StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Team stronghold.gry-online.pl - Pomysły na dalsze kampanie

Kokoju - 25 Listopad 09, 21:11
Temat postu: Pomysły na dalsze kampanie
Trochę za wcześnie, ale przydałoby się uzgodnić jakiśtam plan. Ja bym proponował tak:

Kampania pierwsza: Podboje Aleksandra (SHC)
Kraj: Grecja
Lata: 353-323p.n.e.
Bohater kampani: Aleksander Macedoński
Opis: "Na przestrzeni wieków kultura hellenistyczna była bardziej wykształcona od innych, i opierała się wielu narodom. Jednakże Persji udało się podbić kraje Azji Mniejszej, i stała się ona największym imperium ówczesnych krajów, i nawet Grecja widziała w niej zagrożenie. Macedonia, niewielki kraik na północy Hellady uważany przez Greków za mało kulturalny i barbarzyński, podbiła całą Grecję. Jej król, Filip miał marzenie pokonania Persów. Wkrótce narodził mu się syn Aleksander, który kontynuował jego ideę. Stał się on dzięki temu jednym z największych zdobywców w historii ludzkości"

Kampania druga: Dzieje Wilhelma (SH)
Kraj: Normandia; Anglia
Lata: 1028-1087
Bohater kampanii: Wilhelm Zdobywca
Opis: Młody Wilhelm został szybko władcą Normandii i Anglii, przez co wielu możnych zaczęło przeciw niemu spiskować. Młody król jednak pokonał ich, i rozpoczął walki wśród swoich wrogów. W uznaniu dla jego zasług, Wilhelm dostał przedomek "Zdobywca", i został jednym z największych włądców angielskich.

Kamapnia trzecia: Krucjata Lwa (SHC)
Kraj: Anglia
Lata: 1157-1199
Bohater kampanii: Ryszard Lwie Serce
Opis: Po wielu zmaganiach Wilhelm stworzył wielkie angielskie imperium, a jego potomkowie utrzymali je w ryzach. Niecały wiek po jego śmierci na tron wstąpił wielki prawy wódz, Ryszard Lwie Serce. Postanowił on wyruszyć na wielką krucjatę przeciwko największym wrogom Europy: Saracenom.

Kampania czwarta: Podboje władcy polskiego (SH)
Kraj: Polska
Lata: 1629-1696
Bohater kampanii: Jak III Sobieski
Opis:" Niewiele znaczący kraj zwany Polską nie wyróżniał się zbytnio od innych krajów Europy. Standardowo, władcy wstępowali, walczyli, ginęli, ich synowie zostawali królami, walczyli, ginęli, i tak dalej. Jednakże w czasach renesansu urodził się człowiek, który byłstworzony do wielkich czynów. Piął się po drabinie faudalnej, od chorążego, przez marszałka, po hetmana polnego i wielkiego, aż do władzy w Polske. Jego zmysł taktyczny i setki wygranych bitem w Turkami uczyniły z niego wielkiego władcę."

Lord Smerf - 25 Listopad 09, 21:17

Hmm... Ogólnie to może być. ;-) Chciałbym tylko zaznaczyć, iż w czasach Jana Sobieskiego już chyba dużą rolę odgrywały armaty i wszelka broń palna, aczkolwiek na pewno jest sposób, aby sobie z tym poradzić.

Ze sprawą armat i ich roli w kampanii ofc.

MaxMacior - 26 Listopad 09, 06:29

Kokoju napisał/a:
Kamapnia trzecia: Krucjata Lwa (SHC)
Kraj: Anglia
Lata: 1157-1199
Bohater kampanii: Ryszard Lwie Serce
Opis: Po wielu zmaganiach Wilhelm stworzył wielkie angielskie imperium, a jego potomkowie utrzymali je w ryzach. Niecały wiek po jego śmierci na tron wstąpił wielki prawy wódz, Ryszard Lwie Serce. Postanowił on wyruszyć na wielką krucjatę przeciwko największym wrogom Europy: Saracenom.


