StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Offtopic - YouTube - czy ktoś mi wyjaśni?

Kacper - 13 Sierpień 10, 22:31
Temat postu: YouTube - czy ktoś mi wyjaśni?
Czy ktoś może mnie, prostemu człowiekowi wyjaśnić, dlaczego co drugi film z muzyką na YouTube, której chcę posłuchać jest zablokowany przez jakiś Sony Music Entertainment? Czego nie kliknę, to wszystko jest zakazane, zabronione i niedostępne.

Tak zrobiono z Final Countdown (Europe), które uwielbiałem za to, że słuchało się go jak z płyty (a nie jak nagranie z jakiegoś koncertu). Ten film wideo zawiera treść od partnera Sony Music Entertainment, który zablokował go w Twoim kraju. To się wkurzyłem i za pomocą proxy ściągnąłem sobie na dysk. Teraz to nie ma tego w sieci w ogóle.

Ale nie będę tak robił z każdą piosenką. Dzisiaj ukradli mi http://www.youtube.com/wa...feature=related czyli Boney M: Daddy Cool. A słuchałem tego jeszcze wczoraj!

Jestem tym faktem szczerze zirytowany. Ktoś wie o co chodzi?

Warlike - 14 Sierpień 10, 07:13

Nie mam pojęcia o co chodzi, ale już dawno to zauważyłem i też mnie to irytuje.
Marori - 14 Sierpień 10, 12:49

Taaak jest to strasznie wkurzające... Ale to już chyba od dawna tak jest, że blokują prawie wszystko : /.
Bzyk - 14 Sierpień 10, 13:28

Pewnie roszczą sobie prawa autorskie do piosenek... pamiętacie WMG? Też blokowali 3/4 filmików.
All Filippo - 14 Sierpień 10, 18:37

Sony ma udziały w prawie każdej większej wytwórni, studio itp. itd. Z tym faktem brak współpracy z danym krajem wiąże się blokadą części lub większości tytułów do których roszczą sobie prawa.
thompson - 16 Sierpień 10, 09:25

mi się często wyświetla ze prawa autorskie są zablokowane dla mojego kraju :@ i tak mamy fajnie, byłem rok temu w Turcji to tam w ogóle cały youtube jest zablokowany xd
Fryzjer - 17 Sierpień 10, 21:25

No niestety, blokują coraz więcej. Ostatnio zauważyłem, że kiedy w grę wchodzą prawa autorskie, robi się irytująco ^^. Próbują się wziąć za internet, myślą, że uda im się w ten sposób zmniejszyć liczbę ściąganych piosenek, filmów, aby się je kupowało w sklepie za bajońskie sumy. Raczej to nic nie da, mogliby sobie dać spokój z takimi utrudnieniami ;) .
Przemas lr - 18 Sierpień 10, 09:28

To jest wnerwiające... Dlaczego akurat Polske blokują, a inne kraje nie?
All Filippo - 18 Sierpień 10, 09:35

Zawsze pozostaje stara dobra dwrzuta ;)
Odyn - 18 Sierpień 10, 09:38

Przemas lr napisał/a:
To jest wnerwiające... Dlaczego akurat Polske blokują, a inne kraje nie?

W innych krajach na pewno też mają takie komunikaty. Z tym, że my ich nie widzimy.
Wrzuta to faktycznie dobre rozwiązanie, jeśli chcemy posłuchać konkretnych utworów.

All Filippo - 18 Sierpień 10, 09:42

Ew. inne nielegale, ale tego nie proponuję ;p. Coraz więcej badziewia się trafia, no i liczne podpuchy. Znajomy został złapany przez ściągnięcie pełnego albumu z pewnego forum.
Fryzjer - 18 Sierpień 10, 11:43

Popieram Wrzutę, to póki co dobry serwer, da się jeszcze posłuchać wielu utworów ;) . Al Fillipo, czasami są organizowane tego typu prowokacje: ściągnij se plik, a na drugi dzień Cię niebiescy zgarniają xD. Dlatego trzeba uważać ;) .
Odyn - 18 Sierpień 10, 12:54

All Filippo, co to było za forum? Postawili znajomemu jakieś zarzuty?
All Filippo - 18 Sierpień 10, 13:08

Klik
Odyn - 18 Sierpień 10, 20:14

Ups... :P A co z drugim pytaniem? Poza "złapaniem" znajomy miał jakieś problemy?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group