StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Offtopic - Ulubiony gatunek muzyki

Siwy - 31 Sierpień 11, 11:39

No więc metal (raczej heavy niż death xd) jest dla mnie najbardziej spośród wszystkich współczesnych gatunków zbliżony do klasycznej ;]. Wiadomo, że te takie bardziej spokojne utwory, a już na pewno tzw. ballady. Mówiąc muzyka współczesna mam na myśli: techno, pop, rap, i elektro czy tam house czy jak to tam się nazywa (takie ani techno ani.. metal) xd.

Oczywiście zależy to od zespołu, jak zresztą chyba w rapie od rapera. Niektóre śpiewają o wikingach, niektóre o Władcy Pierścieni etc., ale np. utwory Sabatonu, mają IMO ogromny przekaz. Otóż, opowiadają o wojnie, czasami ogólnie, ale zwykle o I i II WŚ; jest jeden utwór o wojnie w Wietnamie (Into the Fire); jeden o walkach na bliskim wschodzie '67 (Counterstrike); jeden o interwencji amerykańskiej w zatoce perskiej '03 chyba (Panzer Battalion), a jeden sławi bezpośrednio snajpera fińskiego - White Death, oraz wiele innych ;) . Generalnie mają wyraz anty-wojenny czy sławiący bohaterstwo żołnierzy. Na pewno polecę Ci takie utwory jak:
- Panzer Battalion
- Uprising
- White Death
- Wolfpack
- Union (IMO tutaj można wyczuć troszkę klasycznej, a przynajmniej ja mam takie wrażenie do tych prawie-skrzypiec na poczatku np. xd)

Wszędzie są napisy także nie będe się rozpisywać o czym dany utwór jest. Btw. Naprawdę gorąco polecam Ci przesłuchać, bo wybrałem specjalnie te najlepsze i spokojniejsze.

W teksty Iron Maiden'a nie wczyywałem się aż tak dlatego nie powiem Ci o czym są konkretnie, aczkolwiek na pewno nie o dupie maryny.

Od muzyki oczekuję czegoś więcej niż bum bum sralalala w kółko (tzw. basów). W metalu są piękne skomplikowane riffy gitarowe, zgrane do tego z perkusją i świetnym wokalem tworzą jak dla mnie prawdziwą muzykę. Do tego jest to śpiew a nie mówienie do mikrofonu, no bo sorry, ale jednak rap z samej zasady to ma być mówienie rytmiczne chyba.

EDIT: Literówka w słowie white ;P.

Lowcakur - 31 Sierpień 11, 12:24

Kolej na mnie.

Ja slucham muzyki, a nie gatunkow, lecz mam pare ulubionych brzmien.
"Mocne brzmienie" oraz "Klasyczne brzmienie" i "Mongolskie gardlowe brzmienie"

Threeth - 31 Sierpień 11, 21:11

Ja ostatnimi czasy słucham głównie power metalu. Hammerfall i Sonata Arctica głównie, no i trochę Epidemi i ew. Gravedigger
Artut97 - 31 Sierpień 11, 21:44

Mam pytanie, do jakiego gatunku należy green day?:D
Tay - 31 Sierpień 11, 21:51

Punk rock.
Artut97 - 1 Wrzesień 11, 21:31

Chciałeś odpowiedź masz. ;D
Podkłady mi jakoś nie przeszkadzały nigdy, lubię takie brzmienie gitar. ;D
Utwory, które przesłałeś są nietuzinkowe, szczególnie Uprisnig. Powiedzieli prawdę. "Sojusznicy" się odwrócili.
Nie lubię słów, które nie mają jakiegoś przesłania, od muzyki oczekuje tego, aby jakieś słowa ze sobą miała. Taki bełkot jest dobry na rozluźnienie. Przykład utworu, który nie ma za bardzo sensu to Iron Maiden - Dance of death, chyba, że ma to mnie sprostuj. ;)
O powstaniu warszawskim w rapie masz w utworze Hemp gru - 63 dni chwały.
Nie jest tak dobrze opisane wszystko jak w Uprising, lecz też pamiętają o powstańcach.
Zwróć uwagę na wers tzw. Wilka "Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."
Taki szczegół, ale taki zwykły dresiarz wie, że powinno być kiedy, a nie póki.
http://www.youtube.com/watch?v=jdLPT8mt6VI - Hemp Gru - 63 dni chwały <--- przesłuchaj. ;D
Uważaj, bo jest jedno malutkie przekleństwo w drugiej zwrotce "schowany w bramie powstaniec, butelką z benzyną rzuca w czołg, z dedykacją **********" Bo żeby nie było jakieś wpadki przy rodzicach czy coś, to tak ostrzegam. ;D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group