StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - [kampania] Droga do odrodzenia

jedikarix - 15 Maj 10, 19:59
Temat postu: [kampania] Droga do odrodzenia
Witam. Postanowiłem zrobić swoją pierwszą kampanię. Jej nazwa to: "Droga do odrodzenia"

Wszystkie mapy można pobrać z mojego chomika: http://chomikuj.pl/jedikarix
Są one zapakowane w folder .rar jak coś :>

Misja pierwsza - Ostatnia forteca


Tak, to ta mapka co wystartowała w konkursie. Tamta wersja była trochę niewypałem z powodu niskiego poziomu trudności i nierozwiniętej fabuły. Tutaj możecie pobrać wersję 2.0. Krajobraz ten sam, ale inwazje są większe i fabuła bardziej rozbudowana (niewiele, ale zawsze :> )

Fabuła: Złoty okres dla Maderolf, królestwa leżącego na wyspie Rufeduss, na dalekim zachodzie kontynentu Fusan dobiegł końca. Długotrwałe najazdy Reamestryjczyków, ludu zamieszkującego centralny Fusan, pod dowództwem Mieczysława XXXI, zaczęły przeć na zachód. Nikt nie mógł powstrzymać ich żądzy bogactwa, w efekcie czego, armia dotarła do ziem Twojej ojczyzny. Hordy najeźdźców całkowicie zniszczyły i ograbiły zamki i ziemie na terenie całego królestwa.
Przeciwnikowi została do podbicia ostatnia forteca - zamek Contrewalt, główna siedziba króla. Jego Wysokość wyznaczyła do obrony swojego najlepszego stratega - Ciebie. Musisz odeprzeć ataki Reamestryjczyków! Jesteś ostatnią nadzieją Maderolf!


Minimapa:

Misja druga - Zbieranie sił


Mimo niewielkich szans, udało Ci się odeprzeć atak Reamestryjczyków. Jednak to nie koniec walki. Musimy spodziewać się następnych ataków. Powinniśmy wykonać ruch, zanim przeciwnik zbierze siły i ponownie zaatakuje.
Gdy wraz z królem omawiasz następne posunięcie, do komnaty wchodzi goniec i mówi:

-Wasza wysokość! Nastały ciężkie czasy dla naszego królestwa... Pomimo, że wróg trzyma w garści zdobyte warownie i grody, ludzie potajemnie zbierają siły, aby stanąć do walki z przeciwnikiem. Wysłano mnie tutaj z zamku Canor. Udało mi się przemknąć w mroku nocy między obozowiskami Reamestryjczyków. Jakie są twoje rozkazy, Wasza wysokość?

Po krótkim zastanowieniu, król rzekł:

-Ta warownia nie przetrwa następnego oblężenia. Musimy odebrać z rąk Mieczysława zamek Canor, lecz najpierw powinniśmy odzyskać parę pobliskich wiosek i przeprowadzić w nich zaciąg do wojska.

Następnie zwrócił się do Ciebie:

-Powierzam Ci oddział moich zbrojnych. Idź, i odbij wioski Jasedr, Reaj i Tadus, na południu od Contrewaltu. Zrekrutuj wojsko, a następnie wróć tutaj wraz ze zwerbowanymi żołnierzami. Pamiętaj, że liczę na Ciebie. Nie możesz mnie zawieść!

Złożyłeś pokłon przed królem po czym wyszedłeś. Goniec zrobił to samo.


Minimapa:


Misja trzecia pojawi się niedługo. Przynajmniej mam taką nadzieję :)

Zapraszam wszystkich do oceniania!

olowek - 16 Maj 10, 06:49

Ooo w misji 2 krajobraz naprawdę dobry (oceniam z minimapy). Postarałeś się Jedikarix ;)
Hunter - 22 Maj 10, 09:02

002.

Ciekawa, dobrze zrobiona misja, krajobraz niczego sobie, lecz przeszedłem ją bez problemu - wystarczy uzywać głowy :P 7/10

jedikarix - 26 Maj 10, 19:41

Trzecia misja - Oblężenie Canor, zostanie dodana już wkrótce. Nie chcę podawać dokładnego terminu, bo się nie wyrobię pewnie :P
Mam za to już gotową fabułę:

Zgodnie z planem uzbroiłeś i zwerbowałeś mieszkańców z okolicznych wsi. Już wieczorem cały oddział był gotowy do wymarszu na Canor. Ruszyłeś na czele wojska jeszcze przed świtem. Ledwo słońce wzeszło nad horyzont, gdy w Canor rozbrzmiały głosy trąb, a żołnierze uzbrojeni we wszelkiego rodzaju broń zostali rozstawieni na murach.
Czeka nas ciężka bitwa!

