StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - [mapa] Mapa

L-Jay - 17 Marzec 10, 11:21
Temat postu: [mapa] Mapa
Jestem w trakcie robienia mojej pierwszej mapy i chciałbym się zwrócić o pomoc/rade etc.

jakbyście mogli pobrać tą mape i zobaczyć co jest źle, doradzić co poprawic itp, bylbym wdzięczny.

Screen:


Download:
http://www.sendspace.pl/f...588a9faff89ffa6

P.S.: To jest moje pierwsza map. :P

Hunter - 17 Marzec 10, 13:55

Mapa jest dość mało realna, postaraj się , by była bardziej naturalna. Ale jeśli chodzi o grywalność jest niezła. Tak z 9/10 za grywalność, a za "realność" : 3/10. Ale oczywiśćie to tylko wstępna ocena, bo to tylko wersja beta.
Kokoju - 18 Marzec 10, 19:12

Oj, tam. Przy robieniu map zrównoważonych ciężko o realność (Bo w końcu wiadomo jaka jest natura - jak po jednej stronie wzgórza są kopalnie to nie oznacza, że po drugiej też będą)
W mapach tego typu bardziej zwraca się uwagę na to by krajobraz był przyjemny dla oka (Czyli nie robić kwadratowych złóż kamieni czy symetrycznych drzew.
Skasowałbym te zloża żelaza i kamienia w rogu mapy oraz dodał troszeczkę nieco oddalonych od siebie drzew gdzieś w oddali od rzeki ale nie na środku mapy. Sam nawet ściągnąłem tą mapkę by ją obejrzeć ;p
Za krajobraz (co prawda nie realny, ale dobrze zrobiony na taki rodzaj map): 8/10
Za grywalność: 6/10 (Ponieważ nie ma żadnych strategicznych miejsc jak np. wzgórza czy jakaś specjalnie ułożona rzeka)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group