StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Team stronghold.gry-online.pl - Zaklepywanie Misji

Kokoju - 19 Grudzień 10, 13:08
Temat postu: Zaklepywanie Misji
Na obecną sytuację taki jest spis misji:

Rozdział Pierwszy - Jan Hus
001-Sobór [Kokoju]
002-Proces [ponceriusz]
003-Powstanie [wojownik123]
004-Wyplenianie [wojownik123]

Rozdział Drugi - Narodziny Husytyzmu
005-Bunt [Lowcakur]
006-Bitwa pod Nekmierzem [wojownik123]
007-Tabor [ponceriusz]
008-Bitwa pod Sudomierzem [przemusio]

Rozdział Trzeci - I Krucjata Antyhusycka
009-
010-
011-
012-
013-
014-

Rozdział Czwarty - Per Aspera ad Astra
015-
016-
017-
018-
019-
020-

Rozdział Piąty - II Krucjata Antyhusycka, faza pierwsza
021-
022-
023-
024-
025-

Rozdział Szósty - Kontratak Husytów
026-
027-
028-
029-
030-

Rozdział Siódmy - II Krucjata Antyhusycka, faza druga
031-
032-
033-
034-

Rozdział Ósmy - Carpe Diem
035-
036-
037-
038-

______________________

Tutaj możecie zaklepywać misję. Wystarczy napisać, kto jaką robi, ew. ogólny zarys, jak ta misja by w jego oczach wyglądała. To umożliwiłoby ew. naprostowanie błędów, tak, aby ktoś nie zrobił np. terenu górzystego tam, gdzie była jedynie dolina i przepływająca przez nią rzeka.

ponceriusz - 19 Grudzień 10, 13:13

Ja biorę Proces.

[ Dodano: 19 Grudzień 10, 13:14 ]
Zaklepujemy do 2. rozdziału, żeby nie było tak jak z Aleksandrem.

[ Dodano: 19 Grudzień 10, 13:16 ]
Kokoju, jeśli Ty robisz misję 1., prześlij mi mapkę ze zrobionym krajobrazem i Konstancją, ponieważ w obydwu misjach chodzi o to samo miasto, a jeśli zrobimy inne... to raczej kiepsko wyjdzie.

Chyba, że na odwrót, ja robię pierwszy i Ci wysyłam, ale lepiej nie, bo będę opóźniał, albo też w ogóle w mojej misji nie zrobię miasta, jedynie jakieś wsie w okolicy.

A jeżeli Ty robisz miasto, to pamiętaj o położeniu Konstancji
http://img405.imageshack..../konstancja.png .

Lowcakur - 19 Grudzień 10, 13:19

Ja wezme Bunt.
przemusio - 19 Grudzień 10, 13:32

Bitwa pod Sudomierzem :)
Krzysztof III - 19 Grudzień 10, 14:01

Jeżeli mogę to z chęcią wezmę Bitwa pod Nekmierzem
Kokoju - 19 Grudzień 10, 14:13

Ok, dopisałem was. Prosiłbym też sprawdzić na google earth lub z innych źródeł coś na temat okolic tychże miast, gdzie się dzieje akcja. Nie trzeba odwzorowywać w każdym kawałku okolic, ale tak, żeby np. nie robić miasta nadmorskiego w górach.
W misji Tabor nie trzeba zaś robić miasta (Husyci rozłożyli obóz pod tym miastem), gdyż samo miasto jest scenerią dla wielu wydarzeń, więc - tak jak w przypadku Pragi - lepiej zrobić kilka wersji i wybrać najlepszą.

@ponceriusz
W pierwszej misji, jak napisałem, chodzi o zebranie surowców poprzez zbieranie danin z wiosek naokoło miasta, więc ogółem będzie to nieco oddalone, bo w sumie trochę dziwnie by było jakby się miało całe wielkie miasto tylko po to, aby zebrać trochę zasobów i walczyć z paroma bandytami.

przemusio - 19 Grudzień 10, 15:34

Ja to właśnie robiłem przed konkursem :)
Kokoju napisał/a:
. Prosiłbym też sprawdzić na google earth lub z innych źródeł

Hunter - 28 Grudzień 10, 11:38

Kokoju, jeśli możesz, to nie ujawniaj trzeciego rozdziału przed wystawieniem pierwszego, żeby nie robić za szybko mapek. Tak robiliśmy misje do Aleksandra, i wiadomo, co z tego wynikło.
Threeth - 28 Grudzień 10, 17:13

Ja z powodu braku czasu i pomysłów będę musiał oddać czwartą misję, za co z góry przepraszam.
Hunter - 28 Grudzień 10, 19:16

Oj, szkoda Threeth, czekałem na wporzo mapkę ;) Trudno, ewentualnie ja mogę przejąć "Wyplenianie". Poponowałbym też, aby olowek wziął "Tabor", wtedy wszystkie mapy będą zajęte.

Edycja: Kacper

przemusio - 1 Styczeń 11, 16:05

Prosiłbym o krótką fabułę do mojej misji, bo póki co wiem tylko, że gramy Husytami i znam ukształtowanie terenu. [jeśli odprawa jest, to proszę o link]
Lowcakur - 2 Styczeń 11, 17:45

przemusio napisał/a:
Prosiłbym o krótką fabułę do mojej misji


Juz sie robi. :D

Hunter - 6 Styczeń 11, 17:39

Na jakim stopniu są wasze mapy? Ja swoje dwie zrobiłem, do I rozdziału potrzebne są tylko misje Kokoju i Ponceriusza.
@Kokoju, zrób aktualkę w tworzeniu map (patrz pierwszy post w temacie).

ponceriusz - 6 Styczeń 11, 20:19

Ja mam dwie wersje, bo nie wiedziałem co dokładnie przedstawić w tej misji. W pierwszej jesteśmy oddziałem szwabów z Konstancji i atakujemy wiochę po drugiej stronie jeziora Boden (nad zachodnim brzegiem leży Konstancja, a wiocha nad wschodnim), która nie chce płacić podatków i którą wspierają czescy buntownicy.
W drugiej my jesteśmy wiochą po wschodniej stronie jeziora, którą atakują bandyci i Czesi, musimy wytrzymać inwazje, bo wsparcie dopiero rusza z Konstancji (albo dopiero jest w planach).

Obydwie misje robiłem na tej samej mapie (krajobrazie), więc może historyk mi pomoże i napisze, czy nad wschodnim brzegiem jeziora Boden (czy jak ono tam było) było więcej Czechów, czy Szwabów, czy Luksemburczyków, kimkolwiek my tu jesteśmy. I czy obydwie wersje są realistyczne (historycznie), bo fabuły zmyśliłem.

Dam linki jak tylko dostanę się do komputera na którym je mam (pierwsza jest skończona, druga jeszcze w robocie).

Lowcakur - 6 Styczeń 11, 20:28

ponceriusz napisał/a:
brzegiem jeziora Boden (czy jak ono tam było) było więcej Czechów, czy Szwabów, czy Luksemburczyków


Jezioro Bodeńskie, a nie jezioro Boden. Bylo zdecdowanie wiecej Szwabow, przecierz Badenia-Wittembergia to ojczyzna Szwabow. Czechow tam nie spotkales, w koncu pewien dystansik od Czech to byl(z 500 kilometrow, w Sredniowieczu 2 tyg. podrozy).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group