StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Moje mapy.

gign2 - 3 Maj 10, 14:22
Temat postu: Moje mapy.
w Tym tamecie zamierzam dodawac kolejne swoje mapy, Dziś chce wam zaprezentować Kampanie

Losy Młodego Wyskrobka

Fabuła Kampani

Królestwo Damaranu
Davion von Herzen,,Wieprz"
Bandyci,Oprzyszki,Rabusie
Rebelianci,,Szczury"
Baron von Bombon,,Snake"

Jest Marzec Rok 1050 na całym świecie trwają spory,kłótnie,wojny domowe,bunty w zamkach. Młody Barathrum ma 10 lat, Często towrzyszyl Ojcu Manolowi w różnych spotkaniach dotyczących dalszych działan Oblężenia lub postępowania.

Jest Luty rok 1052 przęstępstwa rosną na Wielką skale,niektóre Opryszki zakładają obozy w lasach aby rabować Eskorty uboższych Królów.Podczas powrotu z jednej z potyczek Manol wraz z synem musieli wracać bez eskorty gdyż nieliczne wojska które przetrwały oblężenie zostały w zamku w razie przybycia posilkow nieprzyjaciela.Barathrum zostal dźgnięty nożem mimo tego że jego ojciec oddał Bandziorom całe swoje zloto ktore mial przy sobie.Jego syn dochodzil do siebie przez rok, cudem uniknął Śmierci.Od tej pory wszelkich Rabusiów Bandytów i opryszków nazywano ,,Wilkami"
Lata mijały a Spory o tereny Narastały.

W 1055 Roku Davion von Herzen,,Wieprz"
Zrywa sojusz z Królestwem Damaranu i wypowiada Manolowi Otwartą wojne.Davion miał być następcą Króla Manola ale po liście który Wieprz otrzymał od Króla natychmiastowo Wypowiedział mu wojne.W królestwie mial pare pare oddziałów które byly mu wierne wiec zabral ich ze soba i wyruszyl w nieznane. Dwa Lata po tym wydarzeniu z Davionem von Herzen Sojusz zawiera Baron von Bombon,,Snake". Ludzie powiadają że Baron służył w pierwszym oddziale Króla i byl Wydawcom Racji żywności dla wojska. Z czasem wydawał te racje coraz mniejsze a kombatanci byli niezadowoleni. Któregoś dnia jeden z żołnierzy zauważył jak sprzedawał Opryszkom jedzenie za Sakiewki wypelnione zlotem.
Po tej aferze Baron został wygnany z królestwa i ślad po nim zaginął, aż do dzisiaj. Został nazwany Snake gdyż Atakuje jak wąż niespodziewanie i nagle z ukrycia.

Mamy Rok 1058 Manol Oficjalnie ogłasza swojego syna Następcą Tronu oraz daje mu tytuł księcia. w Królestwie odbył sie Wielki festyn, Chłopi wyjątkowo mogli zasiąść wraz z Królem przy stole i mieć zaszczyt bez konsekwencji porozmawiac z nim o tym co chcieli by zmienic w zamku. Większość rozmowy Dotyczyła podatków oraz wprowadzenia Katolickiego wyznania.

Mamy Rok 1059 do wojny dołączają Rebelianci postanowili zawalczyc o kawałek Ziemi dla swojego ludu.Często są nazywani Szczurami gdyż wpadają do jakiejś małej wioski kradną jedzenie i uciekaja w Las. W tym samym Roku zaczął chorować Król, Problemy z sercem mial juz od dawna ale w tym roku ataki zaczęły sie nasilać.

Styczeń Rok 1060

Postój na Wzgórzu


http://www.speedyshare.co..._na_Wzg_rzu.rar

Fabuła mapy

Książe Barathrum wybrał się na Obiad do swojego ojca, Uczta była wyśmienita wszyscy wspaniale sie bawili, na następny dzień książe wyrusza spowrotem do swojego królestwa w Damaranie, w połowie drogi sam książe i eskorta byli wyczerpani podróżą, zwiadowcy znaleźli fort leżący na przełęczy. Barathrum postanowil zatrzymac sie na kilka dni aby zebrać większa eskortę po to żeby nie zaskoczyli go bandyci, nie wiedzial jednak ze mial ogon za sobą, ten ogon nalezal do Daviona von Herzen zwanego Wieprzem.