My będziemy robić w kampanii taki sam zamek Ryszarda co w grze zwykłej? Bo jeśli tak to ktoś może zrobić krajobraz a ja zamek Ryśka. Co o tym myślicie?

Hunter - 26 Listopad 09, 10:03

Kokoju napisał/a:
Jak III Sobieski



Bardzo ładnie, ale twoim starym zwyczajem pragnę przedstawić ten mały błąd :mrgreen:

ponceriusz - 26 Listopad 09, 14:25

Kokoju napisał/a:
Krucjata Lwa (SHC)

Głupia nazwa, lepiej 3 krucjata, lub wyprawa Ryszarda Lwie Serce.
Kokoju napisał/a:
Bohater kampanii: Jak III Sobieski

W Twierdzy nie odtworzysz, tych czasów, radziłbym Bolesława Chrobrego, lub Kazimierza Wielkiego.

Ja mam jeszcze pomysły:
Kampania piąta: Walki Anglikanów z Katolikami w Anglii (SH)
Kraj: Anglia
Bohater kampanii: eee... do końca nie wiem, historyk coś wymyśli
Lata, to były chyba głównie XVI-XV w.

Jeszcze może być wojna stuletnia 1337-1453 (Między Anglią a Francją).

Hunter - 27 Listopad 09, 15:14

A co powiecie na to (troche komedyjny temat) ,, Przygody Asterixa Gala" Pamiętacie bohatera komiksu Goscinnego ? Można by zrobić trochę wesołą kampanię na podstawie filmów pełnometrażowych o nim. Byłaby ciekawa,bo bohaterowie pokonywali wiele silniejszych wrogów.
Była by trochę fantasy, np. 1 epizod byłby w s1, gdy bronili swojej wioski, a drugi epizod s:c gdy pomagali przy budowie zamku Kleopatry. Co o tym myślicie?

Threeth - 27 Listopad 09, 15:38

Oj marny pomysł.(mówię o tym Wojownika)
thompson - 27 Listopad 09, 16:59

najpierw skończcie bieżącą. potem pomyślimy o innych.
MaxMacior - 27 Listopad 09, 17:19

Może by tak o Holandii zrobić? O mieście Amsterdam może. Taką kampanie o współczesnej stolicy. Ale coś o Polsce najpierw.
Kokoju - 27 Listopad 09, 17:30

Może po prostu kampanię o historii Polski?
thompson - 27 Listopad 09, 18:40

szeryf miał dobry pomysł, o kampanii z krzyżakami, którą chciał zrobic w krzyżowcu (...) mozna ją zrobic w sh1 i kontynuować jego pomysł
Kokoju - 27 Listopad 09, 22:33

Nie wiem, SHC dostarczyła już chyba dużo kampanii o krzyżakach, a właściwie krzyżowcach (Zastanawiam się, czy to nie aby błąd czy archaizm. W końcu krzyżak to właściwie pająk, zaś dawniej Polacy mówili "Jak chcieli".)
Według mnie możnaby np. skupić sie potem na jakiejś historii, i zrobić dużo misji w ciągu których zmieniali się władcy.

Hunter - 28 Listopad 09, 15:19

Wiem, coś mi takiego strzeliło do głowy. A co do tych pomysłów na poważnie to można by zrobić kampe o walkach Mieszka z Niemcami. Postacią główną byłby mniejszy dowódca strzegący ziem położonych koło Odry, w późniejszych misjach by się zdobywało Niemcy.
MaxMacior - 28 Listopad 09, 15:54

Mam pewną zmyśloną historię opartą na współczesnych nazw miast ale tu chodzi o Holandię a mianowicie o Amsterdam. Mam przedstawić szkic? :?:
Threeth - 28 Listopad 09, 19:22

Nie zaszkodzi przedstawić szkicu, więc wstaw jeżeli chcesz.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group