StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Eko-System i piękna mapka

ryby9 - 31 Marzec 10, 10:35
Temat postu: Eko-System i piękna mapka
Witam jestem nowy ;-)
Pewnie wielu z was nie umie zrobić ładnej i działającej mapki np.gość chce mieć drzewka w mapce a mu w edytorze umierają. Wiecie dlaczego Ponieważ:
Zasady roślin i zwierząt
1.Tam gdzie woda tam jest życie
2.Nie umieszczaj wody zbyt blisko drzew(woda porywa ziemię)
odległość to przynajmniej 2płytki
3.Zwierzęta muszą być koło wody i roślin
______________________________________________________________________________

Jeśli na waszej mapce jest za dużo pustego miejsca spróbujcię wstawić góry a na nich krzewy
Przydatne jest też gdy przy rzece zrobicię "płaskowyż" wygląda to oszałamiająco
(sorka za pismo jak źle xD)

Threeth - 31 Marzec 10, 10:50

Nie rozumiem Ciebie i tego tematu. Może napiszesz to jaśniej?
ryby9 - 31 Marzec 10, 10:54

poprostu autorzy gry wprowadzili skutki takie jak w realu np drzewa będą umierały jeśli nie będą miały w pobliżu wody

[ Dodano: 31 Marzec 10, 10:56 ]
sarny umrą bez roślin
niedźwiedz>wilk>sarna
|>królik zjadają się

Gad - 31 Marzec 10, 12:00

Wilki zjadają sarny i zające - nie rozumiem pretensji.
Poza tym, u mnie na podwórku widzę około 5 drzew, a ich odległość od jeziora to jakiś kilometr. Faktycznie, nie mogą żyć. Mało tego, nad samym jeziorem występują drzewa, które od wody występują w odległości jednego metra, podmywanie to nie są 2 godziny - czasem nawet i setki lat, drzewa mogą żyć krócej, niż zachodzi proces wietrzenia.
Sarny świetnie radzą sobie w lesie, gdzie może być bardzo mało wody (co świadczy również o tym, że lasy nie potrzebują wielkich jezioraków do życia), piją kałuże itp, itd.

ryby9 - 31 Marzec 10, 12:45

tak to ja wiem woda musi być na mapce przynajmniej w 4 miejscach
Gad - 31 Marzec 10, 13:23

Dlaczego? Nie rozumiem Cię. Mapka obejmuje około 0,5 km^2. Na takim obszarze nie musi być wody.
ryby9 - 31 Marzec 10, 15:08

sprawdzałem to i musi bo dzewa umierają

[ Dodano: 31 Marzec 10, 15:08 ]
sarny też

Gad - 31 Marzec 10, 15:38

Pogubiłem się, mówisz o świecie rzeczywistym, czy o Twierdzy? Nie zauważyłem, żeby w twierdzy woda porywała ziemię, a tak napisałeś w pierwszym poście? Mieszasz wszystko. Uściślij o co Ci chodzi.
ryby9 - 31 Marzec 10, 15:54

boże to jest tylko napisane drzewa za bardzo przy wodzie się wiesz no znikają jak grasz
Kokoju - 31 Marzec 10, 16:44

Nie spotkałem się z umieraniem zwierząt (Chyba, że się je zabije), jedynie to iż zając jak je trawę to się rozmnaża, a jak lwy jedzą sarny lub ludzi to tez się rozmnażają.
ryby9 - 1 Kwiecień 10, 14:59

właśnie oto mi chodzi wkoncu ktoś skumał
Kokoju - 1 Kwiecień 10, 18:54

Nie wiem w sumie czemu niektórzy nic nie kumają z tego - ja tam widzę dokładnie całość.
paladyn - 2 Kwiecień 10, 11:07

Wszystko opisane aż za dokładnie (oprócz tej ziemi porywanej przez wode) może dlatego Gad nie skumał.

[ Dodano: 2 Kwiecień 10, 10:08 ]
ryby9 nie porównuj świata rzeczywistego ze światem twierdzy ( tak na future)

Lord Smerf - 3 Kwiecień 10, 09:02

ryby9, nie obraź się, ale piszesz, że większość z nas zapewne nie potrafi zrobić ładnej mapki, a sam zalecasz stawianie płaskowyżu obok rzeki? :roll:

Co do reszty tematu, nie widzę w nim większego sensu poza sprawą rozmnażania zwierząt.

Kokoju - 3 Kwiecień 10, 09:14

Hmm... Mu chyba chodziło o to z "ładną mapką", iż ich nie potrafi gdyż między innymi drzewa umierają, i dał zalecenia, co zrobić by nie umierały.
Ja w sumie nie spotkałem się z tym, że drzewa mi umierały - może też ważny jest rodzaj drzew? Ja np. stawiam drzewa oliwne na pustyni, podczasgdy palmy na bujnych terenach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group