StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

RPG I - RPG na forum? ;o

All Filippo - 30 Grudzień 08, 15:53
Temat postu: RPG na forum? ;o
Mam pewną ideę w głowię, i pragnę ją zrealizować. Chodzi mi o grę forumową, w stylu klasycznego RPG'a. W tym sednie, że robimy drużynę, wchodzicie w lochy itp, eksplorujecie je i tym podobne. Jeśli zgłosi się 6 chętnych przedstawię system rozgrywki. Dla zaciekawionych opiera się on na systemie D&D w prawie 100% (oprócz fabuły :P )
Kroniki - 30 Grudzień 08, 16:23

Jeżeli z D&D (Lochy i Smoki) to ja się zgłaszam na chętnego, ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy TWC zgaśnie, co zapowiada obecna sytuacja.
Lutel - 30 Grudzień 08, 16:24

Na pewno się uda, szczególnie teraz, jak Daniela znów wcięło :P . Sam gram ze znajomymi w D&D i na żywo i na forum, więc wiem, że jest to ciekawy i godny uwagi pomysł.
All Filippo - 30 Grudzień 08, 16:29

Cytat:
wyłącznie wtedy, kiedy TWC zgaśnie

Wiesz nie chcę robić Danielowi konkurencji, ani spowodować utraty wiernych graczy. Tak nawiasem Daniela nie wciągnęło tylko sesja na forum Medivala jest może lepsza, i woli tam grać? :<

Przemas lr - 30 Grudzień 08, 16:49

Jestem chętny :)
Prosze mnie zapisać na liście, żeby później nie było ;)

All Filippo - 30 Grudzień 08, 19:32

Mogę zaciekawionym przedstawić wprowadzenie oraz początek : Rasy i klasy w moim RPG. ;)

No więc tak. Oczywiście najpierw założenia naszej gry.
Otóż, gra jest całkowicie nie liniowa, w świecie gry postacie, którymi gracie są Waszymi odzwierciedleniami z życia prawdziwego. Możecie się tak samo opisać, tak samo się zachowywać, ale nie stoi na przeszkodzie udawanie kogoś innego. Najważniejsza jest dobra zabawa.
Wasze postacie, którymi kierujecie w świecie gry mogą robią co tylko chcą. Mogą kopnąć w drzwi, wszcząć Bujkę w karczmie lub podrywać dziewki w gospodzie. 
Zatem przejdźmy może do rozgrywki. W trybie fabularnym możecie robić co chcecie. I to dosłownie! Dopiero jeśli spotykacie wrogów na swej długiej i trudnej drodze, wtedy gra przybiera fazę turową. Na każdą turę gracz może napisać tylko jedną wiadomość. Tura kończy się, kiedy GM (ja) napiszę co robią potwory w danym momencie.
To chyba tyle. Teraz zajmijmy się opisywaniem postaci.
Na początku trzeba opisać jej wygląd. Jak wygląda, ile ma lat, jakiej jest płci. :] Później piszemy następujące rzeczy:
-Rasa :
~Człowiek : Ludzie są wszechstronni oraz ambitni, a nadto łatwo się przystosowywują do różnych warunków. Potrafią zrobić wszystko, cokolwiek przyjdzie im do głowy. Każdy człowiek rodzi się z premiowym atutem. (Atuty później). Otrzymują też premię +2 do jednej z umiejętności.
~Krasnolud: Krasnoludy wycinają w skale ogromne podziemne królestwa, które bronią przed zamieszkującymi pod powierzchnią kreaturami. Są to istoty odważne i znające się na wojnie. Każda z nich mierzy około 120centrymetrów wzrostu, ale z racji masywnych ciał krasnoludy ważą prawie tyle samo co ludzie. Posiadają rasową zdolność widzenia w ciemnościach. Wojownicy tej rasy są mistrzami w posługiwaniu się toporami.
~Elf : Elfy biegle władają mieczami, łukami oraz magią. Z natury są pokojowo nastawione, ale gdy broną swych leśnych domów potrafią być bezwzględne. Przedstawiciele tej rasy mierzą 1,5metra wzrostu i są szczupli. Są świetnymi strzelcami i czarodziejami.
~ Niziołek : Niziołki to ciekawscy wędrowcy. Specjalizują się we wpadaniu w kłopoty i wydostawaniu się z nich. Mierzą około mierzą około 90centymetrów wzrostu, ale za to mają atletyczną budowę. Są mistrzami cienia, potrafią zajmować się kradzieżą a także włamywaniem.
- Klasę:
Kapłan : Kapłani służą różnym bóstwom. Rzucają czary, opiekują przyjaciół i chronią ich przed złem. Kapłan może nosić każdą zbroję i tarczę lecz może korzystać z następujących broni : buzdygan, kusza, maczuga, Morgenstern włócznia.
Istotna cecha :charyzma i mądrość
Czary : Kapłan rzuca czary objawień. Potrzebuje Roztropności 11 lub więcej, aby w ogóle rzucać czary. Na każdy poziom czaru (0-5) kapłan potrzebuję o 1 więcej roztropności. (np. czar 3 stopnia wymaga roztropności 14).
- Łotrzyk: Łotrzyki to mistrzowie swego fachu. Potrafią skradać się, znajdować i rozbrajać pułapki. Łotrzyk nosi tylko lekkie zbroje, a także używać jedynie puklerza. Łotrzyk potrafi raz na 5 rund (tur) ukryć się w cieniu, dzięki czemu nikt go nie widzi. W tym czasie może wykonać „podstępny atak”, który może nawet uśmiercić wroga.
Istotna cecha : zręczność
- Wojownik : Wojownik szkoli się w toczeniu walk i bitew. Naprawdę są w tym dobzi. Potrafią używać każdego oręża bez żadnych kar, a także przyjmują najwięcej obrażeń na siebie.
Istotna cecha : siła i budowa
- Zaklinacz :
Zaklinacze rzucają potężne zaklęcia, jednak w starciu wręcz niewiele mają do powiedzenia.
Potrafią używać niewielu broni, noszą tylko szaty i nie używają tarcz. Korzystają z magicznych kosturów i zwojów z czarami.
Istotna cecha : Inteligencja i charyzma

