StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Hrabstwo Edessy

Hunter - 11 Luty 10, 16:32
Temat postu: Hrabstwo Edessy
Oto fabuła do mojej kampanii do SH:C. (historia zmyślona)


Źle się dzieje w Edessie. Najazdy arabów są coraz silniejsze. Władca hrabstwa, Sir Gotfryd von Arrow postanowił coś z tym zrobić. Wyruszył ze swym wojskiem przeciwko napastnikowi. Po kilku zwycięstwach Arabowie jednak przerwali rozciągnięte już linie zaopatrzenia Gotfryda. Został on sam z garstką wiernych mu ludzi na terenach wroga, zmuszony do walki z góry skazanej na niepowodzenie. Jednak w Arrowie został ten płomień nadziei,która może zdziałać wszystko.



Sir Gotfryd

Wiek: 38
Stanowisko: Sir

Gotfryd jest jedynym spadkobiercą wojowniczego rodu Arrow. Sprawiedliwie rządzi hrabstwem Edessy. Jest znamienitym strategiem - umie przetrwać tam, gdzie giną wszyscy inni. Pewnie dlatego jeszcze żyje.


Wezyr "Bezlitosny"

Wiek: 40
Stanowisko: Wezyr

Wezyr znany jest ze swego okrucieństwa. Chodzą pogłoski, że gdy jeniec nie odda mu pokłonu, o północy w swoim lochu żywcem odrywa mu kończyny. Rzadko kiedy jego przeciwnik uchodzi z życiem.


Sułtan Szached

Wiek: 44
Stanowisko: Sułtan

Sułtan znany jest ze swej łagodności. Jego miasta obfitują w biblioteki i skwery, a jego poddani cieszą się dostatkiem. Chociaż dysponuje ogromną armią, sam nie jest wybitnym strategiem. W tych sprawach wyręcza go jego prawa ręka - Wezyr.


Hrabia Ludwik

Wiek: 36
Stanowisko: Hrabia

Hrabia zwany jest Wieprzem z powodu swej otyłości. Zdradził on krzyżowców i przystąpił do Sułtana. Jego "żołnierze" to zwykłe bandziochy, które mają mięśnie większe od mózgu. Sam też nie jest wybitnym strategiem, a jego taktyka to brutalna siła.


Proszę o oceny na temat fabuły, pierwsza misja będzie jutro.

ponceriusz - 11 Luty 10, 18:00

wojownik123 napisał/a:
Stanowisko: Sir

Cóż ja nie jestem pewien czy to jest stanowisko...

Mam jeszcze pytanie do fabuły: Czy hrabia Ludwik jest hrabią Edessy? Jeśli jest nim sir Gotfryd, to mogłeś napisać "hrabia Gotfryd".

Jak dasz pierwszą misję, to raczej zagram (już mam kompa).

Hunter - 14 Luty 10, 13:32
Temat postu: Prolog
Prolog




Gotfryd, wyczerpany walkami osiadł na wzgórzu, by odzyskać siły. Lecz wrogowie nie śpią - będzie musiał się zmierzyć z liczną pogonią wojsk Wezyra, które bez litości niszczą wszystko, co im stanie na drodze


Porada: Zbuduj małą strażnicę w pobliżu kamieniołomów i obsadź ją kilkoma łucznikami. Ochronisz je wtedy przed podpaleniem.

Download: http://www.megaupload.com/?d=TUOJ8MBQ

Maciek - 14 Luty 10, 14:05

Mapa ładna. Trochę nie pasuje ta ścieżka taka falowata... Poza tym drzewa w prawym górnym rogu tworzą taki jakby "Trójkąt". Reszta lasów też wyglądają tak, jakby tworzyły kwadraty z tych drzew. tam gdzie jest ta trawa to w środku polecam zmienić de drzewa ściśnięte na oazę w samej mapie przyda się jakaś rzeczka najlepiej tam gdzie jest ta droga.
Kokoju - 14 Luty 10, 14:40

Jak dla mnie mapa pasuje ;-)
Droga falowana też, i mam tylko dwa zastrzeżenia: ów drzewa i wyżyny z kamieniami w lewym dolnym rogu - powinny być bardziej... nieregularne.