Rok 1066

Ucieczka od Rabusiów



http://www.speedyshare.co...pierwsze_2q.rar

Książe dotarł juz do lasu, od niego juz tylko 10 Km do Królestwa Damaranu, niestety w Tym lesie ukryli sie miejscowi Bandyci. Po przybyciu do rzeki 3 Naszych zawodowych inżynierów zmarło. Wszyscy oddali Im hołd i postawili małe pomniczki upamiętniające ich. Chociaż nasza Armia jest Słabsza Opryszki są zdemoralizowane, a to daje nam równe szanse. Wybij tutejszych rabusiów oraz ich Herszta aby zapewnić spokoj innym naszym eskortom przechodzących tym lasem.

Xeno - 3 Maj 10, 14:26

Robicie takie fajne mapki. Czy ktoś nie mógłby zrobić kilku mapek multiplayer do SH1?
Ta mapka z samego screenu jest interesująca. Już pobieram i dam ocenę.

olowek - 3 Maj 10, 17:01

W krajobrazie widać postępy, popracuj nad fabułą, nie używaj tak długich zdań jak np.

gign2 napisał/a:
Uczta była wyśmienita wszyscy wspaniale sie bawili, na następny dzień książe wyrusza spowrotem do swojego królestwa w Damaranie, w połowie drogi sam książe i eskorta byli wyczerpani podróżą, zwiadowcy znaleźli fort leżący na przełęczy


Tutaj mogłeś podzielić zdanie na 2 np.
Uczta była wyśmienita wszyscy wspaniale sie bawili, na następny dzień książe wyrusza spowrotem do swojego królestwa w Damaranie. W połowie drogi sam książe i eskorta byli wyczerpani podróżą, zwiadowcy znaleźli fort leżący na przełęczy

Ja bym to raczej zrobił tak :
Uczta była wyśmienita ! Wszyscy wspaniale sie bawili. Na następny dzień książe wyrusza spowrotem do swojego królestwa w Damaranie. W połowie drogi sam książę jaki i eskorta byli wyczerpani podróżą, szczęśliwie zwiadowcy znaleźli fort leżący na przełęczy.
Niektóre zdania trzeba jeszcze podzielić bo nie są żadnym z 4 typów zdań współrzędnie złożonych, więc muszą być pojedyncze. To tak wg mnie :)
- Bordinio

gign2 - 4 Maj 10, 17:32

Tak sie zastanawiam czy do tej mapy nie zrobic kampanii :P Doradzcie mi czy warto akurat do tej robic(gdybym robil odrazu bym dopisal caly pomysl mojej fabuly) czy zaczac calkiem od nowa?
Bordinio - 4 Maj 10, 17:34

Jeżeli ma się umiejętności to do każdej mapy można zrobić kampanię :) Jeżeli jest dobra i jesteś z niej dumny to czemu nie ? Będziesz miał już jedną pewną mapę w kampanii za sobą.

Moja ocena:
Minusy:
:arrow: Takie małe babole, ale zawsze ;p Plaża przy morzu nie jest powalająca. ( W sumie i tak zbytnio się tam nie patrzy :)
:arrow: Zbiorniczek wodny ( nie wiem czy tak miało być ) wyszedł tak, jakbyś po prostu kliknął na ziemię 'wodą'.

Gra się przyjemnie. Krajobraz jest ładny, po puszczy biega zwierzyna, więc wszystko prezentuje się realistycznie. Chyba w jedynce trochę łatwiej się robi mapy bo wszystko wygląda ładnie :) Bardzo dobre rozmieszczenie ruin. ( Nie bawiłem się edytorze, więc mnie urzekły )
Ocena 4/5 ( Nie ma się do czego przyczepić )

Hunter - 4 Maj 10, 17:56

Możesz do tego zrobić, tylko historię ciekawą wymyśl :p
Drizzt - 4 Maj 10, 19:47

Jeśli chodzi o fabułe to mam nadzieje że będzie jakoś to bardziej " fabularnie " rozwinięta bo coś w stylu że Książę wracał z podróży i znalazł fort średnio pasuje : ]

Mapka ciekawa ( jak dla mnie :P )

gign2 - 6 Maj 10, 20:58

W tej misji mamy szanse zagrać Davionem von Herzen

Rok 1070

Niespodziewany zwrot



http://www.speedyshare.co...ewany_zwrot.map

Baron von Bombon zrywa Sojusz z Davionem ponieważ podczas ostatniego wspolnego oblezenia był ostry spór o podzial wplywow. Doszlo do bijatyki miedzy nimi, ostatecznie odciągnieto ich od siebie. Teraz Baron zamierza prześladowac Daviona. ,,Snake" korzysta z okazji miejscowych Opryszków i płaci im 2 sakiewki złota od ,,Patrolu" na terenach Herzena. Na dodatek Królestwo Damaranu daje o sobie znać.

