StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Castella Polona II - Pytania dotyczące gry

Lord Smerf - 29 Wrzesień 10, 20:56
Temat postu: Pytania dotyczące gry
Założyłem temat, ponieważ mam ważne pytanie, a na pewno w przyszłości będzie takich więcej, więc zapewne się przyda.

Co oznacza traktat handlowy? Jakie daje korzyści? Warto byłoby zdefiniować to i kilka innych pojęć, bo chyba nikt nie chce grać w ciemno.

Jeśli gdzieś na forum było to już opisane, to bardzo przepraszam, jednak nie znalazłem takowych informacji.

adriannn - 30 Wrzesień 10, 08:32

1.Ile można budować i rekrutować jednostek na turę?
2.Jak będą odbywały się bitwy?
3.Gdzie są moje karty miast itp.?

Na taki temat czekałem ;)

Hunter - 30 Wrzesień 10, 13:35

Smerf - taki traktat pozwala na wysłanie do sojusznika kupców, co daje dużo dukatów.
Ich ilość zależy od poziomu targu sojusznika.
2lvl - 400dukatów/tura
3lvl - 600dukatów/tura

Adrian
1. Budowanie budynków - maks 2 poziomy budynku na ture, jednostki ile chcesz, tylko musisz spełnić wymagania typu wybudować grotnika itp.
2. Ja podaję wynik w "Bitwach", założę temat, gdy takowa się odbędzie.
3. Będę podawać infa w excelu, na razie rozesłałem takie infa bo dopiero zaczynacie rozbudowę.

Wszystkie inne pytania zadawajcie tutaj, a nie na pw.

adriannn - 2 Październik 10, 12:23

2 poziomy budynków? nie rozumiem :( a tura ile mniej więcej trwa?
Hunter - 2 Październik 10, 17:29

Poziomy, czyli możesz zbudować np w fortyfikcjach

1.Zasieki - tak, 1lvl
2.Palisada - tak 2lvl
3.Wzmocniona palisada tego już nie bo byłby 3lvl budynku w turze

Xeno - 2 Październik 10, 19:45

tzn. że możemy budować tyle budynków ile chcemy na turę, ale możemy tylko 2 poziomy.
Fryzjer - 3 Październik 10, 11:09

Mam parę pytań, a właściwie chciałbym się po prostu upewnić:
1. Czy badania mamy robić wspólne dla całego kraju, czy każde miasto ma je przeprowadzać osobno?
2. Czy Pszenica, surowce i dukaty z różnych miast lądują do jednego, państwowego skarbca?
3. Czy w każdym mieście należy mieć zbudowane targi, aby handlować?
4. Czy zarabiamy tylko poprzez handel surowcami, bitwy, czy też dodawane będą jakieś drobne sumki przez GM'a co turę?

Hunter - 3 Październik 10, 13:31

1. Owszem, badania są wspólne.
2. Pszenice i surowce zdecydowałem się automatycznie sprzedawać. Dukaty są do jednego skarbca.
3. Tak, aby sprzedać pszenicę, należy zbudować targ. Jeśli w jakimś mieście nie ma targu, nie można ich sprzedać.
4. Bonusy będą wydawane za różne eventy, Stolica Apostolska będzie tez dawać specjalne zadania.

Hunter - 3 Październik 10, 14:00

Podałem przyklad poprawnego spisu ruchów w "Komendach". Tak powinny wyglądać spisy ruchów.
Fryzjer - 9 Październik 10, 11:33

Pytanie:
W poprzedniej turze nie miałem zbudowanych targów, ale posiadałem budowle dostarczające siano i surowce. Czy po tym, jak w tej turze stworzyłem targowiska w każdym mieście, surowce z poprzedniej tury zostaną sprzedane (czyt. czy dostanę za nie kasę)?

Lord Smerf - 9 Październik 10, 11:52

Kolejne pytanie.

W temacie "Wojska" nie ma podanych wymagań dla Elitarnych Łuczników i Gwardzistów Królewskich. Czy to znaczy, że nie potrzeba żadnych budynków, aby ich rekrutować?

Hunter - 9 Październik 10, 17:58

Ups, nie napisałem wymagań :/ Już porawione.
Fryzjer - 9 Październik 10, 18:50

Odpowiesz na moje pytanie? Jest dla mnie dosyć istotne.
Xeno - 9 Październik 10, 19:58

Ja również się dołączam do pytania Fryzjera. W tej turze co budujemy budynki od razu zdobywamy zboże,surke, możemy robić wojsko, czy dopiero w następnej turze.
Hunter - 10 Październik 10, 08:01

Słuchajcie, wprowadzam zasadę że zboże nie zostaje w spichlerzach tj dopadają je chłopi ;) Jeszcze w I turze przymknąłem na to oko i dostaliście teraz kasę za zgromadzone zboże, ale od następnej tury tego nie będzie. Jeśli kto zgromadził zboże, proszę mi o tym przypomnieć w spisie ruchów. Ale powtarzam, razem z III turą przyjdzie zniesienie "taryfy ulgowej" jak i "czasu pokoju". Co do twojego pytania, Xeno, to jeśli wybudowałeś w jednej turze np koszary miejskie i grotnika, możesz w tej samej wyszkolić chłopów czy łuczników. jeśli zbudujesz kopalnie i pola, to kasa ze sprzedaży zostaje przeze mnie doliczona i jej stan otrzymujesz w infie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group