Hunter - 15 Luty 10, 09:58

A jakie są oceny trudności mapy ?
Maciek - 15 Luty 10, 14:45

Ja nie ściągałem. Oceniłem tylko krajobraz z minimapy :-P Może ściągnę... kiedyś...
ponceriusz - 15 Luty 10, 18:17

Ja ściągnąłem. Mapa całkiem fajna. Tylko, że trochę zbyt łatwa. Wystarczył mi ten kamień, co był na początku, żeby otoczyć siedzibę, a konkretnie, to żeby zbudować bramę i "załatać" murem niektóre przejścia na wzgórzu. Wady:
-drzewa położone w nienaturalnych kształtach
-mógłbyś wygładzić trochę krawędzie tego wzgórza z kamieniem
-mógłbyś dać więcej drzew blisko oazy, a mniej tych tam dalej .
Reszta spoko.

7/10

Hunter - 16 Luty 10, 11:10
Temat postu: Wąwóz
Wąwóz




Gotfryd, pomimo pierwszych sukcesów, musiał wycofać się ze swego stanowiska na
wzgórzu, ponieważ nie przetrzymałby tam ataku oblężniczego. Postanowił udać się w góry. Znalazł dobre miejsce do założenia siedziby - górski wąwóz. Będzie musiał dobrze zorganizować obronę, gdyż wróg będzie dysponował sporą przewagą liczebną.


Porada: buduj fortyfikacje na większej wysokości, aby twoi łucznicy dysponowali większym zasięgiem. Może ci się udać, gdy ochronisz ich przed licznymi procarzami wroga.

Download: http://www.megaupload.com/?d=FBZPYB3U

ponceriusz - 19 Luty 10, 13:00

W tej misji przegrałem. :-( Może dlatego, że grałem tylko raz.
Ale jest całkiem fajna. Tylko, że bardzo kiepsko wygląda ta oaza na płaskowyżu obok kamieni. Nie wiem po co tyle składów zapasów, skoro i tak podczas całej gry jednego by nie zapełnili. Mógłby być też trochę bliżej kamienia, albo oazy (tej na dole).

Ogólnie 6/10. Gorsza od poprzedniej.

Hunter - 21 Luty 10, 14:50
Temat postu: Pierwszy cios
Pierwszy cios




Gotfryd, po ciężkiej walce w kanionie, zebrawszy siły postanowił zadać pierwszy cios arabom. Na pierwszy cel obrał sobie mały obóz u stóp gór. Musi jednak pokonać także posiłki, które z pewnością dotrą do wroga.


Porada: Nie atakuj od razu. Najpierw zniszcz posiłki przeciwników, aby mieć wolną rękę.


Duwnload: http://www.megaupload.com/?d=315JZ4F0

ponceriusz - 8 Marzec 10, 18:09

1. Download
2. Ocena:

Mapa fajna pod względem grywalności, ale natura kiepska. Na przykład trawa wzdłuż rzeki, cóż jest trochę nienaturalna. Nie chodzi o to, że nie powinno jej tam być, ale przeszedłeś od razu z "łąki przy oazie" do "krzewów", co daje kiepski efekt. Lepiej między tymi trawami dodaj "gęste krzewy", zrobi mapę lepszą.
Żelazo mogłeś dać w bardziej dostępnym miejscu, bo jak tam idzie pracownik, to zostaje postrzelony. A zabicie tych łuczników przed ostatnią inwazją jest zbyt niebezpieczne, bo nie posiadam tak dużo wojska, żeby mieć zarówno w zamku, jak i na atak. Obeszło mi się bez produkcji żelaza. Kamienia zresztą też, bo ten na początku wystarcza do budowy.
6,5/10 , gorszy krajobraz, ale fajniej się gra.

Dawaj więcej map, a jeśli czekasz najpierw na oceny, to poproszę innych w Twoim imieniu o ocenianie, bo w te mapy gra się całkiem fajnie, mimo, że minimapy nie prezentują się najlepiej.

Hunter - 26 Marzec 10, 09:15

Cóż, ma jeszcze kilka misji, ale kampy nikt nie ocenia. Znowu powróciła potęga makerska w SH:1. W związku tym kampanii nie dokończę (robić tylko dla ponceriusza?), bo tyko 1 osoba ocenia. Jakby ktoś chciał, to mogę w zipie wrzucić to, co mi zostało.

Pozdro, Wojownik


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group