StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - Duch

Piter559 - 7 Luty 10, 17:09
Temat postu: Duch
Wiem to już mój drugi temat dzisiaj, ale nurtuje mnie kolejne odkrycie. Budowałem sobie wioseczkę w trybie swobodnego budowania, postawiłem kilka posągów, a tu ZONK, z posągu wyłazi przezroczysty facet z własną głową pod pachą. Klikam na gościa opis: Duch, co robi? : straszy, szuka zemsty, zawodzi. Dodam, że jest to mapa : "Oaza nad morzem". Czy spotkał ktoś kiedyś w swojej grze ducha?Czy on coś robi poza przebywaniem w zamku i wyciem do głośników?
Kokoju - 7 Luty 10, 17:18

Zdarza się to w misjach Inwazji jak się zbuduje kilka ołtarzy.
I nie, nic nie robi, tylko chodzi zwykle o murach

Fryzjer - 8 Luty 10, 10:18

O tym ciekawym zjawisko jest napisane na portalu: http://stronghold.gry-onl...p?id=eastereggs
Dodam jeszcze, że jeśli wstawimy na naszą siedzibę kilka czaszek, to pojawią się kruki :) (o tym chyba też nadmieniono w powyższym artykule ;]).

Osobiście ducha nie spotkałem, ponieważ nie robię ołtarzy. Ale to naprawdę fajny pomysł ;]. Dodaje klimatu - podobnie, jak domniemane czarownice :) . Dobrym pomysłem w Strongholdzie było dodanie elementów wierzeń ludowych.

Mauricius - 15 Luty 10, 14:00
Temat postu: Choinka.
Domniemane czarownice... Mógłbyś przybliżyć sprawę ;-) ?
Duch to naturalne zjawisko, pojawia się po postawieniu pewnego posągu, bodaj siódmy z kolei Ołtarz w rzeczach przyjemnych. Można nawet znaleźć w plikach do gry, ikonkę jego pokolorowali w Krzyżowcu, w przeciwieństwie do Twierdzy, gdzie miał czarnobiały szkic.
Przy okazji, kiedyś czytałem (nie pamiętam czy nie na starym forum tej strony) o świątecznej choince (hoax pewnie oparty o świąteczne dźwięki, które można znaleźć w plikach gry), czy ma ktoś może link, albo sam screen z domniemaną choinką? Przepraszam, że trochę nie na temat.

Fryzjer - 15 Luty 10, 14:04
Temat postu: Re: Choinka.
Mauricius napisał/a:
Domniemane czarownice... Mógłbyś przybliżyć sprawę ;-) ?
(...)


Jest coś takiego jak choroba jabłek (choć dość rzadko). Pojawia się text: ,,ludzie podejrzewają, że to sprawka czarownic" i puszcza się filmik, gdzie niby czarownice lecą ;) . Zdaje się, można to zaobserwować w SH1 i Crusku :) .

Hunter - 15 Luty 10, 15:03

Kilka razy spotkałem się z ów duchem, w misjach inwazji i na kampanii historycznej. Chłopi go raczej nie widzą, bo gdy przez nich przechodzą to mają standardowe teksty. Fajnie by bylo, gdybym mi się rolnik odezwał:

-Boję się wychodzi z domu... ten duch za mną łazi !

Logos - 2 Marzec 10, 13:55

wojownik123 napisał/a:
Kilka razy spotkałem się z ów duchem, w misjach inwazji i na kampanii historycznej. Chłopi go raczej nie widzą, bo gdy przez nich przechodzą to mają standardowe teksty. Fajnie by bylo, gdybym mi się rolnik odezwał:

-Boję się wychodzi z domu... ten duch za mną łazi !


- A co byłoby w tym śmiesznego ? :-o



Ja raz go miałem ... Ale co dziwne na Misji :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group