StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Pytania związane z edytorem

Percival - 3 Maj 09, 12:24
Temat postu: Pytania związane z edytorem
Otóż zabieram się do robienia nowej kampanii i chciałbym się czegoś dowiedzieć, a mianowicie:
- czy jest możliwy sojusz w crusku, a jeżeli ktoś wie, to może mi to napisać na gg, lub pw ???
- jak wyczyścić mapę np. z zrzeczeniem się zamku i ją zedytować ????

jankes1124 - 3 Maj 09, 13:51

Witam! Ja mam mapę odnośnie zrzeczenia się zamku i działa w 100% Jak chcesz to mogę Ci ją udostępnić...
Percival - 3 Maj 09, 14:01

Po prostu napisz jak to zrobiłeś.
jankes1124 - 3 Maj 09, 14:13

Tę mapą wyczyściłem bo kiedyś pobrałem z neta jakąś inwazję.

Jest opisane jak zrobić taką mapę z zrzeczeniem, ale sam jeszcze nie zrobiłem na podstawie niżej opisanych punktów:

1. Szukasz misji, która ma zrzeczenie zamku
2. Wchodzisz w folder 'maps' i kopiujesz do niego tą misję, czyli
a) zaznaczasz mapkę w której jest zrzeczenie zamku
b) klikasz na nią PPM
c) klikasz 'kopiuj'
d) odznaczasz mapę
e) klikasz PPM na wolne miejsce w folderze 'maps'
f) klikasz 'wklej'
g) włączasz Crusadera
h) wchodzisz w edytor
i) szukasz tej mapy
j) czyścisz ją

Driller - 3 Maj 09, 17:19

Jankes, jeśli robiłeś taką mapkę, to powiedz, co trzeba tam wyczyścić. Bo skopiować to prawie każdy potrafi. A Tengu się pytał, co wyczyścić trzeba. Zostawić sam zamek, czyścić wszystko, czy jakoś inaczej jeszcze ;)
Szeryf99 - 3 Maj 09, 18:19

Słuchaj ja też to umiem bo ja mu to powiedziałem.
Trzeba wyczyścić wszystko oprócz siedziby.

Percival - 3 Maj 09, 19:06

Z tą siedzibą to trochę problem, bo jak by się chciało umieścić zamek na górze, to się nie da... Dobra, trudno, bez tego też się obędę.
jankes1124 - 3 Maj 09, 20:30

Tengu ja Ci mogę podesłać pustą mapę z zrzeczeniem zamku. Będzie działać na 100%. Nawet siedzibę możesz skasować i w inne miejsce ją dać..

P.S. Driller wyczyścić trzeba wszystko jak już wcześniej było napisane.

Lord Smerf - 3 Maj 09, 20:46

Co do zrzeczenia zamku, to był temat o tym:

http://strongholdnet.gry-...topic.php?t=540

Jest tam też link na Rapidshare, gdzie jest mapa ze zrzeczeniem.

Gdyby nie działała w Crusaderze, spróbować tak: z folderu maps skopiować misję "Nicea, przybycie do Ziemi Świętej" (tam crusaders mission1a), wkleić gdzie indziej, zmienić nazwę, wkleić znowu do maps, otworzyć Crusader i wyczyścić mapkę.

Natomiast dołączam się do pytania o sojusz.

jankes1124 - 3 Maj 09, 20:50

Lord Smerf właśnie ja ją tak otrzymałem, w identyczny sposób jaki opisałeś...


No to po kłopocie...

speeder11 - 4 Maj 09, 14:48

Pytajcie się Kokoju z tym sojuszem...
Percival - 4 Maj 09, 15:21

Z tym sojuszem może być tak: robimy do gry skirmish, ustawiamy sojusz, zapisujemy, zmieniamy plik na map, zmieniamy na inwazje i mamy sojusz. Nie jestem jednak dokładnie pewien. Tak samo dało by się zrobić szacha arabskiego na tych mapach: robimy inwazje, pusta mapa, rozpoczynamy grę (tożsamość arabska), robimy siedzibę, wychodzi arab.
Kokoju - 4 Maj 09, 16:55

Jest jeszcze inny sposób, wygodniejszy. Ale to moja tajemnica, ew. możecie skopiować pierwszą misję mojej kampanii, wyczyścić krajobraz i mieć sojusz między niebieskim, czarnym, pomarańczowym i żółtym (ale uwaga: czasem zmienjszenie/zwiększenie mapy niweluje sojusz, i dodatkowo też nie mogą zniknąć wszystkie oddziały tych czterech graczy.)
speeder11 - 4 Maj 09, 20:05

Czyli Tengu też dobre ;)
Kokoju - 4 Maj 09, 21:04

Nom, ale ma dwa blędy:
1. Jeśli ustawimy mapkę ze skirmisha na "inwazje", wyjdzie nam swobodna budowa. Musimy więc zrobić najpierw mapkę inwazji, zmienić na Skirmisha, ustawić sojusze itp.
2. Bardzo dużo z tym zachodu, jeśli zaś są na mapce dwie strony konfliktu, a my nie mamy sojusznika, nie możemy przelączyć na komputer, bo nam się edytor wyłączy po paru sekundach. i tu też trzeba kombinować z wszelkimi sojusznikami, kilkanaście razy trzeba zmieniać rozszerzenia z sav do map, ogólnie pogmatwane, w dodatku musimy mieć min. 2000 złota, więc trza się bawić w takie coś z pół godziny. Ale efekt końcowy jest tego wart.

Ps.
Wiecie, nie chce mi się robić ogólnie tego całego kopiowania map z cruska itp., więc zapoda ktos mapkę z zrzeczeniem? Może być nie wyczyszczona. Z góry dzienx


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group