StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - [mapa] Parę nowych ,,Inwazji''

Eaffo - 13 Luty 12, 16:49
Temat postu: [mapa] Parę nowych ,,Inwazji''
Witam.

Jestem graczem grającym już jakiś czas w Twierdzę. Niedawno jednak zacząłem tworzyć mapki do niej. Gdy się już takie zrobi, to szkoda się nie podzielić więc będę tu co jakiś czas zamieszczał swoje mapki. Zależy mi na ocenie Was, wytrawnych graczy więc pobierajcie i oceniajcie 8-)

Blanensburg
Blanensburg <- Download
Mapa PNG Blanensburg

Opis:
Król rozkazał ci zająć przyczółek w pobliżu siedziby Lorda Volpe'a (zbuntował się przeciw królowi) aby przygotować się tam do zdobycia jego siedziby. Zdobycie tego przyczółku kosztowało cię wielu żołnierzy lecz król wysłał ci wsparcie. Niestety łódź ze wsparciem wpadła w sztorm i rozbiła się dalej od zamierzonego miejsca wylądowania. Postaraj się przegrupować żołnierzy i zdobyć zamek Volpe'a.

Porady:
- Dla niektórych może być trochę trudna ale tu wszystkie chwyty dozwolone ;)
- Może być problem też z szybkością produkcji broni więc w ostateczności można posunąć się do... okrucieństwa!
- Wykorzystaj teren szczególnie tą górkę pośrodku. Uważaj bo przeciwnik może to zrobić przeciwko tobie.
- Na mapce ukryty jest EASTER EGG! (dla wtajemniczonych xD)

Screeny:
Screen 1
Screen 2
Screen 3
Screen 4

Jest parę błędów o których wiem ale nie będę o nich pisał - nie chcę psuć zabawy :)


Desant pod Kipmoves
Kipmoves <- Download
Mapa PNG Kipmoves

Opis:
Diuk Scarman który podjudza ludność przeciw królowi ukrył się w Kipmoves - mieście należącym dotychczas do Lorda Manikina który został stamtąd wypędzony. Wraz ze swoim oddziałem musicie zdobyć fortecę i zabić diuka. Manikin zna słąbe punkty fortecy. Według niego dobrym pomysłem byłby atak od strony wyżyn. Problemem może byc jednak umieszczenie tam machin oblężniczych. Powinieneś wiec zastanowić też nad skorzystaniem z nizin.

Porady:
- Nie musisz się stosować do rady Manikina. Możesz - nie musisz.
- Na początku wróg pokusi się o parę wypadów (szczególnie patrol na początku może sprawić że trochę stracimy. Najważniejsze to nie dostać się w zasięg łuczników z twierdzy.

Screeny:
Screen 1
Screen 2


Pozdrawiam 8-)

Kupiec Hrupkuw - 14 Luty 12, 16:34

Proponuje dawać jeszcze jakieś screen'y z mapek, bo nie wszyscy bez tego ściągną. Z tego co widzę jesteś początkującym mapmakerem, tak więc ocenie Cię pod tym kątem. Pozwoliłem sobie pobrać pierwszą mapkę, ale jeszcze w nią nie grałem, jak zagram to ocenie rozgrywkę, natomiast najważniejsza rzecz - krajobraz - jak na początkującego jest dobry. Twórz dalej, ćwicz, pobieraj mapki innych i wzoruj się na nich, bo możliwości niewątpliwie masz!
Eaffo - 14 Luty 12, 19:50

Umiem robić screeny ale problemem dla mnie jest wstawianie ich na forum. :(

Co do mapek to zaciekawiło mnie to gdy przeglądałem mapki zebrane na tym forum. Natchnęło mnie i zacząłem robić 8-)

DonKamillo - 14 Luty 12, 20:40

Screen wrzucasz np. na imageshack.us a później w poście wklejasz "link do forum" który zostanie wygenerowany...
Eaffo - 15 Luty 12, 17:24

Post z mapami został wzbogacony o screeny i opisy. Niedługo zabieram się za następne 8-)
Kamil - 15 Luty 12, 23:15

Kupiec Hrupkuw pisząc screeny miał na myśli screeny minimap a nie ss całej mapy :)
Tay - 15 Luty 12, 23:29

Kamil, przecież screeny minimapy były od początku...
DonKamillo - 16 Luty 12, 01:01

Eh.. patrząc na te wszystkie nowe mapki i kampanie dochodzę do wniosku, że fajnie by było jakby jakaś firma kupiła licencję to marki SH i zrobiła sequel Stronghold (1)
Ta sama grafika, ale może jakieś nowe jednostki, budynki, nowe kampanie, nowe tryby gry. Teraz mamy kilkukrotnie bardziej wydajne komputery to i mapy mogły by być dużo większe, więcej jednostek podczas jednego oblężenia...

Potencjał ogromny tylko ryzyko spore bo nie wiadomo, czy to by się sprzedało :(

Kamil - 16 Luty 12, 03:46

Tay napisał/a:
Kamil, przecież screeny minimapy były od początku...


Faktycznie, nie czekałem aż sie załadują te linki z rapida,sory sam zamieszanie.

Kupiec Hrupkuw - 16 Luty 12, 14:38

Nom chodziło mi o zwykłe screen'y. DonKamilo, to byłby na prawdę świetny pomysł. Powiedzmy mapa rozmiarów 5000x5000 i max 100 000 jednostek na mapie :D - byłaby sieka. Wprowadzić większą rozbieżność wysokości, sporo nowych jednostek i budynków oraz elementów otoczenia - więcej rodzajów drzew, wód krzaków itd. Takie coś byłoby suuuuuuper. Wszystko w grafice sh1!
Eaffo - 16 Luty 12, 18:12

Dobra tylko... kto by się za to zabrał?? Przecież chyba nie Firefly
DonKamillo - 16 Luty 12, 20:33

O tym mówię... jakby jakaś dobra firma z pomysłem kupiła licencję... A są takie które mają potencjał, żeby to zrobić ale niestety rentowność nie była by by pewna więc pewnie nikt nie chce inwestować w tak nie pewne rzeczy.
Eaffo - 16 Luty 12, 20:40

Najpewniej wtedy ta gra nie odniosła by sukcesu bo teraz producenci gier bardziej starają się na grafie niż na grywalności a po za tym taka gra to byłby już odgrzewany kotlet...
DonKamillo - 16 Luty 12, 20:48

Odgrzewany kotlet który każdy fan serii zapewne by kupił... o ile byłby dobrze odgrzany a nie tak prowizorycznie jak Warchest albo Extreme.
Nidor - 16 Luty 12, 21:31

Myślę,że jakby zrobili takiego Strongholda to więcej osób by go kupiło niż te nowe.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group