StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - [jednostki] Najczęściej używane jednostki.

speeder11 - 21 Grudzień 08, 18:15
Temat postu: [jednostki] Najczęściej używane jednostki.
Jakich najczęściej używacie jednostek do ataku jak i do obrony? Ja atakuje oczywiście HA połączonymi z tarczami oraz sinsami. Czasami także katapultami, jeśli znajdzie się kasa.

Obrona? U mnie nie można powiedzieć o obronie :P Z początkującego, który nie stosował żadnej sensownej taktyki, przemieniłem się w rushera :P Stawiam tylko mur i fosę :P

Założyłem ten temat, ponieważ chciałem się dowiedzieć, czy wszyscy używacie podobnych jednostek... Czy wszyscy jesteśmy rusherami?? :D

Acrobot - 21 Grudzień 08, 18:23

Moje jednostki atakujące:
-pałkarze (podstawa ataku)
-assasyni
-zbrojni europejscy
-czasem rycerze
-łucznicy konni
-wieża oblężnicza
Moje jednostki obronne:
-łucznicy
-kusznicy
-balisty

Bordinio - 21 Grudzień 08, 19:01

Ja używam wszystkich jednostek jakie są dostępne w grze zarówno do obrony jak i do ataku. Najrzadziej używam wież oblężniczych, drabiniarzy i mnichów. Grając w tą grę, nauczyłem się, że każda jednostka, odpowiednio wykorzystana może być bardzo dobra. Dzięki temu zyskuję świetne korzyści ofensywne jak i defensywne. Łącząc różne rodzaje broni, otrzymuję doskonałą siłę rażenia i element zaskoczenia ;) [wielu graczy skreśla na wstępie kilka jednostek, przez co nie wiedzą do czego są zdolne]
Acrobot - 21 Grudzień 08, 19:13

Zapomniałem o jednym. OD jakiegoś czasu do ataku dodaję rownież pikinierów. Genialni do zakopywania fosy i niszczenia murów!
DonKamillo - 21 Grudzień 08, 21:24

Acrobot napisał/a:
Zapomniałem o jednym. OD jakiegoś czasu do ataku dodaję rownież pikinierów. Genialni do zakopywania fosy i niszczenia murów!


Moim zdaniem lepsi do tego są pałkarze.

All Filippo - 22 Grudzień 08, 06:50

Ja tam używałem tak samo jak i machin oblężniczych zależnie od taktyki przeciwnika.
Acrobot - 22 Grudzień 08, 08:43

DonKamillo napisał/a:
Acrobot napisał/a:
Zapomniałem o jednym. OD jakiegoś czasu do ataku dodaję rownież pikinierów. Genialni do zakopywania fosy i niszczenia murów!


Moim zdaniem lepsi do tego są pałkarze.


Według mnie trochę lepsi do fosy są pikinierzy, poza tym mają duuuużo lepszą obronę, więc lepiej wytrzymają. U mnie pałkarze są do oczyszczania obrony z murów i wież.

Piotrek... - 22 Grudzień 08, 08:52

Według mnie obrona to kusznicy i arabscy łucznicy, są o niebo lepsi od europejskich, a atak zbrojni, pikinierzy i katapulty, konnych i assów nie lubię używać bo sie za łatwo gra wtedy...
DonKamillo - 22 Grudzień 08, 09:44

Acrobot napisał/a:
DonKamillo napisał/a:
Acrobot napisał/a:
Zapomniałem o jednym. OD jakiegoś czasu do ataku dodaję rownież pikinierów. Genialni do zakopywania fosy i niszczenia murów!


Moim zdaniem lepsi do tego są pałkarze.


Według mnie trochę lepsi do fosy są pikinierzy, poza tym mają duuuużo lepszą obronę, więc lepiej wytrzymają. U mnie pałkarze są do oczyszczania obrony z murów i wież.


Ale pałkarze są dużo szybsi i przeważnie wychodzi na jedno.

Piotrek... napisał/a:
Według mnie obrona to kusznicy i arabscy łucznicy, są o niebo lepsi od europejskich, a atak zbrojni, pikinierzy i katapulty, konnych i assów nie lubię używać bo sie za łatwo gra wtedy...


Zapraszam do gry multiplayer. Tu będziesz mógł grać na 100% wykorzystując wszystkie możliwości gry a nie będzie problemu że za łatwo się gra :)

Samir - 22 Grudzień 08, 11:29

Jeżeli chodzi o jednostki które ja wykorzystuję to powiem tak. Od samego początku gry nie jestem zwolennikiem łączenia arabów z Europą (dla wielu może się to wydać śmieszne).
A więc jeśli gram jednostkami europejskimi to wykorzystuję (zbrojnych, pikinierów, łuczników, kuszników. Czasem pałkarzy i rycerzy konnych ;) )
Jeśli chodzi o jednostki arabskie tutaj mam dylemat. Ponieważ w arabskiej armii nie ma kuszników to staram się kompletować na wieżach oddziały arabskie różnej maści. W mojej arabskiej obronie napewno nie zabraknie łuczników, miotaczy bomb ogniowych, czasem procarzy (w połączeniu z łucznikami całkiem całkiem sobie radzą ;) )
A jeśli chodzi o ofensywę to arabskich zbrojnych, HA i assków ;)
Pozdrawiam

Panzer - 22 Grudzień 08, 13:55

Hmm, kiedyś jak grałem (może znów odpalę SH:C :P ) to wykorzystywałem i Europę i Arabów. Z europejskich to raczej prawie wszystkie - rycerze, miecznicy, pikinierzy, kusznicy, łucznicy, tarany, katapulty, tarcze. Z Arabów to asasyni, arabscy miecznicy, niewolnicy, koni łucznicy, arabscy łucznicy i czasami miotacze ognia i balisty.
Piotrek... - 22 Grudzień 08, 17:21

DonKamillo napisał/a:
Piotrek... napisał/a:
Według mnie obrona to kusznicy i arabscy łucznicy, są o niebo lepsi od europejskich, a atak zbrojni, pikinierzy i katapulty, konnych i assów nie lubię używać bo sie za łatwo gra wtedy...


Zapraszam do gry multiplayer. Tu będziesz mógł grać na 100% wykorzystując wszystkie możliwości gry a nie będzie problemu że za łatwo się gra :)


No właśnie dlatego jeszcze nie grałe, wole pobawic sie z Ryśkiem jak ja mam 3k a on 40k niż grać HA, asski + tarcze only...

DonKamillo - 22 Grudzień 08, 19:25

Ale czy on ma 3k czy 40k to i tak zawsze gra standardowo i nic nowego nie wymyśli.. ciekawiej zagrać z żywym człowiekiem...
Piotrek... - 22 Grudzień 08, 19:35

Praktycznie to ci ,,lepsi'' gracze grają zawsze tak samo, assy, katapulty, konnica + tarcze, mało gra 4 fun i bawi się w oblężenia czy walki w polu między tylko bliskośiężnymi jednostkami...
Lutel - 22 Grudzień 08, 19:53

No, mnie się taka gra podoba. Co mam się powiesić, bo tak gram ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group