą psychiką. Podsumowując, głównie problemy młodzieży:
-Słaba psychika; podatność na wpływy z otoczenia
-Zły dobór autorytetów i osób, którym można zaufać
-Ogólnodostępne używki, zwłaszcza papierosy, alkohol, narkotyki
-Bierna postawa rodziców

Kacper - 1 Styczeń 11, 20:06

Cytat:
Wielu sprzedawców po prostu nie wie, ile lat ma dana osoba, a wielu chce po prostu na tym zarobić i sprzedaje je niepełnoletnim.

Zysk z paczki papierosów dla sprzedawcy detalicznego to jakieś 10-20 groszy. Obstawiałbym raczej bezmyślność sprzedawców, nie jest to zawód z "pensją marzeń", więc przyjmuje się ludzi jak leci. Niestety.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group