StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Team stronghold.gry-online.pl - Testowe mapki

Lord Smerf - 5 Kwiecień 10, 20:03

Tak dla pewności - to była ostateczna wersja? Wygląda na niedokończoną... Jeśli dokonane były poprawki, wyślijcie. Jeśli takowych nie było, sam spróbuję coś dopracować i wstawię. <-to co do mapy "009 - Atak na Halikarnas"

@ponceriusz - przejrzę i postaram się w miarę składnie złączyć i uaktualnić.

ponceriusz - 6 Kwiecień 10, 11:47

Tamte porady dotyczyły "Opór Milet". Tutaj masz porady do Halikarnassu, które także na początku wysłałem Kokoju (w sumie to chyba nie tylko porady, ale także ocena):

W Halikarnass bardzo przyjemnie się grało. Jedyne co mi się nie podoba, to trochę "łysa" ta rzeka. Porady:
-Atakuj od prawego górnego rogu mapy. Tam jest tylko jedna warstwa murów do pokonania. Złącz wojska jak tylko możesz.
-Wybij wszystkich żołnierzy wroga z jego wież i dopiero wtedy zaatakuj siedzibę.
-Najemnikami w górnej części mapy zajmij się na końcu. Wcześniej grozi ci ostrzał z wież.

Nie zaznaczałem tego w [quote], bo tak jest chyba czytelniej.

Jeszcze jedno: zedytuj pierwszego posta w kampanii, bo w kolorach są błędy. Tam jest napisane, że kolor niebieski mają zbuntowani grecy, a w bitwie nad Granikiem taki kolor mamy my (opierałem się na temacie "Kolory Wojsk"). To samo z wojskami Indii.

Hunter - 6 Kwiecień 10, 17:34

Chłopaki - mam prośbę. Do Halikarnasu przydałoby się trochę więcej wojska. Ktoś mógłby ich dodać?

@ Czy możecie ocenić "Podboje"? (mój najnowszy projekt)

ponceriusz - 6 Kwiecień 10, 19:17

Do Halikarnassu nie ma potrzeby dodawania wojska. Przeszedłem to za drugim razem i myślę, że poziom trudności jest idealny.

Może niedługo ocenię te podboje. Ale na początek radzę Ci wstawiać więcej misji niż jedną. Ja jak wystawiałem pierwsze dwie misje Wojen w Anglii, to miałem już 4 zrobione, a nad piątą pracowałem. Teraz mam 5 wstawionych i pracuję nad szóstą. Zdradzę tytuł, ale tylko wam: "Bitwa pod Edington".

Hunter - 13 Kwiecień 10, 16:51

No czekam i czekam, 88 wyswietleń a nikt nie ocenil... :cry:

[ Dodano: 18 Kwiecień 10, 05:43 ]
http://www.speedyshare.co...z_Hindusami.map

Kolejna mapka.

Kokoju - 18 Kwiecień 10, 08:59

Hmm,... Dałbyś screena minimapy oraz wyglądu wojsk? Bo nie mam SHC i nie mógłbym ocenić.
Hunter - 21 Kwiecień 10, 17:26

Naszym głównym kolorkiem jest czerwień, bo to jest główny kolor naszych wojsk, Hindusi są błękitni... Coż szczerze mam mały problem z Hexem ale sobie poradzilem - zmienilem z single na multi, zrobiłem błękitnych a póżniej z multi na single....

Minimapę moze póżniej..

ponceriusz - 21 Kwiecień 10, 18:39

Z kolorami źle zrobiłeś, bo my powinniśmy mieć niebieski, a Indie szary (09 w Hexie). Jeśli sobie nie radzisz z tym, to mogę spróbować za ciebie zrobić te kolorki, ale nie zapewniam, że mi się uda.

Mapa jak na ciebie jest arcydziełem. W porównaniu z innymi, to jest dość dobra, wg mnie lepsza od Halikarnassu, ale gorsza od Miletu. Praktycznie nic dodać, nic ująć, oprócz poziomu trudności. Jedyne, co powinieneś poprawić, to zmniejszyć ilość łuczników wroga, zwłaszcza na wieżach w wewnętrznej części zamku.

Mapy nie przeszedłem, ale byłem baaaardzo blisko osiągnięcia celu. Jedyne co zostało wrogom to jakieś 12 włóczników na siedzibie. Dlatego pierwsza porada brzmi:
-Zostaw swoich strzelców na czarną godzinę. :D
A pozostałe:
-Na początku zniszcz grupką pałkarzy wrogie balisty. Nie robiąc tego, twój sprzęt oblężniczy dozna destrukcji szybciej niż mury wroga.
-Pierwszą warstwę murów pokonaj najlepiej wieżą oblężniczą. Następną taranem i katapultami.
-Postaraj się unikać smolnych rowów wroga.

Na razie tyle porad. Resztę sam wymyśl. @Kokoju mogę jakieś screeny niedługo zamieścić, nie tylko minimapę, ale nie teraz. Prawdopodobnie dodam do tego postu, więc "bądź czujny" :mrgreen: .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group