StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Piaski Czasu

Kokoju - 30 Wrzesień 09, 20:33
Temat postu: Piaski Czasu
No cóż, to moja pierwsza, i jak na razie jedyna dokończona kampania twierdzy. Jest to chyba jedna z lepszych kampanii, więc postanowiłem odświeżyć linki i zamieścić je na forum.

Fabuła podstawowa:
Król Arnir III rządził państwem Włoch. Po jakimś czasie zaczęły się nasilać ataki od stron arabskich. By roztrzygnąć to pokojowo Arnir III skontaktował się z wodzami arabskimi, i uzgodnił miejsce spotkania. Spotkanie okazało się pułapką dwóch wodzów arabskich - Kalifa imieniem Jazid i Saladyna Salaha. Tak więc młody książę Arnir IV chce pomścić śmierć ojca w pustynnej przygodzie.

Fabuła alternatywna:
Syria, kraj Saladyna przechodził kryzys, a mianowicie we wszystkich sklepach skończyły sie jabole. Król Syrii więc za pomocą szpiegów okradł swojego wroga, Arnira, z prawie wszystkich jaboli, jednak ten nie dawał za wygraną, i skontratakował. Potem jednak pogodzili się, i postanowili, że umówią się na spotkanie, każdy przyniesie po wozie wina. Saladyn opracował diaboliczny plan: razem z kumplem Jazidem zastawią pułapkę, i sami zgarną oba wózki jaboli. Syn Arnira III, Arnir IV otrzymał w spadku królestwo i pół księżniczki, jednak wciąż brakowało mu jaboli. Desperacko więc wyruszył w celu zabicia sprawców tych okrutnych kradzieży.

Tutaj są wszystkie misje I-XXIV
http://rapidshare.com/fil..._Czasu.rar.html

Opisy postaci:
Arnir III
Imię: Arnir
Przezwisko: brak
Narodowość: Włochy
Wiek:58 lat
Stanowisko: Król
Opis: Arnir zjednoczył Włochy i wygrał wielką wojnę nad Sycylią, gdzie poznał piękną Aelinę, która spłodziła mu syna, Arnira IV. Kiedy jednak Italię zaczeły atakować wojska arabskie pod wodzą Saladyna. Arnir postanowił ruszyć na pustynię, uzgodnił miejsce, w którym spotkac maja się obaj ci lordowie. Spotkanie okazało się pułapką pewnego Kalifa i Saladyna, w której Arnir III zginął. Pomszczenie go wziął sobie za cel jego syn, Arnir IV.

Arnir IV
Imię: Arnir
Przezwisko: Brak
Narodowość: Włochy
Wiek: 22 lata
Stanowisko: Książę
Opis: Arnir wziął sobie za cel pomścić śmierć wojna, ale wynik tej szali bitwy przerasta go, przez co często używając swojego ''geniuszu'' naraża wielu ludzi na śmierć. Często jednak coś mu się udaje...

Sułtan Abdul
Imię: Abdullahi (w skrócie Abdul)
Przezwisko: brak
Narodowość: Arabia Saudyjska
Wiek: 53 lata
Stanowisko: Sułtan
Opis: Sułtan wychował się w biednych okolicznościach. Gdy był mały, jego matka umarła,a ojciec harował po 16 godzin dziennie by wyżywic siebie, syna i opłacić wysokie podatki miejscowego wezyra. Niestety ojciec Abdullahiego stał się słabszy, musiał wykonywać lżejszą pracę, i nie mógł opłacić podatków, więc z rozkazu okrutnego wezyra został wychłostany. Gdy powtórzyło się to kilkukrotnie ojciec Abdula zmarł, a Abdul uciekł i wstąpił do armii. W czasie pierwszej z wojen przypadkowo uratował pewnego bezdzietnego Sułtana przed smiercią. Sułtan (nie Abdullahi) go polubił, i zapisał mu w spadku zamek. Sułtan rządzi ludźmi miłościwie, a wiekszość ludzi uciekło od wezyra. Wezyr został obalony, i w ucieczce utonął w rzece Halys. Tak zakończyl się pewien etap w życiu Sułtana...

Kalif ''Szakal''
Imię: Jazid
Przezwisko: Szakal
Narodowość: Persia
Wiek: 17 lat
Stanowisko: Kalif
Opis: Kalif jest odwrotnością Sułtana. Jego ojciec był magnatem cenionej przez Europejczyków smoły. Posiadał mnóstwo odkrywek ,napędzanych tanią siłą roboczą: niewolnikami. Jazid dostał wiele luksusów: codzienna kąpiel, solidne wykształcenie, dodatkowo Kalif zaczął hodować drapieżne szakale. Niestety, na upielęgnowanej ziemi narodziło się ziarno zła. Kalif, gdy był wściekły, za pomocą bata przelewał złość na niewolników ojca. Kiedy Jazid dowiedział się, że ojciec zostawił mu w spadku mały zamek, a majątek kazał rozdac niewolnikom na domy i farmy, oraz kazał ich uwolnic, Jazid zabił ojca, ukrył ciało na bagnach, i zfałszował testament ojca.

Ryszard Lwie Serce I
Imię: Ryszard
Przezwisko: Lwie Serce
Narodowość: Anglia
Wiek: 30 lat
Stanowisko: Władca
Opis: Ryszard wywodził się z bogatej rodziny rządzącej Anglią przez wieki. Niewiele o jego historii różni sie od historii ''standardowych'' władców. Jednak jedyne co go wyróżnia, to to, że w wielu walkach odnośnił małe rany, jeśli juz jakieś odnosił.

