StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - Dodatkowe odzywki przeciwników

davis140 - 24 Styczeń 10, 17:48
Temat postu: Dodatkowe odzywki przeciwników
Dzisiaj przeglądałem sobie folder SHC/fx/Speech i znalazłem bardzo interesującą rzecz: mianowicie wszyscy przeciwnicy mają wgrane bonusowe odzwyki z podhasłem o nazwie extra_01, np. Opat ma w tym wypadku ab_extra_01. Jeśli odsłucha się te nagrania, to można wywnioskować, że mowa w nich o późnej porze i długiej grze (Ryszard mówi, że gdy śpią lwy, czas, by gracz poszedł do łóżka). Spróbuje dzisiaj dotrwać do jakiejś późnej pory i przekonać się, czy rzeczywiście występują te dialogi :-) Co o sądzicie o tych inteligentnych odzywkach?
Krzysztof III - 24 Styczeń 10, 18:13

Są dosyć fajne emir fajnie mówi oraz saladyn a kalifa i wilka nie znalazłem :-(

[ Dodano: 24 Styczeń 10, 19:29 ]
Grałem do 13 a na drugi dzień do 1 w nocy i Rysiek tak mówił :-)

davis140 - 24 Styczeń 10, 18:37

Kalifa znalazłem, a wilk, wieprz, wąż i szczur nie mają takich odzywek
Krzysztof III - 24 Styczeń 10, 18:49

Bo oni mają nazwe all
Fryzjer - 28 Styczeń 10, 17:23

Hehe, bardzo śmieszne odzywki :p . Zapewne nieźle bym się zdziwił, gdyby mi Ryszard zaczął mówić, bym poszedł spać ;]. Myślę, że to jeden z żartów twórców, z podobnym spotkałem się w SH1: kiedyś przemówił do mnie w Menu głównym głos i powiedział, że już późno i czas spać (jakoś tak mniej więcej) :D .
Kokoju - 28 Styczeń 10, 18:14

Ja tam trzy odzywki słyszałem kiedyś, acz nie miały nic wspólnego ze spaniem.
Kalif: Zachowujesz się jak kulawy wielbłąd! Ja jestem mistrzem potyczek!
Szeryf: Rzeczywiście jesteś najokrutniejszym władcą tych ziem? Ah...Ile razy ja to słyszałem?
Marszałek: Czas wydaje się nie mieć końca w tych przeklętych piaskach, ot co!

Swoją drogą: ciekawostką jest fakt, iż zwykle jak ktoś wysyła wiadomość to jest pokazana tarcza z jego kolorem, np. jak wysyła pomarańczowy kalif to nad ekranem z jego wiadomością jest pomarańczowa tarcza. W przypadku tych wiadomości tarcza jest czerwona, jakbyśmy to my sami wysyłali wiadomość.
Zauwarzyłem też, że są po dwie wiadomości do danych sytuacji, np. jak prosimy Kalifa o pomoc w oblężeniu, to wysyła wiadomość "A więc Kalif musi ci pokazać, jak się walczy" natomiast obok jest wiadomość "Patrz i ucz się, psi synu!" itp.
Niektóre wiadomości zaś wyglądają, jakby jakiś lord atakował przeciwnika i proponował wspólny atak.

wlidik - 28 Styczeń 10, 21:13

Właśnie, usłyszał ktoś tekst w grze umieszczony w folderze pod nazwą **_siege.wav ? Zagadką są też pliki all_, gdzie ponad połowy z nich nie mamy okazji usłyszec podczas gry (może na multi, nie wiem).
Maciek - 29 Styczeń 10, 11:54

Pliki all_* są wtedy kiedy mamy w sojuszu przeciwników z Jedynki Strongholda:D Chociaż niektóre teksty all_* są dziwne np.: "Mogłeś zabić mego pana, ale on jeszcze powróci żądny zemsty!" tekst taki jakbyśmy zabili tą postać all:D Albo np.: plik all_add_player. Plik ten jest wtedy, kiedy dodajemy przeciwnika komputerowego do gry Skirmish. Może twórcy jeszcze się pokuszą się na tego all'a:D
davis140 - 29 Styczeń 10, 12:01

Ja tylko raz usłyszałem, jak tamten sługa "pana" mówił: "Mój pan oświadcza chęć przejęcia twoich ziem. Przygotuj się!" Nie pamiętam, co trzeba dokładnie zrobić, żeby tak powiedział.
Maciek - 29 Styczeń 10, 15:13

Ja podmieniłem tego all'a pod Szczura:D
ponceriusz - 30 Styczeń 10, 14:40

davis140 napisał/a:
Ja tylko raz usłyszałem, jak tamten sługa "pana" mówił: "Mój pan oświadcza chęć przejęcia twoich ziem. Przygotuj się!"

Ja to słyszę, chyba prawie zawsze, jak np. wilk kogoś zniszczy, ale nie mnie ani mojego sojusznika.

Hunter - 30 Styczeń 10, 14:55

Ja nie gram tak długo, więc nie słyszałem takich odzywek :-(
davis140 - 30 Styczeń 10, 17:11

wojownik123 napisał/a:
Ja nie gram tak długo, więc nie słyszałem takich odzywek


Zawsze można posłuchać ich w folderze z grą :-D

Maciek - 1 Luty 10, 08:08

A widzieliście bada albo bad? Te pliki występują w kampaniach historycznych:D Ja bada(Bad arab) głosy dodałem Kalifowi:D A bad(Bad soldier) dodałem Ryśkowi:D
davis140 - 1 Luty 10, 08:11

Nie słyszałem tych odzywek (nie wszystkich), bo 4 misje w tej kampanii przechodziłem w 10 minut :-P a w jakich okolicznościach Kalif będzie u ciebie tak mówił, maciekolos?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group