StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Offtopic - Ogniem i Mieczem

Fryzjer - 29 Styczeń 10, 21:16
Temat postu: Ogniem i Mieczem
W grudniu emitowano w TVP1 stary świetny film J. Hoffmana ,,Ogniem i Mieczem". Szczerze mówiąc, obejrzałem go po raz pierwszy w całości (4/4 odcinki).
Na pewno go widzieliście - powiedzcie, jakie były wasze wrażenia? Co powiecie?
Wg mnie został zrealizowany po mistrzowsku (1999 rok): idealna obsada, dobry wybór wątków, genialnie pokazane bitwy, klimatyczna muzyka... Powieści Sienkiewicza nie czytałem (a szkoda), więc nie wiem, czy wszystko zgadza się z książką. Ale dla osób lubiących historię jest to istna gratka (mimo że cała książka jak i film pokazują powstanie Kozaków w innym świetle, aniżeli było w rzeczywistości).

Czy społeczność tego Forum podzieli się swoją opinią na temat tego świetnego filmu?

kolesgit - 30 Styczeń 10, 20:54

Ja pierwszy raz chyba z 7 lat temu to oglądałem, ale uwielbiam ten film. Zawsze go lubię oglądać. Ogniem i Mieczem oraz Chłopaki nie płaczą to moje najlepsze Polskie filmy :D
Daniell - 4 Czerwiec 10, 21:38

Ja lubię ten film między innymi dlatego, że zawsze coś się tam dzieje.
Drizzt - 5 Czerwiec 10, 09:02

Całkiem dobry Polski film - ale nic więcej wg. mnie. Jeśli chodzi o Polskie filmy to Vabank, Jak rozpętałem II Wojnę Światową, Kiler itp. :)
Przemas lr - 6 Czerwiec 10, 09:25

Ja jak byłem mały to non stop go oglądałem. Jeden z polskich udanych filmów.
Prescot - 14 Czerwiec 10, 20:52

Jak dla mnie to jedyny dobry historyczny polski film jakim można się pochwalić.
Oglądałem to chyba już 4 razy. Według mnie trochę kiepskie sceny batalistyczne (atak husarii)

Alexander I - 16 Czerwiec 10, 08:45

Film całkiem fajny dobrze zrobiony obstawa dobra ale kilka rzeczy mi się nie podobało. Może dlatego, że po przeczytaniu książki oglądałem i się parę rzeczy nie zgadzało.
Lowcakur - 23 Listopad 10, 18:35

Owszem, pare rzeczy się nie zgadzalo, ale w porownaniu do innych prodokcji filmowych opartych na ksiazkach("Wiedzmin", o ile to jest film, dla mnie jest to sieczka zdjeciowa, Harry Potter, Eragon i pare innych smaczkow), Ogniem i Mieczem jest wierne ksiazce w 100%. Moja ulubiona scena z calego filmu to oblezenie Zbaraza.
Warlike - 23 Listopad 10, 19:09

Sceny batalistyczne są świetne, a humor pana Zagłoby jest nie do pobicia :D .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group