Saladyn ''Mądry''
Imię: Salah Eddin Al Ajjubij (długie, ale takie ma na wikipedii )
Przezwisko: Mądry (niekoniecznie z wikipedii )
Narodowość: Syria
Wiek: 27 lat
Stanowisko: Saladyn
Opis: Miły i sprawiedliwy Saladyn w głębi serca jest podły jak Kalif. Jednak rozbudowę zamku przeprowadza lepiej nawet niż Ryszard, przez co zdobył nie tylko uznanie u Kalifa i Sułtana jak i strach. Dodatkowo z łatywościa pokonał rebeliantów w jego ojczystym państwie - Syrii. Jesto to także prawy wódz i polityk, dzięki czemu pokonanie go będzie ciężkim ciosem dla arabskich moznowładców.

Sir Landrew
Imię: Christian
Przezwisko: brak
Narodowość: Armenia
Wiek: 63 lata
Stanowisko: Sir
Opis: Christan Landrew von Draghow jest jednym z najstarszych władców ''nie na emeryturze''. Jest wyrachowanym władcą, jednak mimo wieku i siły fizycznej jest specjalistą od oblężeń i obrony zamków. Ma niewiele słabości, jednak często jak jest bliski zwycięstwa to gdzieś popełnia błąd.

Lord Kaleb
Imię: Kaleb
Przezwisko: Brak
Narodowość: Armenia
Wiek: 24 lata
Stanowisko: Lord
Opis: Kaleb von Draghow to najmłody członek okrutnego rodu Draghow. Jednak mimo swojego pochodzenia, Kaleb szanował swoich poddanych, przez co kpili sobie z niego niektórzy członkowie jego rodu, w tym jego kuzyn, Christian. Dodatkowo Draghowie byli żądnymi krwii potężnymi dowódcami, a Kaleb często oszczędzał władców podbitych jego ziem, choć byli nieliczni, gdyż słabo panował wosjkiem. Ostatnimi czasy Kaleb rzadiej ufa innym, głównie ze względu na zdradę Landrewa, który go porwał.

Robin Hood
Imię: Robin
Przezwisko: Brak
Narodowość: Anglia
Wiek: 28 lat
Stanowisko: Herszt Banitów
Opis: Robin uważany jest przez najdoskonalszego łucznika w całej Anglii. Został wygnany przez ponurego księcia Jana, jednak odzyskał dla Ryszarda tron. Ryszard zaproponował ciepłą posadkę w pustynnej glorii. Należy więc w kampanii uważać na jego łuczników, u których wyćwiczył podobną umiejętność łuczniczą!

___________________________________________________________________________

Trochę reklamy nigdy nie zaszkodzi, co? ^^
Cóż, w każdym razie w tym temacie piszę powieść:
http://strongholdnet.gry-...topic.php?t=741

Lord Smerf - 30 Wrzesień 09, 20:37

Wstawiłeś. ;-) Powinno przyciągnąć uwagę userów. Ja sam zagram, bo od miesiąca nie grałem w Twierdzę. :(
jankes1124 - 1 Październik 09, 06:11

Wiem Kokoju, ze robisz dobre mapy więc chyba nielicznym kampania będzie się nie podobać :D
T-Rex - 1 Październik 09, 19:33

Chyba się nieźle napracowałeś ... w wolnej chwili pobiorę i zobaczę.
I skomentuję :-)

Kokoju - 1 Październik 09, 21:29

Właściwie to pierwsza misja - patrząc na datę na starym forum - była stworzona 25 października 2008 roku, więc kampania ma już jakieś 11 miesięcy i 24 dni. Dodam, że już mam plany kolejnej kampanii. I na tym skończę zapowiedź :p .
jankes1124 - 2 Październik 09, 16:35

Kiedyś kampanie miały swój najwyższy szczyt... Każdy miał jakiś pomysł na kampanię.... To ucichło i pojawiło się tworzenie klanów... Klany się skończyły i teraz już 2 kampy się robią :D
Hunter - 2 Październik 09, 18:25

Niezły prolog i postacie ciekawe. Jestem ciekaw kampanii i w nią niedługo zagram. I też moja zapowiedź : też pracuję nad kampanią :mrgreen:
oliwier - 15 Październik 09, 13:11

Też jestem zainteresowany fabułą ale Kokoju,jak to ściągnąć ?
Kalimach - 15 Październik 09, 13:49

Tutaj masz link do pobrania.

http://rapidshare.com/fil..._Czasu.rar.html

Pobrane mapy wklejasz do folderu "maps" znajdującego się w głównym folderze gry.

oliwier - 15 Październik 09, 15:44

Wiem ale jak już kliknę link to pokazuje się jakaś strzałka i nie wiem co mam kliknąć.
Lord Smerf - 15 Październik 09, 18:06

Strzałkę. ;-)

Przepraszam za mało treściwy post, ale co tu więcej pisać?

Hunter - 25 Październik 09, 15:46

Lord Smerf napisał/a:
Strzałkę. ;-)

Przepraszam za mało treściwy post, ale co tu więcej pisać?


,,Kliknij na tą strzałkę" ;-)

MaxMacior - 25 Październik 09, 17:42

Kokoju możesz mi dać inny link bo nigdy nie mogę żadnego pliku pobrać z Rapidshare. Opis zapowiada że jest fajna ale chce sprawdzić.
Mike007 - 4 Maj 10, 14:34

Mógłby ktoś dać nowy link, bo ten nie działa, a ja z chęcią zagrałbym tą kampanię? :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group