StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Hobby i zainteresowania - Chiny

Fryzjer - 19 Styczeń 10, 16:44
Temat postu: Chiny
Dziwi mnie zawsze, dlaczego w szkole tak mało mówi się o Chinach. Ich historia należy do najciekawszych. Zaliczyli chyba więcej przewrotów, zamachów stanu, rozbić, itd. niż jakikolwiek inny kraj. A mimo to są obecnie jedną z największych potęg na świecie!
Czy ktoś z Was również "studiuje" (czyta) historię Państwa Środka? Mój ulubiony okres to żelazne panowanie dynastii Qin (Ying Ji i Ying Zeng): od epoki walczących królestw, poprzez zjednoczenie państwa aż do upadku imperium i przejęcia władzy przez dynastię Han. Ciekawy na przykład jest fakt, że Ying Zeng (jeden z najbrutalniejszych imperatorów Chin) uważał, iż jest nieśmiertelny i z tego powodu spożywał... rtęć! I o dziwo nie umarł za młodu! Chiny potrafią zaskakiwać...

biberholtz - 1 Listopad 10, 19:18

Wiesz dlaczego w szkole tak mało mówi się o Chinach? Bo program nauczania jest ustalany przez urzędników państwowych - niedoścignionych mistrzach w dziedzinie głupich pomysłów! :)
Osobiście najbardziej lubię okres panowania średniowiecznej dynastii Tang. Chiny były w tym czasie, pod każdym względem, niedoścignione dla innych państw.
Cytat:
Chiny potrafią zaskakiwać...

Oj tak! Nawet bardzo! Byłem dwa razy w Chinach (konkretniej w stolicach dwóch różnych Chin) i w obydwu przypadkach doświadczyłem ogromnego szoku kulturowego. Daleki wschód to po prostu inny świat! :)

Lord Jaqb - 2 Listopad 10, 11:47

Mało się mówi o Chinach, bo np. mają po.... kręcony język i pismo. Sam interesowałem się niedawno Chinami, a dokładniej Okresem Trzech Królestw. Zacząłem tworzyć nawet kampanię na tym forum do Crusadera, ale zapał się skończył i przestałem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group