StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - [mapa] Moje mapki

olowek - 25 Październik 09, 17:47
Temat postu: [mapa] Moje mapki
Jestem tu pierwszy raz i chciałbym pokazać swoje mapki. Najlepsze mapy jakie zrobiłem to zamek Krak Des Chevaliers oraz miasto które sam wymyśliłem.
Kokoju - 25 Październik 09, 18:17

No cóż, zapomniałeś zamieścić linków.
olowek - 25 Październik 09, 18:22

Kokoju napisał/a:
No cóż, zapomniałeś zamieścić linków.


http://stronghold.heaveng...3Ffileid%3D6157



http://stronghold.heaveng...leid%3D6050[/b]

ponceriusz - 25 Październik 09, 18:37

Szkoda, że do jedynki, a nie do Krzyżowca, bo jedynki nie mam. Ale patrząc na minimapy dam 9.7/10 , bardzo dobrze wyglądają.
MaxMacior - 25 Październik 09, 19:05

ponceriusz napisał/a:
Szkoda, że do jedynki, a nie do Krzyżowca, bo jedynki nie mam. Ale patrząc na minimapy dam 9.7/10 , bardzo dobrze wyglądają.


No racja. Ja miałem jedynkę ale już nie mam. Ale jak kolega daje 9.7/10

ponceriusz - 24 Luty 10, 18:23

Wreszcie znalazłem ten temat, bo już mam jedynkę.
Najpierw Krak Des Chevaliers.
Całkiem fajna mapa. Widać, że kierowałeś się historycznym zamkiem. Ale wypiszę ahistoryczne elementy zamku. Pierwszy: most zrobiłeś trochę kiepsko. On prowadził do wejścia, a ty zrobiłeś, że prowadzi do ściany. W dodatku nie dałoby się na niego wejść, bo styka się z rzeką. Drugie: zamek ma fosę tylko od zewnętrznej strony. A u ciebie jest wewnątrz i w dodatku nie otacza całego zamku, ale jedną ścianę.

Nie gra się w to aż tak fajnie. Wróg znajduje jakiś słaby punkt i wchodzi tam gęsiego wszystkimi żołnierzami. Wiem, że za bardzo nie miałeś na to wpływu, ale gdyby zamek był podobny z każdej strony, atakowaliby szturmem.
Krajobrazu nie ma co w tym oceniać, bo to po prostu mapa stworzona dla zamku, a nie dla krajobrazu.

Ogólnie, 8,5/10, zbyt łatwe.

Miasto Arnef jest dużo fajniejsze. Nieźle mi zniszczyli to miasto, ale jednak wygrałem. Wszystko dlatego, że z powodu TAKIEJ ilości pieniędzy, można duuużo wojska rekrutować. Po tym jak pierwsze dwie warstwy murów zostały zniszczone, wszystko (prawie) na siedzibę i czekamy... Trochę zbyt długo. Radziłbym Mniej większych inwazji niż chyba 20 takich. No chyba, że wszystkie inwazje, które dałeś miały 500 żołnierzy.
Ale cóż, widać, że długo nad nim pracowałeś. Tylko, jak takie miasto by się ochroniło przed atakiem ze strony gór, na poziomie, gdzie jest siedziba? Właśnie z tego powodu miasto takie jak to nigdy by nie powstało.

Ogólnie 9/10, lepsze od Kraka. Także poziom trudności o wiele lepszy.

Hunter - 14 Marzec 10, 13:13

W Arnef fajnie się grało. Krajobraz b.dobry, używałeś tricków. Misji za pierwszym razem nie przeszedłem, a z miasta tylko ruiny zostały. Widać, że mapa jest dobra, ale mocno trudna.

9/10


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group