Hunter - 28 Maj 10, 15:23

Zapowiada się fajnie. Czekam na misję.
jedikarix - 28 Maj 10, 21:19

Skończyłem ^^

Misja trzecia - Oblężenie Canor

Zgodnie z planem uzbroiłeś i zwerbowałeś mieszkańców z okolicznych wsi. Już wieczorem cały oddział był gotowy do wymarszu na Canor. Ruszyłeś na czele wojska jeszcze przed świtem. Ledwo słońce wzeszło nad horyzont, gdy w Canor rozbrzmiały głosy trąb, a żołnierze uzbrojeni we wszelkiego rodzaju broń zostali rozstawieni na murach.
Czeka nas ciężka bitwa!


Minimapa:

Cele: Zabić wrogiego lorda
Porażka: Wszystkie nasze jednostki nie żyją

Porady:
-Uważaj na smolne rowy oraz wilcze doły. W zamku jest tego całkiem sporo.

Link do chomika: http://chomikuj.pl/jedikarix

olowek - 29 Maj 10, 07:15

Wow, bardzo fajny kształt zamku, krajobraz też dobry. Widać, że robisz coraz lepsze mapy i dorównujesz już niektórych mapmakerów na tej stronie :)
jedikarix - 29 Maj 10, 07:29

Dzięki. W sumie to głównie Wasza zasługa. Gdyby nie to forum, dalej robiłbym kwadratowe zamki na płaskim terenie, otoczone kwadratowymi bagnami / jeziorami / wzgórzami itd. :> O ile bym jeszcze w ogóle robił jakieś mapki ^^ Dziękuję :)
Hunter - 31 Maj 10, 16:40

Ładnie, ładnie. Widać, że strasz się robić dobre mapy i ci to wychodzi. Krajobraz niczego sobie. Zaraz pobiorę.
jedikarix - 5 Czerwiec 10, 22:18

Następna mapa będzie składać się z dwóch części: 004a i 004b :) Minimapki nie dam, bo wygląda kijowo, gdyż jest to mapa 200 x 200. Obie mapy są na tym samym terenie. Musiałem podzielić misję na dwie części ze względu na zawiłość fabuły :P

004a - Transport


Zamek Contrewalt spłonął podczas ostatniego oblężenia. Los chciał, by drzewa w okolicy miasta obumarły. Król nie miał innego wyjścia, jak wysłać cię w pobliskie góry Urab znane z olbrzymich sosen i z trzęsienia ziemi, które ostatnio miało tam miejsce. Zabrałeś się więc z oddziałem swoich najlepszych ludzi i wybudowałeś obóz. Zbierz drewno, kamień i żywność, a następnie wyślij transport
Musisz się spieszyć, by jak najszybciej zacząć odbudowę stolicy.





004b - Pułapka


Udało ci się zebrać towary i jak najszybciej się dało wysłałeś transport do stolicy. Czułeś, że w tym miejscu dzieje się coś złego. Regularnie w obozie wybuchały pożary oraz rozprzestrzeniała się zaraza wśród ludzi i zwierząt. Chciałeś jak najszybciej opuścić góry Urab. Następnego dnia ponownie wybuchł ogień. Twoim ludziom udało się złapać winowajcę. Natychmiast postanowiłeś go przesłuchać.

- Dlaczego podkładałeś ogień? - zapytałeś winnego
...
...
...
- Nie zamierzasz rozmawiać? Może jak potraktujemy cię tą ładną zabaweczką, zaczniesz współpracować? - mówiąc to wskazałeś na stojące obok madejowe łoże.


Przestraszony więzień zaczął w końcu mówić

- Wysłał mnie tu król Reamestris, abym was szpiegował.

- Może opowiesz mi coś więcej o jego planach?

- Hahahaha! Ta góra jest otoczona! Wasz transport pewnie już dawno znalazł się w naszych rękach, a nasze oddziały zbliżają się do obozu!


Mocno zdenerwowany wtrąciłeś szpiega do celi, a swoim ludziom rozkazałeś przygotować się do walki. Niestety, wszystko muszą zbudować od początku, gdyż ostatni pożar zniszczył cały obóz.


Link do map w sygnaturze

fubu35 - 5 Czerwiec 10, 23:06

Ciekawe ciekawe...ale odkiedy to szpiedzy podpalają obozy?
Ogólnie fajnie ;)
postaraj się tylko nad lepszymi nazwami :)

jedikarix - 5 Czerwiec 10, 23:18

To był sabotaż mający na celu m.in. ułatwienie oddziałom przeciwnika atak :P
Hunter - 6 Czerwiec 10, 05:49

Canor.

Misja ciekawa, krajobraz również dobry. Co do trudności to ciekawa, ale wystarczy podejść pod kamieniołomy, rozwalic murek do ostatniego pomieszczenia i po lordzie ;) 7.5/10


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group