StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Oblężenie by Koleś GiT (SHC)

kolesgit - 25 Luty 10, 17:49
Temat postu: Oblężenie by Koleś GiT (SHC)
Witam. Przedstawiam wam moją nową mapkę do Stronghold Crusader "Oblężenie by Koleś GiT". Naszym celem jest zabicie wrogiego lorda, który jest osadzony w bardzo dobrze ufortyfikowanym zamku. Ta misja nie należy do najłatwiejszych, ale gdy dobrze zarządzisz swoimi oddziałami na pewno Ci się to uda.

Oto ss z mapką:



Link z mapką:

Oblężenie by Koleś GiT

Kilka porad dotyczących misji:

- na początku rozwalaj swoim trebuszem wspomaganym tarczami wieże wroga
- gdy skończą ci się fundusze, swoimi łucznikami staraj się zdejmować wrogich łuczników i kuszników, a przede wszystkim balisty (nie zapomnij wysłać ruchomych tarcz, które będą osłaniały twoich łuczników)
- uważaj na smolne rowy, można w łatwy sposób domyśleć się gdzie one są :P

Reszta należy do was. Ja osobiście przeszedłem misję za drugim razem, zostało mi dosyć dużo wojska. Początkujacy mogą mieć problem z tą misją, ale zaawansowani na pewno nie.

Proszę o ocenianie i komentowanie :)

Maciek - 26 Luty 10, 15:01

Wiesz co? Inwazja a Oblężenie to coś zupełnie innego...
kolesgit - 26 Luty 10, 15:46

Tylko w tym przypadku oba określenia tu pasują..
ponceriusz - 28 Luty 10, 18:26

Ja zagrałem. Według mnie zbyt trudne, prawie niemożliwe. Ledwo przerwałem pierwszą warstwę murów. Proponuję zrobić w mapie jedną rzecz: zamknąć bramę w ostatniej warstwie murów, żeby rycerze nie "uciekali" do walki z graczem.

6/10

kolesgit - 28 Luty 10, 19:09

Co do rycerzy, oni mają na początku Cie zaskoczyć, zniszczyć machiny oblężnicze, jeśli będą przed bramą spalą się jeśli tam wkroczysz. A misja ma być trudna, ale jest jak najbardziej do przejścia. Mi jakoś nie stworzyła problemów. Na początku weź kilka tarcz i postaw trebusze kawałeczek za rzeką, balisty będą ładowały w tarcze, ale wieże rozwalisz. Na początku zniszcz wieże po prawej stronie, potem spróbuj te po lewej. Weź tarcze i łuczników, postaw ich pod płaskowyżem i zdejmuj wrogie jednostki. Gdy zdejmiesz większą część łuczników i kuszników no to już nic prostszego. Wyślij "przynęte" aby wrodzy łucznicy podpalili smolne rowy, następnie ustaw wieże przy głównym zamku i pałkarzami zdejmij łuczników i kuszników na wieżach no i zabij lorda. Mi zostało ok. 50 pałkarzy i wszyscy zbrojni.
Szeryf99 - 18 Marzec 10, 20:50

CO do Krajobrazu To jest Brzydki 10/10 za chęci (-8 za wykonanie) czyli 2/10
Inwazja taka sobie (8/10) czyli jakoś dałbym z 5/10


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group