Kroniki - 30 Grudzień 08, 19:38

Dobra, ja się biorę za opis postaci w takim razie. Gra wygląda ciekawie i jak MG nie ucieknie po jednej turze, to może rozkręcić trochę forum. Zatwierdzam moje uczestnictwo w grze. Jak zbierze się wystarczająca ilość graczy, powiadom Odyna, aby wyodrębnił dla Nas osobny dział, czy pod forum.
All Filippo - 30 Grudzień 08, 19:48

Nie ma sprawy ale poczekaj. Jeszcze tyle do napisania! xD Atrybuty, atuty :P . Jutro obiecuję umieścić opis broni i resztę części opisu postaci.
Magnatel - 30 Grudzień 08, 19:50

No ja też chętnie zagram :-)
Kroniki - 30 Grudzień 08, 20:03

Opis postaci mam już całyu gotowy. Zamieścisz bronie i atuty, to dopiszę jeszcze. Na razie... chyba wyślę ci na PW ten opis. Ocenisz, czy może być, jak na dzisiejsze informacje.
Kokoju - 30 Grudzień 08, 20:18

Ja sie mogę przyłączyć, tylko zrób chociarz rasę mrocznych elfów. Zawsze lubiałem te elfy. Możnaby np. napisać tak:
Mroczne elfy odziedziczyły większość cech po swoich leśnych braciach, jednak te elfy żyją w podziemiach. Z braku słońca ich skóra jest o wiele bladsza nawet od elfów. U mrocznych elfów panuje matriarchizm. Mężczyźni tej rasy zazwyczaj ujeżdżają wielkie jaszury, specjalizują się w truciznach itp, zaś kobiety szkolą się w podługiwaniu magią.

No i jeszcze mógłbyś dodać inne ''złe'' rasy typu nieumarli czy demony, jednak mroczne elfy w pełni wystarczą bym się do teog przyłączył

All Filippo - 30 Grudzień 08, 20:20

Wiesz, raczej nie ma czegoś takiego, że bohater jest jakimś demonem lub sukkubem. :P Ale tacy przeciwnicy na pewno będą. A cd. mrocznych elfów dodam podrasy.
Kokoju - 30 Grudzień 08, 20:20

Aha, i jakby co, to mógłbym trochę pomóc. Bardzo interesuję się literaturą fantasy itp. Byłbym odpowiedzialny bardziej za rasy, potwory napotkane na drodze itp.
All Filippo - 30 Grudzień 08, 20:21

Jeśli na jutro skombinujesz podrasy i rasy jakie chcesz dodać, z chęcią skorzystam z Twoich materiałów. :] Nie omieszkam podziękować.
Magnatel - 30 Grudzień 08, 20:23

Za dziękuje się nie kupuje xD

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group