StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Team stronghold.gry-online

Lord Smerf - 17 Listopad 09, 20:12

Bardziej chyba chodzi o ustawienie daty. :P Bo wojska się skombinuje. ;-)
ponceriusz - 17 Listopad 09, 20:15

Ale data za bardzo w grze nie przeszkadza, ja na nią wcale nie patrze.
Lord Smerf - 17 Listopad 09, 20:23

Ale detale się liczą. ;-) To jest bardzo ważne, gdyż jak ktoś zobaczy, że data jest źle ustawiona, pomyśli: "Co to za noob to robił, nie opłaca się grać". :P
MaxMacior - 18 Listopad 09, 16:23

Róbcie mapki do kampanii wpomnianej wcześniej przez Kokoju:
Kokoju napisał/a:
Osobiście proponowałbym kampanię o Aleksandrze Macedońskim. Jego żywot obfitował w rozmaite wydarzenia, często pokonywał znacznie większe armie przeciwników, więc i misje będą ciekawe. Ciekawe oblężenie Tyru, budowa Aleksandrii w Egipcie. I byśmy np. tak robili, że jak są misje podczas walk z Persami to dowodzim Europejczykami, a przy budowie wspomnianej wcześniej Aleksandrii dowodzilibyśmy Arabami. Dla ubarwienia dodanoby kilka buntów jego wojsk pod koniec (Bo z tego co pamiętam takowe były). Jedyny problem byłby z tym, że wydarzenia działy się przed naszą erą, ale jakoś to się rozwiąże. Co wy na to?


Ale jak nie ta to się chyba pogubiłem (nie wiem przez co).

thompson - 18 Listopad 09, 16:40

w takim razie zaczynam wyszukiwać informacji. Proponowałbym oblężenia, i w ich skład wpuścić pare ważnych bitew historycznych, zakładanie miast oraz bitwy na otwartym polu, moge pokazac jak co jak je robić w edytorze.
Kokoju - 18 Listopad 09, 16:42

właściwie to już pierwsza próbna mapka zrobiona ;-) . Chodzi tu o pierwsze władanie wojskiem przez Aleksandra, a konkretniej dowodzenie garnizonem i obrona przed wojskami Trackimi. Wystarczy tylko powysyłać testerom.
Lord Smerf - 18 Listopad 09, 16:46

Testerom posłałem, jeden miał problem z przejściem, inny miał tylko jedno zastrzeżenie. Zaraz napiszę na PW.
MaxMacior - 18 Listopad 09, 16:48

No i ja ją dostałem wczoraj o 20:00, nawet jest fajna ale trzeba kontynuować. Szczególnie zdziwiło mnie wykorzystanie HeEdit-a. Historyk, teraz twoja robota na zrobienie opisu!

Lord Smerf napisał/a:
Testerom posłałem, jeden miał problem z przejściem, inny miał tylko jedno zastrzeżenie. Zaraz napiszę na PW.


Ja miałem proglem ze przejściem i zastrzeżenie. Lord Smerf napisz kokoju dlaczego, chodziarz chyba wiem już o co chodzi i to przejdę.

thompson - 18 Listopad 09, 16:48

to dobrze. i na razie czekajcie a ja przedstawie wam mój zarys kampanii.
Lord Smerf - 18 Listopad 09, 16:50

MaxMacior napisał/a:
Historyk, teraz twoja robota na zrobienie opisu!

Tak w sumie to opis misji jest. :D Ale zarys kampanii to robota dla historyka. ;-)

MaxMacior - 18 Listopad 09, 16:53

Prześlij mi opis na PW. Jak masz mapę Lord Smerf to daj mi opis na PW.
Kokoju - 18 Listopad 09, 17:07

Oki, Lord Smerf już podał błąd - chodzi o to, iż ustawiłem jeden drogowskaz przy morzu i myślałem, że tam się będą pojawiać jednostki (że niby przypływają), ale ci szli z krawędzi mapy. Co do użycia Hexa - będzie używany tylko do ustawiania kolora przeciwnika, by np. atakowali niebiescy czy zieloni, nie tylko pomarańczowi i żółci.
thompson - 18 Listopad 09, 18:51

Oto mój zarys misji, dodam jeszcze rodział o Indiach i reszte.

Rozdział I – Podbój Hellady

- Utarczki z Tracją (ZROBIONA)
- Bitwa pod Cheroneją (338r) (bitwa)
- Bunt w Tebach (335r) (oblężenie)

Rozdział II – Ruszając w głąb Persji

- Bitwa nad rzeką Granik (334r) (bitwa)
- Opór Milet (334r) (oblężenie)
- Oblężenie Halikarnas (334r) (oblężenie)
- Wizyta w Gordion (334r) (ekonomiczna) (rozsupłanie legendarnego węzła; cel misji - ściąganie danin z miasta, czyli zgromadź złoto ileśtam)
- Bitwa pod Issos (333r) (bitwa)
- Oblężenie Tyru (333r) (oblężenie)
- Przejście do Syrii i Egiptu – Gaza, garnizon (333r) (oblężenie)

Rozdział III – Postój w Egipcie

- Memfis. Przygotowania do dalszych podbojów (ekonomiczna, cel – zgromadź broń ileśtam)
- Narodziny Aleksandrii w Egipcie (332r) (ekonomiczna, cel – załóż miasto)

Rozdział IV – Mezopotamia i Persja

- Bitwa pod Gaugamelą (331r) (bitwa)
- Zdobycie Babilonu (331r) (oblężenie)
- Bogactwa w Sezie (331r) (oblężenie, tu Aleksander zdobył mnóstwo złota
- Persepolis (330r) (oblężenie)
- W pogoni za Dariuszem (oblężenie) (wybić oddziały obraniające osadę, nim Dariusz skona, Aleksander musi zostać przez niego poinformowany o zdrajcach)

Rozdział V – Walki w Baktrii i Sogdianie
(bitwy, oblężenia, ekonomiczne; podporządkowywanie prowincji i walki z możnymi sogdiańskimi, dział do waszej dyspozycji, przypominam o zrobieniu etapów o dopadaniu zdrajców Dariusza)

Rozdział VI – Kampania w Indiach

- Bitwa z mieszkańcami Indusu (327r) (oblężenie)
- Bitwa nad Hydaspes (327r) (bitwa)
- Pierwszy bunt wojsk (327r) (ekonomiczna) (zgromadź zasoby ileśtam by móc cofnąć się na pustynię)
- Inwazje pustynnych band (wyeliminuj jednostki wroga, czas przed ostatnią bitwą, itp.) (macie tu w końcu swoich bandytów)

I dajcie jeszcze pomysł jak zakończyć.

Hunter - 23 Listopad 09, 15:18

Apeluje o danie uprawnień teamu pozostałym członkom, mnie , Przemasowi i reszcie.
thompson - 23 Listopad 09, 15:19

no to coś róbcie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group