Hunter - 7 Maj 10, 18:26

Postój na wzgórzu
Za łatwa... Nie było trudno, co do krajobrazu taki sobie (wiem, że to twoja 1 kampania^^)6/10
Ucieczka od rabusiów
Ta z kolei trudna. Nie udało mi się :( Obczyściłem ziemie z rabusiów, zostało tylko koło wzgórza z lordem i przy lordzie (kilku "wzgórzowców" zabiłem łucznikami) Może i bym przeszedł, ale te cholerne wilcze doły... Wpadły w nie 9/10 [może 8/10] moich sił strzeleckich. Krajobraz taki sobie. 6/10

Lord Smerf - 7 Maj 10, 20:09

Oceniam tylko po minimapach.
1)Postój na wzgórzu - mapa raczej łądna, jedyne, co nieco razi w oczy to ten prostokątny zbiornik wodny i płaskowyż na północ od niego.
2)Ucieczka od rabusiów - ogólnie bez zastrzeżeń, wygląda na porządnie zrobioną mapę.
3)Niespodziewany zwrot - nieco "sztywna"... Mało drzew i rozwiniętych form powierzchniowych, zamek też powinien być mniej "kwadratowy".

Fabuła jest w miarę składna. Nie mam specjalnych zastrzeżeń.

Reasumując - jak na pierwszą kampanię bardzo dobrze.

@wojownik123 - nie 1th, tylko 1st, jeśli chcesz już używać angielskich liczebników porządkowych. ;)

Bordinio - 7 Maj 10, 20:42

Niespodziewany zwrot
Misja trochę monotonna bo polega jedynie na wielkiej rozwałce, ale zła nie jest. Krajobraz bez zastrzeżeń.
Mi tam zamek przypadł go gustu jak na taką mapę i cel zwycięstwa.

4,5/5[/i]

Hunter - 15 Maj 10, 16:29

Zwrot to jedna wielka nawalanka...

Klucz do misji to wszystko na siedzibę i kuszników po bokach siedziby (jeden oddział za palisadą na zachód a drugi do korytarza z koszarami strzeżonych przez kilku zbrojnych/pikinierów). Krajobraz nie jest zły, ale trochę monotonny, tu morze, plaża, zameczek, mostek i kilka drzewek. To tyle... 6/10

Czy kampania doczeka się kontynuacji?

gign2 - 15 Maj 10, 22:55

w tygodniu nie mialem czasu dokonczyc 4 misji , mam troche duzo nauki bo jak wiadomo rok szkolny dobiega konca i chce wyciagnac jak najlepsze oceny, niedlugo postaram sie dodac

[ Dodano: 21 Maj 10, 15:19 ]
Q4 Posłaniec



Uploaded with ImageShack.us

http://www.speedyshare.co...Q4Poslaniec.map

Rok 1071

Wysłałeś najlepszego chłopca aby dostarczył list z propozycją pokoju z Baronem von Bombonem, Snake zgadza sie gdyż ma ostatnio problemy Naturalne(wiek podeszły) i ma dosyc sporów, Zyskaliśmy Cennego sojusznika. Nasz posłaniec wraca krótszą drogą lecz spotyka Bandytów, naslal ich Davion, pod lekkim przymusem gdyż Wieprz torturowal dowodce opryszków. Teraz napewno Davion bedzie chcial zdegradować naszego zwiadowce aby Barathrum sie o tym nie dowiedzial.

Cele
-Ucieknij łucznikiem na wieże z koksownikiem i wystrzel w smolny rów
-Obuduj zamek
-wytrwaj ataki
Rady
-sklad zapasow postaw zaraz przy warsztacie luczniczym i za nic go nie niszcz!!!!
-Drewno zyskasz burząc wieże :)
-Reszty domyślcie sie sami

Jest to wedlug mnie trudna dosyc misja ale ciekawa. ;)

Hunter - 21 Maj 10, 19:12

Fajnie, że wróciłeś. Ocenię jutro, ponieważ teraz muszę już kończyć. Z minimapki widać, że niczego sobie ;)
gign2 - 29 Maj 10, 13:59

ocenisz wkoncu wojo xd? bo widze ty sie narazie dalej zainteresowales

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group